reklama

Kotoučové brzdy

Zvažuji nákup nového kola. Lákají mě kotoučové brzdy. Mám vrak kolo Genesis koupené před 3 roky v Intersparu. Teď už bych chtěl kolo které padne do ruky. Najezdím tak 1-2tis.km/rok.
Líbí se mi http://www.pells.eu/default.asp?web=0&lang=...
Co mi mžete doporučit a poradit jako pro cyklistu amatéra?

[ Zpět ]
Datum: 11.05.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurdis)
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Za tu cenu 17,5 k to ujde. Vidlice XCR je však slušně funkční pro jezdce do 70 kg, jak jinde upozorňuje Mlok. Takovými brzdami jsem nahradil původní slušná véčka, a výsledek - menší účinnost (kotouče 160 mm). Takže, pokud se nevyžíváš v blátě, doporučil bych kolo bez nich, zato s lepší vidlici v této cenové kategorií. A samozřejmě kolo před koupí vyzkoušet (když ne jízda, aspoň posed), kvůli geometrií.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2009
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      O te vidlici jsem nemel tuseni. Vazim 93kg, takze nepada v uvahu. Jinak kolo planuji urcite osobne odzkouset pred nakupem.
      Po prostudovani mam jeste dalsi favority mezi kteryma se rozhoduji. Co bys doporucil nebo poradil?
      Kelly's MAGNUS green
      http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module...
      TREK 6500
      http://www.trekbikes.com/uk/en/bikes/mountain...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurdis)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Kellys má stejnou, nevyhovující vidlici. Trek je O.K., ovšem za víc než dvojnásobek ceny Tvého původního výběru. Je to mnohem vyšší třída, myslím že pro Tvůj styl (amatér. ježdění, 1 - 2 tis. km za rok) zbytečně drahá.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2009
        Autor: henry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy

               

          24tis Kč je dvojnásobek ? Mně ten Trek za ty peníze přijde docela O.K.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2009
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy

                 

            Tak to jistě ano . Já někde letmo zahlédl mnohem vyšší cenu.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2009
            Autor: henry
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Ten trek je určitě lepší volba po všech stránkách.Krom ceny.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2009
        Autor: keťo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    To Genesis kolo je z Intersportu, ne z Intersparu...to by byla urazka :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurdis)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Když už uvažuješ o kotoučových brzdách, tak si vyber kolo, které je má hydraulické, než mechaniky, to už raději véčka.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2009
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy

           

      Tak to si budu muset priplatit, co? Hydraulicke brzdy a lepsi vidlice tak na metrak hmotnosti, kdyz jeste priberu na vaze...
      Nejake doporuceni? Fakt jsem cykloturista laik.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurdis)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        Ve vidlicích ti neporadím, na to jsou tu jiní odborníci. Co se týče těch brzd, tak cenový rozdíl mezi hydraulikou a mechanikou již není tak veliký. Nicméně jsi dával odkazy na jiná dvě kola a tam již hydrauliky jsou.

        Co se týče ostatních komponent, tak na to tvé ježdění budou v těch cenových relacích jistě dostatečné.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2009
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy

             

        No zas to nebude taková hrůza,vidle co tě unese třeba Epicon cena do 3tkč funkční hydry i pod 3tkč a jak jsem psal výše tak ten trek z odkazu je OK popřípadě něco z doprodeje modelů 08 tam bývají pěkné slevy.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2009
        Autor: keťo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy

         

    Zasel jsem se jeste poradit osobne do Madeja Sportu a ti mi doporucili toto
    http://www.merida-bike.cz/prodej/matts-tfs...
    Coz by na to me obcasne jezdeni a vyjizdky po horach asi stacilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurdis)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

306 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024