reklama

Výběr kola po tisící - poradíte? :)

Hezký večer... jsem tu s obehranou písničkou, jak vybrat co nejvhodnější kolo. Zkoušela jsem pročítat na netu články s touto tématikou, ale výběr je šíleně veliký, názory na spoustu věcí často protichůdné. Chystám se jezdit převážně po lesních a polních stezkách, po silnici minimálně, v extrémním térénu vůbec, ročně najedu kolem 3 t. km. Jezdila jsem na trekovém kole Author - 6 let staré, dosloužilo a teď se spíš kloním k variantě horského kola, ale nechám si poradit. Asi je to subjektivní pocit a bude to zastaralým typem kola (i mou nešikovností), ale trek mi přišel nestabilní (neptejte se v čem konkrétně, prostě špatný pocit obzvlášť při sjezdech z prudších kopců) nejednou skončil výlet pádem. Do kola chci investovat kolem 15-17 tisíc, měřím 163cm. Budu Vám moc vděčná za jakékoli tipy (značka, velikost, výbava...) jsem v tomhle směru opravdu "nepolíbená" :) Díky moc!

[ Zpět ]
Datum: 04.05.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (renata ([email protected]))
  • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

         

    Tohle se tady propbírá každou chvíli. Jdi po tématech zpátky a jen za poslední měsíc to tady bylo snad 5 x.
    Třeba tě při čtení mnoha rad někdo "políbí" :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

         

    A odkud jseš, že bych tě mohl v tomto směru políbit :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

           

      Turnov se hlásí :)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (renata ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

             

        Ty brďo zase přes pul republik, ještě že ta naše je tak prťavá, tak dočkej času ... třeba se objevím :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2009
        Autor: jipík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

         

    vyber si ktore sa ti paci, na tvoje pouzitie je v tych bicykloch rozdiel prakticky len vo farbe. S velkostou ti v obchode poradia, pre istotu v prudkych zjazdoch urobia svoje hlavne poriadne plaste co podrzia, siroke "vlastovky" a hlavne kratsi predstavec-z kopca ktory si sa bala zist sa stane skoro rovinka:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: o
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

         

    Já mít na kolo tolik peněz, prostě zajdu do nejbližší cykloprodejny, nechám si poradit a vyzkouším. Myslím, že při takovém postupu se na téhle cenové úrovni nespleteš.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

           

      Jasně, taky na to dojde. Mám pocit, že v prodejně Ti většinou poradí do výše svého skladu. Takže chci udělat nějaký předběžný výběr a teprve potom jít za prodejcem.
      Jinak moc díky všem, kteří reagovali. Ať už tady, nebo mě kontaktovali přes e-mail! :)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (renata ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

             

        Zkus si podle ceny a vzhledu projet tenhle seznam, dej sem pár návrhů a my Ti to pak zkritizujeme ;-)

        http://cykl.cz/section/katalog2009

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2009
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

               

          Tak čistě podle vzhledu bych v tom měla jasno - dneska odpoledne jsem narazila na tohoto zeleného krasavce, na něj zatím žádné nemá :) http://www.trek-bikes.cz/cs/gary-fisher/vyrobky... ale nemá asi moc dobré brzdy, že?
          Dál ze seznamu zatím asi tyhle 3 http://cykl.cz/item/matts-50-d/category...
          http://cykl.cz/item/hr-cmp-int-27-sil-09...
          http://cykl.cz/item/flash-309936/category...

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (renata ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

                 

            Ber to, co se líbí tobě ;O) Až budeš řešit kolo za 100 k, tak to je jiná :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2009
            Autor: deyv
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

                 

            Čau kočko,
            jestli se ti líbí tak ho prostě ber, je to v pohodě kolečko. Je pokud je to možné a pokud ti to vyhovuje (jestli nemáš jako holka delší ruce) tak si pořiď kratší představec a uvidíš co sedlo jak ti sedí, to je dost individual.
            No a uvidíš jak se ti bude jezdit z kopečka a každej tě bude chtít líbat!
            No a promysli velikost, mrkni jestli mají nějaký tabulky, nebo pokud to mají někde okolo v obchodě tak na to sedni.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.05.2009
            Autor: Egesi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola po tisící - poradíte? :)

         

    S tím Trekem jsme na tom stejně. Taky jsem hledal nový MB a nejprve řešil odpružení, brzdy, přehazku... a po takovém jakémsi před výběru jsem začal objevovat realitu. Bohužel moji favoriti Schwinn, Trek, GT propadli právě \"nestabilitou\" rámu. Neumim si to vysvětlit, ale není rám jako rám. Hledal jsem tuhý, pevný rám který do kterého bych se mohl opřít a našel jsem KTM bohužel cena byla tak nějak dvojnásobná než rozpočet, po dalším hledání jsem našel Rockmachine který má taky super rámy, ale osazení a cena je trochu slabina. Jinak mezi 15 - 17k bude možná trochu problém najít dobrý kolo když pomineme ty \"měké\" rámy.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (gt21)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024