reklama

Kolo pro těžkou váhu

Ahoj, uvítal bych rady ohledně kola pro těžší váhovou kategorii (190 cm, 120 kg). Jezdit budu po cyklostezkách a chtěl bych se vejít do kategorie 10-15 tis.
Máte rady na co si dát pozor, aby mě kolečko v pohodě uvezlo?

[ Zpět ]
Datum: 10.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
  • Re: Kolo pro těžkou váhu

         

    Můj názor, jistě ne závazný ani jediný:
    120kg je sice dost, ale uveze tě jakýkoli horský či krosový kolo, toho bych se nebál, ty jsou stavěný na pořádnou zátěž. Možná bys mohl uvažovat spíš o horskym (ale speciálu, viz. dál), protože silnější pneumatiky budou přec jen víc pružit a jízda bude pohodlnější. Pokud nejsi nějakej zvláštní sportovec, a potřebuješ hlavně zapracovat na kondici, tak bych volil spíš pohodlnější posez s řidítkama výš, než mívají běžně horská kola. Takže největší velikost a řidítka zvednout představcem. Klidně nakláněcí s regulovatelnou výškou řidítek, jako tady:
    http://shop.bikestore.cz/inshop/skripty/velky...
    Běžně maj horský kola řidítka nízko, spíš pro závodní jízdu. Nevím, co by tak hodně skloněnej trup u tebe dělal s páteří. Sedlo - nějaký holt pohodlný, při vzpřímenějším posezu je to potřeba. Odpružená vidlice na tvou váhu bude taky náročná, tady nevím - aby vůbec ještě pružila. Možná bys klidně mohl odpruženou vidlici vynechat, a použít pevnou ocelovou. Ta taky pruží. Pak by to mohlo bejt celoocelový horský kolo a vešel by ses s klidem pod 10000. Že je trochu těžší než hliníkový by ti asi nevadilo. (Ušetřený peníz se ti bude hodit - až budeš mít 95kg, začneš pokukovat po horskym kole s 29' kolama. Tak 20000 počítej.) Na horskym taky oceníš převody, přec jen do kopce povezeš dvakrát víc, než útlá žena. Se všema těmahle úpravama by ti měl poradit prodavač. Jestli ti nebude chtít rozumět a bude se vykrucovat, tak běž rovnou jinam. Jakejkoli díl (třeba ten představec) můžou objednat a maj ho do dvou dnů.

    Nebo ocelový krosový? Taky je to možný, ty už maj řidítka rovnou vejš. Dát širší pláště (třeba Maxxis Wormdrive jsou příjemný) a je to. A zas asi tu největší velikost, aspoň nebude sedlovka tak moc vysunutá.

    Hlavně, aby pro tebe jízda byla potěšením, ne utrpením. Aby ses na kolo těšil. Nemusíš se hned hnát za rekordama. No, a jestli jsež už teď sportovec (třeba aktivní zápasník v těžké váze), tak si z toho vyber jen to, co se tě týká. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro těžkou váhu

           

      .. případnou výměnu různých součástek by ti měli udělat zadarmo, doplatil bys jen případný rozdíl v ceně. Samozřejmě to nekupovat v hypermarketu ale ve speciálce, kde taky dělají údržbu a opravy. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro těžkou váhu

           

      Joe, díky. Moje váha nižší než 110 kg nebude, doteď jezdím na horském Authorovi z počátku 90.let, pomalu dosluhuje, není se co divit:-)
      Spíš bych dal přednost crossovému typu, na horském se na silnici přece jen víc nadřu:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo pro těžkou váhu

             

        No tak to bude asi problém jen v tý odpružený vidlici, jinak by to mohl klidně bejt zas Author, proč ne. Ale s vidlicí poradit neumím. Do těch 15000 má Author vidlice s pružinou se zdvihem tak 40mm. Ale tak, jak to prodávaj, se hoděj do 80kg, odhadem. Určitě nějaký řešení bude, odpružená vidlice je příjemná. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo pro těžkou váhu

             

        Kelly's Exqisite: http://www.kellys.sk/index.php?module=display...
        Třeba se tahle vidlice už výměnou pružiny vyladit dá, nevím. ZDENEK tu jednou myslím říkal, že Kelly's mají tužší rám (nespletl-li jsem si to), což by ti mohlo spíš vyhovovat. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo pro těžkou váhu

               

          O značce Kelly's taky uvažuju, manželka má Axise a zdá se mi takový pevnější než Author.
          Ještě jsem koukal na Meridy, taky mi přijdou (alespoň opticky) pevnější.
          Právě mě trochu zarazilo, že v knížce u toho Axise uvádí nosnost 90kg:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro těžkou váhu

         

    Nejodolnější rám má merida. Nepraskne pod tebou. Ale hranice 15 tis bude asi problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (směrďakov)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro těžkou váhu

           

      Meridu má brácha, tam je psáno do 130 kg, asi za 12 tis., jen se mi zas tak moc nelíbí.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro těžkou váhu

         

    Rámem by to snad bejt nemělo. Možná pláště vybrat (i u nich se udává hmotnost a taky vyber takový, který výrobce povoluje nahustit na vyšší tlak). Ale hlavně ti kdyžtak začnou praskat poddimenzovyný dráty. Ty by ti ale mohli přeplést rovnou při koupi. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

468 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024