reklama

Sedlo a prostata

Doktorka mě naznačila výhledové problémy s prostatou, kdy není doporučována jízda na kole. Někde jsem zachytil zmínku, že je možné pořízení "vybranějšího" sedla, které netlačí na inkriminovaná místa. Nedoporučíte?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (TWISTR ([email protected]))
  • Re: Sedlo a prostata

         

    viz sekce lehocipedy, ležatá kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    U sedel je to dost individuální - co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. "Vybranější" sedla dělá víc výrobců (př. Author)- známý je i Specialized - mají technologii nazývanou "Body geometry", která by měla bránit těm problémům, o kterých píšeš (cenově je to trochu výš) - mrkni na http://www.specialized.cz/cdreams/product_05...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (brácha)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Anatomická sedla dělá také FIZIK. Ale ta cena. Mělo by to být jedno z nejlepších, co jde sehnat.
    (ale nemám zkušenost)
    Četl jsem nějakou reportáž z jejich výzkumu, přidělávaj různý čidla na zadky, pak to podle toho tvarujou - no hotová věda. Tak do toho možná docela viděj. (do těch sedel samozřejmě...:-))))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Spíš se pomalu smiřuj s tou cenou 2000 (i víc). Mě nakonec s dírou vyhovuje Selle Italia SLR Gel-Flow (a za různý levnější sedla jsem už utratil dost). Nemělo by to sedlo bejt moc měkký (moc tvrdý taky ne). Mě vyhovuje, když ta zadní část není příliš skloněná, jinak na tom sjíždim dopředu. Hodně záleží taky na stylu jízdy, jestli to frčíš vleže jak závodník nebo se se vzpřímeným trupem kocháš nedbalou elegancí tance motýlů na poli vlčích máků. A samozřejmě zadku nutno ulevovat třeba zastávkami. Závodníci myslím právě kvůli tomu občas šlapou ve stoje.

    Vlastně nevím, kde tu slavnou prostatu přesně máme. Pak jsou taky sedla vykrojená vzadu. A taky s tim třeba problémy vůbec mít nemusíš - někdo s perineální oblastí nemá žádné problémy, asi mu ty sedací kosti dosahují níž. :')

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Obepíná moč. trubici těsně pod vývodem z měchýře.
      Na kole si ji dráždíš tlakem sedla na hráz.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (TWISTR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Joe, kamkoliv zabrousím, narazím na tebe a téma "sedélka a prdélka". Je vidět, že se vyznáš!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlo a prostata

             

        I to Selle Italia už rád přenechám někomu s užší prdelí, vývoj šel dál. Nakonec jsem se usadil na Specialized Alias. :')

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlo a prostata

             

        Ono taky už jednou došlo málem k vážné krizi vztahů. Když mi prdel po padesáti kilometrech řekla, že končí, a příště že zůstává doma a jestli chci, tak ať si na tom úžasnym novym kamennym sedle jezdim sám. Takový zkratkovitý myšlení se u ní najednou dostavilo, no. Naštěstí jsem to nějak zvládnul a nerozšířilo se to na všeobecnou vzpouru. :')

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sedlo a prostata

               

          I já jsem měnila sedlo, to předchozí jsem nemohla snést, nejvíce mne tlačily hroty sedacích kostí - více než měkké části v rozkroku a tak jsem si na sedlo koupila gelový povlak, ale moc to nepomohlo, nakonec jsem to vyhodila a známý mi dodal sedlo "V - Groove" (nevím, jestli je to dobře, na sedle je to špatně čitelné) , gelové, vprostřed s otvorem, vzadu širší, vpředu úzké - jezdí se na tom velmi dobře a jsem spokojená. Jo když ti kus těla řekne STOP, nedá se nic dělat - a je úplně jedno, o kterou část těla se jedná. Nakonec tělo máme k dispozici jen jedno a nemá smyslu mu příliš diktovat, že. Ono si to chvíli nechá líbit, ale pak ty následky po letech! Dobrou....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sedlo a prostata

                 

            Řek bych, že hroty sedacích kostí nejsou u dámy až tak důležitý...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sedlo a prostata

                   

              No, takový dobře zahoužvený hroty.. Možná by se stát jistou dominantou mohly.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Sedlo a prostata

                     

                Já sice nevím, kde ty sedací hroty jsou, ale když je hledám v paměti, a představím si kde by asi tak mohly být, tak musím připustit, že v globálu jsou na opravdu dominantním místě, ať zahoužvené či nezahoužvené.
                Ach jo, od prostaty ke hrotům. Kam jsme se to dostali, pánové!

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Sedlo a prostata

                       

                  Zahoužvený - nezahoužvený, hlavně že jsou jako v bavlnce. A už toho nechte, kotlíkáři - viz odpověď na dotaz Airline, jak by se měla jmenovat firma na měření zadečků (téma jak otlačit zadek).

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Sedlo a prostata

                         

                    Kdepak s.r.o, akciovku pořídíme. A akcionářem bude každý pořádný chlap a já budu mít zlatou akcii.
                    Tohle bude můj splněný životní sen!!!!!
                    Helčo děkuju za nápad. Teď, když mi děti odešly z domova, mám další životní náplň a dalšího koníčka.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 19.09.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Sedlo a prostata

                       

                  Bejbísi, v pamětije určitě nenajdeš! Zkus o metr blíž k zemi !!!!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Specialized Body Geometry s otvorem investice se vrátí v komfortu posedu.Není zas tak vysoká s ohledem na případné zdravotní potíže či pohodlí jezdce.To platí i o Fizik či Sele Italia.Spešl má asi nejširší modelovou nabídku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      2 kKč jsou dost, ale vzhledem k vážnosti možných problémů je to zanedbatelná investice. Rozhodně budu investovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (TWISTR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Když jsme u toho sedaku.
    Našel jsem na internetu zidle pro pohodlně sezení tak, že sezení netisknete na kostrc.A když netisknete na kostrč, logicky netisknete ani na inkriminovaná místa. V tom sedaku je taková zvlastni díra, mně to připomíná sklápěcí desku na toaletě. Možná to někdy aplikují i do sedáků na kole.
    Je to naoko komické sezení, ale mohu doporučit.
    www.zdravesezeni.com

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2011
    Autor: Lewis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Pokud se nesnažíš na "sedáku na kolo" ušpórovat za každou cenu, tak nemusíš nic vymejšlet. Je to dávno vyřešený.
      A jestli to byla nenápadná reklama na ty hačadla, tak nepovedená...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Jó ale pozor všechno je dvojsečné, toto je dobré tak akorad na vytlačení hemoroidů...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2011
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Diskuze sice staršího data, ale k tématu prostaty vás určitě budou zajímat nová sedla v nabídce Citybikes, o kterých se NaKole.cz můžete dočíst zde: https://www.nakole.cz/clanky/1453-cyklistika...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2019
    Autor: Redakce
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Jindra tu kdysi prezentoval síc na tu svou 26" skládačku a ta byla do 1600,-.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2019
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlo a prostata

             

        Je to sice staré téma, ale snad se bude následující někomu hodit.
        Dlouho jsem hledal před čtyřmi lety vhodný typ sedla na delší jízdy. Po "přeměření" sed. kostí (112mm) mi bylo doporučeno sedlo široké135-140mm Jako první jsem vyzkoušel sedlo Specialized AvatarComp gel. Celkem OK dva roky. Pak jsem vyzkoušel od kamaráda Wittkop wens race 2,7gel a byl jsem překvapen- sedělo líp, navíc mne překvapila nízká cena. Po dodání a montáži jiné už ne- dva roky na něm nejsou poznat, povrch je kvalitní a vyhovuje mi i tvar. Má šířku 135mm a za tu cenu se oplatí(pokud jsou sed. kosti na tuto šířku.
        https://www.bicycles.sk/shop/komponenty/sedla/
        https://www.bicycles.sk/shop/sedlo-wittkop-race...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2019
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sedlo a prostata

               

          A jak se ty kosti v řiti měří? Nebo kde?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2019
          Autor: Pepíček
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sedlo a prostata

                 

            Vrazíš dovnitř pravítko a pak pootočíš napříč mezi kosti.


            Teda vlastně ne. Sedneš si zhruba v poloze jak sedíš na kole na vícevrstvý vlnitý karton , lehce se zavrtíš a pak změříš vzdálenost středů dvou vytlačených důlků.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2019
            Autor: ronda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sedlo a prostata

                 

            ...ještě bych podotkl k rondově reakci, že je dobrý měření provádět na tvrdé stoličce(nebo položené desce), aby bylo líp vidět vytlačené důlky po sedacích kostech( a vrtět se ani nemusíš- stačí se rukama k podložce/štokrleti přitáhnout).. ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.12.2019
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Tihle dva se nebudou mít rádi nikdy. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2019
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Sebevybranější a tím i dražší sedlo Ti zajistí jen několik centimetrů čtverečních pro přenos Tvé hmotnosti na kolo. Jediné pro prostatu bezpečné řešení přináší hned první příspěvek/odkaz v diskusi. Ať se to klasickým cyklistům líbí, nebo ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2019
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Tak tak, buď lehokolo nebo koloběžka či inliny...
      Na tom se za 15 let, co tu to téma visí, nic nezměnilo. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    hledej sedlo "Rido"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2019
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlo a prostata

         

    Ví Pánbůh, chodí-li sem zakladatel vlákna, ale tip pro širokou obec cyklisů se nabízí zde:
    http://www.pedersen-bike.dk/pedersenbikes.htm

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2019
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      To je ale ošklivý... :-D
      Nějak jsem nepochopil, jestli to má nějakou výhodu? V článku píšou o lepším rozhledu v provozu, možná ano, ale nevidím moc důvod, aby tam sedlo bylo pohodlnější než na libovolným jiným klasickým kole.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlo a prostata

             

        ... kolo pro exhibicionisty, kterým je lehokolo málo extravagantní ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2019
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Sedlo a prostata

             

        Možná to nebude tak špatný, jestli jel na tom na mistrovství světa ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2019
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlo a prostata

           

      Sice textu vůbec nerozumím, ale od pohledu je to "jen" městské kolo. Budeš-li jezdit málo, jen ve městě na nákup, prostata k úhoně nedojde. Asi tak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2019
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlo a prostata

             

        S vhodnym sedlem pro ten ktery typ cyklistiky taky ne, i kdyby na nem prosedel cele dny. Ale kdyz nekdo musi mit cool zavodacke na turistickem kole, tak holt trpi a valchuje prostatu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlo a prostata

             

        .."od pohledu" bych na tom moc sedět nemohl ani při krátých cestách- sedlo je šikmé a musí se z něj "klouzat" dozadu, navíc tvrdé a prostata si na něm "užije". Vhodné sedlo+ nastavení je základ pro pohodlný a nicneohrozující posed- to musí vyzkoušet každý sám. Co jednomu vyhovuje na tom jiný trpí.....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2019
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sedlo a prostata

               

          Jakýpak klouzání. Já ho polepil mucholapkou a mám pokoj. Akorát kvůli prostatě jsem ještě dokonale nezvlád jízdu zády dopředu. Taky už jsem z cirku 50 let, jeden zapomíná.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.12.2019
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sedlo a prostata

                 

            ....myslel jsem z výroby, bez bastlení...;-ň

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.12.2019
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024