reklama

Turecká riviera na kole

Na jaře se jezdí bikovat na Tenerife či Malorku, ale my jsme řekli „NE“. Jaké je tedy poježdění kolem Turecké riviéry, která také nabízí hory a moře? Kromě výtečného terénu na vyřádění je Turecko i silným kulturním zážitkem.

Datum: 22.05.2009
Autor: Redakce
  • Re: Turecká riviera na kole

         

    Co bodláčí a defekty? V souvislosti s Tureckem o tom vždycky slyším ?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecká riviera na kole

           

      Kolem cest rostou na riviéře různé jehličnany a bodavé trávy, ale to na propíchnutí nestačí. Navíc jsou kamenité cesty docela "vyšutrovány", takže tam vegetace moc neprorůstá. Spíš hrozily střepy od pivních lahví, časté jsou kupy odpadků. V horských údolích roste na cestách tráva a občas nějaká kytka. Jinde možná nějací bodaví prevíti rostou, ale žádné cestu nepřekřížily. Za dobu pobytu bez defektu - pláště jsou spíše průměr.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2009
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecká riviera na kole

           

      Hezký článeček, hned mi to připomnlo naše vzpomínky z dubna 2008. S bodláčím jsme se potýkali třeba při ježdění opuštěnými kaňony NP Göreme - ve středním Turecku, nebo na sopkách Aci Golu, Meke Golu. Na rivieře už bodláky nejsou, naštěstí. Jinak bych doporučil tento výlet: Kemer - Ovačik - Altyniaka - Kumluža - Chiméra. Je to tak na dva až tři dny po slušné uzoučké asfaltce. Nádherné cedrové lesy a výrony plynu jako hezká odměna... www.jeronym.com/vylet%20turecko.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Turecká riviera na kole

             

        Mě osobně výrony plynu jako hezká odměna nepřipadají. Leda že bych předtím trpěl zaraženými větry :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2009
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Turecká riviera na kole

             

        Jsem si chtěl pročíst ty zmiňované stránky, ale opakovaně nefungují... škoda. Při plánování byly brašny + stan taky ve hře, ale nakonec zvítězil lehčí rám a těžší terén. Při pohledu na mapu se nabízí objet Turecko po západním pobřeží třeba až do Istanbulu...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Turecká riviera na kole

         

    Ještě nějaká ta slideshow - http://www.youtube.com/watch?v=AWY67oaSpQQ

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024