reklama

Nový lehocyklista

Tak jsem mezi vámi! Právě dnes (v neděli večer) mi velice ochotný Aleš Zemánek přivezl lehokolo až domů:) Zvolil jsem AZUB Bufo, povýstavní předváděcí kus za pro mě velmi dobrou cenu. Ale Bufo bych zřejmě zvolil i tak...

Jak to vůbec začalo?

Fáze 1: Právě před rokem, někdy v květnu 2008 začal brášo mluvit o lehokolech a tak nějak se o ně zajímat. A že si na jaře tohoto roku nějaké objedná. Jenže Uherský Brod byl pro něj hodně daleko, podpora v leho z nejbližšího okolí nebyla, takže se donedávna dostal jen k nějaké výzdobě PC s tématem lehokol ...ten příběh už se tady kdesi psal. V té době mě to vůbec, ale vůbec netáhlo.

Fáze 2: Rok poté (duben 2009) jsem měl JÁ služ. cestu do UH, no a první, co mě napadlo, bylo, že v UB jsem odtamtud cobydup a tam se přece skládají lehouši... Takže jsem cítil tak nějak skoro povinnost si tam odskočit a aspoň se podívat. Vždyť co... No, přišel jsem, viděl jsem, zkusil jsem...a už jsem věděl, že z toho asi není úniku:) Po týdnu rozmýšlení jsem tam jel cíleně podívat se na aktuální nabídku, ze které by šlo okamžitě vybírat. Ani jsem si už nepřipouštěl, že bych odjel s prázdnou. No a došlo k tomu, k čemu vlastně dojít muselo - vybral jsem a je to tu!

Fáze 3: A odteď jen v lehu? Doufám:) Teď už jen vyčkat pár dní až poleví pracovní povinnosti a už se těším na první skutečnou vyjížďku. Mimochodem, nechtěl by se někdy někdo z (okolo)brněnských lehokolistů připojit?

Pokud by měl někdo zkušenosti právě s Bufo, rád si je tu poslechnu. Ikdyž jak tak pozoruji, Bufo je tu skoro jen vzácně, takže sem spíš občas napíši něco já. Lehu zdar!

[ Zpět ]
Datum: 03.05.2009
Autor: MBidlo
  • Re: Nový lehocyklista

         

    Vítej mezi "magory" !:-))),...jak jsem byl nedávno nazván na svém lehu jedním pánem...:-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nový lehocyklista

         

    Gratuluju k moudrému rozhodnutí.
    Jedna rada: Nejezdi ožralý na lehu. Není to vůbec pěkný pohled :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový lehocyklista

           

      Kdy, když ještě jedeš, nebo když už nejedeš? :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nový lehocyklista

             

        Já jsem ten ožralý nebyl. Zkoušel na něm jet kamarád asi po čtyřech pivech. Opilý taky nebyl, jen trochu vláčný. Sice jsem ho přidržoval, ale figury které předváděl nebyly hezké :-)
        Osobně bych popitý na leháče nesed. Mě stačí to, co provádím za střízliva :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2009
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nový lehocyklista

         

    Gratuluju.
    Já su z Brna, občas někam jezdím. Mám chuť příští víkend vytáhnout nějaké kolegy na výlet, jeden z nich má Greenspeed. Uvidíme jestli to půjde, kdyžtak se ozvu.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový lehocyklista

           

      Ahoj.
      Jestli pojedete z Brna a je to otevřené k případnému přibrání dalších lehocyklistů, dejte vědět termín. Když to půjde, tak bych se přidal :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: MirekS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový lehocyklista

           

      též bych se možná přidal, zvlášť kdybys potřeboval topiče na tandem:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Výlet 8.5.

             

        Tak topiče už mám kolegovi co má ten GS se po tandemu tak stýská, že Tě předběhl, zamlouvá si to už týdny :-).
        Zítra máme oba odpolední směnu a dom se dostanem pozdě, takže v pátek plánujeme vyrazit až tak v 10 hodin. Kolem cca 10.15 bychom tím pádem měli projíždět kolem Hypernovy a čističky. Mířit budem do Rakouska. Uvidíme, jestli jen nakouknem za hranici u Nového Přerova nebo jestli se nám bude chtít až do Hevlína. Někde tam dáme oběd a pojedem zpátky.
        Pokud se někdo chce přidat, nechť se ozve třeba tady. Sraz domluvíme někam na cyklostezku třeba u Tesca/Ikea nebo tak.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2009
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet 8.5.

               

          hmm tak v pátek asi nemůžu, tak nic. Leda možná dopoledne, že bych vás vyprovodil:-)...ještě uvidím.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2009
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet 8.5.

               

          Tak já se v pátek nakonec taky nepřipojím. Bohužel...snad někdy příště.

          Po dnešku mám najeto prvních asi 35km do práce a zpět. První půlkilometr byl sice trochu roztřesený, ale pak to šlo docela dobře. Cesta zpátky už byla znatelně lepší, i když je tam dost do kopců. Jen je pořádně cítit, že nohy (teda hlavně kolena) na tento způsob šlapání nejsou zvyklé. Velmi mě potěšilo, že i Bufo jezdí moc pěkně a hladce po polních cestách, sem tam na štěrku. Tak si říkám, že to byla pro mě správná volba.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.05.2009
          Autor: MBidlo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový lehocyklista

           

      Díky všem za reakce. Je hezké pozorovat zájem o jen-tak-projížďku:)

      Jirko, na který den bys to asi viděl? Já tu teď o víkendu minimálně jeden den nebudu, tak jen abych věděl, jak se mám připravit. Jinak kdyby to třeba nevyšlo, rád bych dal někdy vyjížďku klidně i jen ve dvou - prostě podívat jak to jde ostatním, ostatní ať vidí, jak to nejde mně atd. A samozřejmě i nějaká ta výměna zkušeností vleže:)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2009
      Autor: MBidlo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nový lehocyklista

         

    Připojuji se ke gratulacím. Vítej mezi "povaleče".:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nový lehocyklista

         

    Tak myslím, že je nejvyšší čas, abych s tím vylezl ven i já (tj. ten "brášo", o kterým se autor vlákna zmiňuje:-). Je pravda, že jsem o tom přemejšlel snad rok, ale vzhledem k ceně jsem se pořád nemohl rozhoupat. Prvním výrazným impulsem pro mě bylo, když si nový leho koupil Lasserman (zde z diskuse). No a druhej (a ten rozhodující), když tomu propadnul i brácha. Aniž bych si na to předem kdekoliv jen sednul, nechal jsem si objednat Azub MINI. Od včerejška ho mám doma, dneska jsem byl na první lehojízdě a... rozhodně nelituju! Takže moje první pocity jsou asi následující:

    - rozjezd - bez problémů, akorát jsem to z počátku trochu šněroval. Navíc jsem si vybral na první pokusy krapet odlehlou lesní cestu, bez obecenstva, což ke konfortu první jizdy určitě nepřispělo.

    - jízda do kopce (jak po lesní cestě, tak po asfaltu, nebo spíš po panelech) - tomu panelovýmu se asi nedá říkat mírnej, protože i pár cyklistů na klasice kolo nahoru občas vede - byl jsem mile překvapenej, ale já jsem ho na lehu na nejlehčí převod vyjel bez problémů. Rychlost sice nebyla nijak závratná, ale co do únavy jsem na tom byl asi stejně jako když jsem ho vyjížděl na klasice. Cejtil jsem jenom nohy, jinak nic víc.

    - jízda po nerovnostech - protože je MINI celoodpružený, nedělaly mi větší nerovnosti problém. Spíš jsem měl trochu nepříjemnej pocit z hrubýho aslfaltu, kterej celý kolo (hlavně teda zadek) jakoby rozechvěl, čímž jsme měl v tu chvíli pěkně roztřesený vidění. Možná to chce ale jen poladit tuhost zadního pružení - zatím jsem nezjišťoval, jestli to vůbec jde.

    - trochu mě překvapilo tvrzení, že se u leha člověk nemůže postavit do pedálů. To sice nemůže, ale můj osobní pocit je ten, že se naopak může opřít do sedačky a tím pádem zvýšit i sílu vyvíjenou do pedálů. Když to srovnám s postavením se do pedálů na klasice, bylo to pro momentální potřebu vyjetí kopce dostačující a co do únavy jsem na tom byl možná ještě líp než kdybych to vyjížděl na klasice "ve stoje".

    Závěr: výslednej dojem vysoce předčil moje původní očekávání a myslím, že klasika bude ode dneška silně nevyužitá :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2009
    Autor: RadekB
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový lehocyklista

           

      No Vidíš!!!!!Ja sem ti to říkal!!!!!!!!:-)))),jediný co mě překvapilo bylo to mini,ja myslel že míříš na Maxe.....bohužel mý leho poněkud zahálí neb mě těd trapí jisté zdravotní potíže...:-(

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2009
      Autor: lassserman
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový lehocyklista

           

      Tož vítej v první fázi naší psychycké poruchy:-).
      Během pár dnů tě začnou bolet nohy na nezvykých místech a do kopce to moc nepojede. Počáteční nadšení opadne. To je druhá fáze. Třetí a konečné stadium se dostavuje po několika týdnech, kdy si příslušné svaly zvyknou, mozek si zvykne předpokládat rychlosti podle toho co před sebou vidí a nebýt zklamaný, převládne mírně pozitivní nálada, lehokolo se stane drogou a vysvětlování všem známým, příbuzným a kolemjdoucím "proč, nač a jak" se zautomatizuje a začne být lehce únavné.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2009
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nový lehocyklista

             

        Po dnešku mám za sebou třetí lehojízdu o délce asi 25km (většinou po lesních cestách a místy i pěšínách:-) Zatím na mě plně sedí popis první fáze, ale do kopců to kupodivu jede. Byl jsem poučenej, že kvůli kolenům mám raději zvýšit do kopců frekvenci šlapání než se zapírat do sedačky, což jsem se snažil dnes aplikovat v praxi a opravdu to funguje:-) Nohy zatím kupodivu nebolí a do kopců mně to zatím kupodivu jede. Tak jsme zvědavej, jestli se dostaví druhá fáze, nebo jestli zůstanu trvale ve fázi 1:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2009
        Autor: RadekB
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nový lehocyklista

             

        Ja se porad do ty druhy faze zklamani nejak nemuzu dostat,asi sem jeste vic divnejsi nez normalni lehocyklisti :-),zatim sem vyjel uplne vsechno co sem chtel a byli to fakt hodne slusny kopce,ano pomalu ale vyjel....nic mene vim jeste o dvou ktery chci zkusit vyjet,podle me uz nemuzou bejt prudci kopce,protoze pak uz bych se musel prevratit a udelat kotoul vzad...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2009
        Autor: lassserman
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nový lehocyklista

               

          Myslím, že u někoho ty fáze nemusí nastávat po sobě, ale zároveň. Já jsem sice stále nadšený, ale zároveň jsem si vědom určitých nedostatků lehokol, (například....no vlastně mě teď napadá jen jeden: do kopce v terénu nebo na sněhu ani to nejterénnější lehokolo patrně nikdy nedosáhne obratnosti a zároveň stability MTB). I když je stále pravda, že to co jsem tvrdil na začátku (tedy co jsem kdy projel na MTB projedu i na lehu) stále platí. Jen z MTB se v kritických situacích snáze slézá:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2009
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nový lehocyklista

               

          Gratuluji oběma. Jen ať Vám to vydrží.
          Mě klasika taky 95% ježdění zahálí. I když u mě nepatí to, že kde jsem byl s MTB, tam si troufnu s lehokolem a klasiku si pořád nechávám.
          :-) Největší nevýhoda lehokola je podle mě to, že se mnohem hůř tlačí než klasika. Prostě, když na kole nesedím, tak se tak se s klasikou manipuluje mnohem operativněji. S tím se ale u kola dá žít :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2009
          Autor: MirekS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nový lehocyklista

                 

            u mě taky rozhodně neplatí, že tam kde jsem "byl" s mtb si troufnu s lehokolem. Jenom to, že tak kde jsem to na mtb bez problémů _projel_ (tedy zejména bez dotyku země) to projedu i na lehokole. Hlavní kouzlo MTB oproti lehokolu je to, že právě není takový problém se občas odrazit od země, hodit kolo na záda a vylézt na skálu a pokračovat dál atd. Na lehu to samozřejmě do určité míry jde taky, ale není to tak snadné a elegantní. Ovšem i tak na MTB jezdím minimálně (naposled tak před rokem).

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2009
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nový lehocyklista

               

          Já osobně si myslím že je pro zvykání si na lehokolo dost důležité jakým stylem kdo jezdil dříve na klasice. Pokud je někdo zvyklý jezdit s SPD a v kopci místo zvednutí ze sedla podřadí na lehčí převod tak si pravděpodobně na lehokolo zvykne rychleji.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2009
          Autor: Aviatik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nový lehocyklista

                 

            hmmm myslim že tohle je muj případ,do kopce i na klasice sem skoro vždy slapal v sedě a podřadil,jen vyjimečně když byl kopec malý a já nechtěl zbytečně ztrácet rychlost,tak sem si stoupnul..

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2009
            Autor: lassserman
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nový lehocyklista

                   

              Podobně se dá i vleže, když mám krátký protikopec, začnu se u toho jakoby víc kroutit v pase a fest se zapírat do pedálů a v případě superman řídítek i tahat rukama, nezpomalím a vylítnu nahoru rychle. Je to supr pocit, když se do kopečka ženeš třicítkou.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2009
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nový lehocyklista

                 

            Jo, to bude ono. To dokáže fázi 2 potlačit.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2009
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

197 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024