reklama

Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak rikal

Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak rikal ze ho pri mych 2m postavil do 150kg. Kdyz jsem cca pred rokem se 150kg na kolo opet sedl, tak nejvetsi problem byl, ze i na sutr nafoukane plaste byly hodne stlacene. Ted, kdyz jsem prestal kourit, jsem se dostal tipuju nekam kolem 160kg a musim se zacit hybat abych s tim neco udelkal. Mate nejaky tip jake rafky a plaste bych mel poridit?

[ Zpět ]
Datum: 04.05.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Big Paja ([email protected]))
  • Re: Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak ri

         

    No ráfky bych nepovažoval za hlavní problém.Snad někde oprášit nezničitelné Eska oceláky :-) to jsou ty skvělý obruče z 80. let.
    Hlavně bych si nechal překontrolovat výplet - musí být hodně utažený.Ono se totiž nové kolo zaplétá a centruje docela snadno až do okamžiku,kdy se začnou pořádně utahovat dráty,ale ty potřebuješ na svoji váhu přádný tvrdý výplet.No a na tvoji váhu potřebuješ co největší balony na max. tlaku.Jen tak zběžně jsem se mrknul a nejširší jsem naše toto:
    http://www.velosport.cz/cs/eshop/cyklo...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: Bruk600
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak ri

           

      Diky za radu. Pro me je hlavne podstatne to, ze reseni existuje. Zajedu s tim do servisu a uvidim co s tim udelaji ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Big Paja ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak ri

         

    Když je to krosové kolo, tak máš asi užší pláště, takže chápu, že 60psi nestačí.
    V první řadě si změř jaký nejširší plášť ti projde vidlicí a zadní stavbou, tohle bude u krosu omezené.
    A pokud 2,0" (50mm) plášť projde, tak bych vzal 2" šířku. U 2" plášťů málokterý nebo možná žádný bude mít max 80psi, ale tady kolem těch 70psi, co některé mají musí stačit.
    Třeba u těch zmiňovaných Marathonů (si asi omylem založil nové vlákno) pro o jedno menší rozměr, tedy 42mm šířku lze foukat na 85psi.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak ri

           

      Takova hloupa otazka....mluvis o dusovych nebo bezdusovych plastich? Ja mam porad dusove (zmene se samozrejme nebranim)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Big Paja ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdyz jsem si pred lety nechaval stavet crossove kolo, tak ri

             

        Mluvím o dušových, pro krose by mi o bezdušových mluvit ani nenapadlo. A Marathony bezdušové se ani nedělají (jaká to škoda).
        Ale i kdyby, tak pro bezdušové v tomhle není žádný rozdíl.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024