reklama

vibrace přední vidlice

zdravím všechny bikery, potřebuji radu nebo tip. mám ktm score 1.0, vidlici sid race, brzdy juicy 3. po 500km začala vidlice při brždění šíleně vibrovat v předo-zadním směru. kotouč je rovný, dotažený, brzda seřízená, hlavové složení ok..už si nevím rady, nedá se na tom jezdit. ve vysoké rychlosti se to neprojeví, jen je slyšet vrnění, ale po 30km/h je to děs.. nedá se na tom jezdit. díky za každou radu nebo tip!

[ Zpět ]
Datum: 26.05.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: vibrace přední vidlice

         

    Nejezdi pod 30 km/h;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vibrace přední vidlice

           

      Nebo jezdi jen po zadním :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2009
      Autor: HombreXXX
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vibrace přední vidlice

         

    Je-li v záruce, není co řešit zde, ale v servisu ...
    Umyj kotouč, zkus vyměnit desky.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2009
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vibrace přední vidlice

         

    zkus odmastit kotouč možná se ti na něho dostala nějaká mastnota,desky sjeď trochu smírkem a pak to probrzdi na nějakém delším sjezdu ať se zahřejou,někdy to pomůže a jestli ne tak zkus jiné desky.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2009
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vibrace přední vidlice

           

      Ok, zkusím to, uvidím... nevím jestli to může mít souvislost, ale začal jsem si toho všímat v momentě, kdy jsem po sjezdu proletěl brodem a na kotouče se dostala voda, křivé ovšem nejsou... je možné, že se rám s vidlicí prostě nedomluví a dělá to peklo? Díky za radu, zkusím to!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vibrace přední vidlice

         

    Pěkný vozítko ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2009
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vibrace přední vidlice

         

    Zkusil bych brzdové destičky od jiného výrobce.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2009
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vibrace přední vidlice

           

      Desky bud brzdi nebo nebrzdi, tim to urcite neni. Stejne tak mastny kotouc nebrzdi, ale nezpusobi vibrace, takze zadne odmasteni nepomuze.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vibrace přední vidlice

             

        Výměna desek pomoct může. Ne že by byly desky příčinou (tou je třeba nedostatečná tuhost celé soustavy vidlice, náboj, adaptér...), ale v problematických případech se vibrace někdy projeví třeba jen s některou kombinací kotouč/desky a výměna desek nebo kotouče může pomoct (ale taky nemusí). Už jsem pár případů, kdy to pomohlo viděl.

        Ono pokud je jinak vše v pořádku (zkontrolované, co píšeš níže + ještě možná dotažení upínáku a jestli není něco s nábojem), tak už je to pak i jediná možnost zkoušet měnit desky a kotouč.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vibrace přední vidlice

               

          Díky za tip. Samozřejmě už jsem uvažoval nad tím, jestli je tato kombinace rámu a vidlice vhodná a stále si ještě myslím, že ano, ale pokud selžou všechny doporučené vychytávky....asi mně trefí. Za ty prachy by to mohlo vydržet více než 533 km ...? Uvidíme, třeba přijdu na to, kde je problém a pomůže to ostatním!...v opačném případě to budou další investice... dík

          [ Zpět ]
          Datum: 28.05.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vibrace přední vidlice

         

    Zkontroluj si spravne usazeni trmene brzdy (jsou plosky na vidlici pod nim ofrezovane?) a jeho dotazeni.
    Stejne tak se kotouc muze zdat rovny, ale muze byt navaleny, nebo na nem muze byt nejaky zub od sutru. Poradne ho zkontroluj, kdyz roztocis volne kolo, jak presne probiha mezi deskama.
    Mne taky vibruje predni kolo, kdyz si dam na bika sadu kol s kotouci od Alligatoru. Ale je to tim, ze jsou zubate uz od vyroby, s origo Martami se mi to nestava.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024