reklama

Odpružení u dvoumístného Croozeru

Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokoupit i odpružení. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to opravdu nutné (někdo tu uváděl, že naložený dvojvozík méně skáče), nechová se pak vozík jinak než třeba odpružený jednomístný? uvítám všechny rady, tipy, nápady :-)
díky Eva

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (ED)
  • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

         

    Záleží, co tam chcete za odpružení, jak a kde chcete vozík používat, jak máte velké děti a kde s vozíkem budete jezdit ( po jakých cestách). To jsou hodně důležité věci.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

           

      Děti váží 10 a 15 kg, to menší je ještě mimino, takže bude ve vozíku hodně spát a nerada bych, aby to s ním moc mlátilo. Jezdit budeme převážně po asfaltkách. Koukali jsme na odpružení od Velo Fiala a pak na nějaké pružinové domácí výroby (http://letni-sporty.sbazar.cz/odpruzeni-na... - znáte ho někdo?

      díky i za tipy na jiné pneumatiky

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ED-Eva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

             

        Máte tedy min. to menší dítě ještě dost malé (odhaduji podle váhy věk na 1 rok?), takže pokud budete jezdit po výborných asfaltkách, tak bych to odpružení neviděl jako vyloženou nutnost. Ovšem pokud budete jezdit po okreskách tak, jak je znám já, tak tam by minimálně kvůli tomu malému to odpružení dal. A hlavně nevěřím tomu, že vás to nebude svádět aspoň občas to střihnout někde třeba lesem či polní pěšinou - tedy pokud se nechystáte jezdit jen po městě.....
        Já má odpružení Velo-Fiala a jeho nevýhodou je to, že se vozík rozšíří a neprojede vám již nikde dveřmi. (I když on vám 80kama dveřmi neprojede ani ten bez odpružení, protože má 83 cm na šíři, takže to je jedno ;-) )
        Jak jsem psal výše- Já mám Velo Fiala a když to není moc naložené, jako by tam odpružení nebylo, výrazně to funguje až při opravdu větším zatížení - cca. 30 kg a víc - ale to je dáno počtem smyček gumicuku - kdybych to víc povolil, nebo dal slabší gumicuk, tak to bude možná perovat měkčeji...
        To druhé odpružení znám jen z doslechu z bike-fora. Tuším jen, že narozdíl od Velo-Fiala je tam nutné zasahovat nějak do pláště vozíku a prořezávat další otvory do pláště a nevím, zdali se tam dají pak uchytit ještě brzdy na parkování - naoplátku ale máte vozík, který se úpravou nerozšíří. Zase ale zabírá kus zavazadlového prostoru...Pneumatiky zde doporučují Schwalbe Big Apple - doufám, že to píši tak správně - nemám s nimi žádné zkušenosti, ale osobně příliš nevěřím zázračnému odpružení založenému na měkkém podhuštěném plášti - zkoušel jsem to tak v první sezoně, než jsem vozík odpružil odpružením... a je to naprd.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

               

          ze zkušenosti z odpruženého kola a nakonec i z auta bych řekl, že pláště poberou jiný typ vibrací než odpružení, i sebedokonalejší odpružení nevezme drobné vibrace - odpružení funguje vždycky jen jedním směrem a odpružená část je v nějakém směru pořád pevně přidělána k rámu. Pláště to vezmou všesměrně, ale opravdu jen drobné nerovnosti. Takže ideální je oboje - měkké pláště a k tomu dobré odpružení na větší nerovnosti.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2009
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

                 

            díky moc za odpovědi, asi opravdu zkusíme odpružení i pláště. Ať se mají prckové jako v bavlnce :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (ED-Eva)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

             

        Mám odpružení z Frýdlantu nad Ostravicí asi 3 týdny více viz. https://ssl.aukro.cz/item654454169_croozer... Při montáži se vozík nijak neupravuje, jak někdo psal níže (takové odpružení také existuje, vypadá lépe, ale je nutno naříznout potah na bocích, protože pružiny jsou ukryty uvnitř vozíku). Využívají se stávající otvory na brzdu a osu kola. S odpružením jsem spokojený, zatím najeto asi 80 km z poloviny po lesních cestách s kořeny. Děti spokojeně spí a když nespí, tak radostně hýkají a povzbuzují :) Mám dvojčata 11 měsíců.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hembed)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

         

    Myslím, že jsem to říkal já, a taky to tak opravdu je: naložený dvěma dětmi drncá mnohem méně. Jinak viz Martis - záleží na tom, kde a jak chcete jezdit.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

         

    Taky se dají využít jiné pláště jako menší odpružení - třeba Schwalbe dělá jedny, které se na vozíky dají použít. Myslím že jsou to "Big apple" a jsou stavěné na to aby se málo foukaly.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2009
    Autor: HonzaT
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

         

    Máme taky croozer kid for 2 a v něm vozíme 9 měsíční dceru (začali jsme když měla 6 měsíců) a 2 letého syna. Malá má nyní 8kg a syn 13kg. Jezdíme většinou po krásných cyklostezkách (asfaltkách), ale občas to jak zde píší přede mnou \\\\\\\"střihnem\\\\\\\" přes polňačku. Ale naše děti i to občasné drncání vydrží. Pokud protestují (občas malá), tak jen chvilku. Jezdím (já jsem tahoun) po polňačkách samozřejmě pomalu. Duše mám nafuklé ještě od prodejce. A zatím tedy v pohodě. Snad tzo tak vydrží co nejdéle. Takže za mě - my nepotřebujeme odpružení, i když jsme o něm také uvažovali. Jo a náš croozer má šířku 90cm. Od kola ke kolu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

         

    Jestli chceš své děti zabít, tak jsi na dobré cestě.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (autos)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

           

      Jako tím vozíkem????? No, když je na ně hodí složený - tak má tak 15 kg, tak to je zabít může. Ale rozložený je rozhodně bezpečnější než nějaká cyklosedačka. A pokud máš na mysli jako jakékoli užití vozíku v provozu vůbec, tak ti fakt straší. Už vylézt na ulici znamená v dnešní době riziko všeho, co snad existuje - nemocí, úrazu, špatného počasí, zlých lidí, kousnutí psa, odřené koleno, zvrknutý kotník a rýmy. Popř. prasečí chřipka..:-))))) Dnes podstupuješ riziko už jen tím, že ty děcka vůbec máš. Musely by běhat v gumový polstrovaný bublině s filtrací vzduchu, aby se jim nic nestalo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2009
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

             

        A ani to není jisté, jak se nedávno ukázalo.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

           

      Milý "autosi"
      Vozíky si pro své děti pořizují rodiče, kteří se nechtějí po založení rodiny přestat hýbat, cestovat atd.
      Děti takto vozené přebírají životní styl rodičů, je menší pravděpodobnost, že z nich jednou gambleří, kuřáci, narkomani, nemocní tlouštíci znající pouze televizi...
      Prosím, projeď si statistiky a najdi mi, kolik dětí již zahynulo (klidně i ve světe) ve vozíku.
      A naopak, kolik smrtelných úrazů se stalo dětem v domácnosti, na přechodech, chodnících a dalších, na první pohled méně rizikových, místech.
      A možná bys nám mohl napsat něco o sobě - zajímá mě hlavně to, jak ty si představuješ rodičovství.
      Mimochodem, třeba kočárek je daleko nebezpečnější, než cykllovozík, pádem z něj se stalo daleko více úrazů a před řidičem-šílencem dítě vůbec nechrání.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2009
      Autor: atanerj
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupili jsme cyklovozík Croozer pro 2 děti a zvažujeme dokou

             

        Jj, naprosto souhlasím se vším, co se tu psalo - kromě samozřejmě "autose: :))))) Ten je fakt už s tím věčným napadáním slušných lidí trapný a otravný. Asi nemá čím přispět, tak se vtírá jinak :)))) Zkus si najít lepší server :otravové" :)))) Třeba tě tam budou mít rádi :)))
        Pokud nechceš přispět nějakou odpovědí na téma, které je založené, pak raději neodpovídej vůbec. V tomto tématu třeba něco o odpružení. Né o smrti. Ty jsi opravdu co slovo, to perla :)))))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružení u dvoumístného Croozeru

         

    Dle nás je odpružení nutností. Na Croozer pro 2 děti můžeme jedině doporučit nami ozkoušené odpružení DOGY LIGHT od firmy DOKOV s.r.o. Web mají: www.odpruzeni.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2012
    Autor: srekova
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

417 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024