reklama

Regenerace

Milí cyklisté, co děláte po delší vyjížďce? Nějak jsem se dneska "rozjela" a jsem úplně "mrtvá". Jsem vděčná za každý tip. (Už jsem ale poznala, že spánek nepomáhá - pokud není delší než 5 hodin :-) )

[ Zpět ]
Datum: 06.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dana)
  • Re: Regenerace

         

    Zkus si napustit horkou vanu, uvolňuje líp než sprcha, ale nesmíš v ní usnout :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Regenerace

         

    Tady pomůže hlavně změna stravovacích návyků.Nemusíš hned počítat kalorie,stačí trochu přemýšlet co a kdy jíš. Při jízdě doplňovat tekutiny, nejlíp nějaký sport. nápoj (zn. Isostar,Nutrend..).Po jízdě doplnit cukry a nějaké bílkoviny, dobré jsou ovesné vločky s mlékem. Pokud to nezabere, zkus vyloženě sportovní doplňky, Creatin, BCAA aminokyseliny, Glutamin a další. O tom si ale raději přečti nějakou literaturu nebo WWW stránky. Nejsou to žádná anabolika, jen to co stravou normálně těžko dostáváš.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Stimpy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Regenerace

           

      Souhlasím je potřeba již za jízdy doplnovat minerály a ionty buďto hypotonickými přípravky nebo alespoň minerálkou,Poděbradka má např.vhodné množství sodíku.Obyč.voda zapřičinuje pocit ještě větší žízně,tu lze pít až po spotřebování hyponápoje,ale raději jen jako doplněk.Jako strava před a po jízdě těstoviny prakticky s čímkoli krom uzenin,možno rýže,vločky,a samozřejmě zelenina,v létě není moc vhodné pít po jízdě příliš studené raději odražené nápoje.Pomeranč např. velmi rychle ochladí organizmus,proto se nemá jíst v chladném období.Vzásadě dostatek tekutin před během a po jízdě,sladčí strava/tatranky,energotyčinky,gely a podobně/odpočívat i během jízdy,ale to je ti určitě jasné.Koupel po jízdě určitě ano.Pokud nemáš sklon k obezitě pak to co sníž řekněme navíc v cukrech to odbouráš jízdou nad anaerobním prahem což je když se více zapotíš na kole.Užívej si to!

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Regenerace

         

    Když jedu delší trasu, vozím s sebou müsli tyčinky a během jízdy zdlábnu. Po dojetí domů na rychlé doplnění hladiny cukru zblajznu kousínek čokolády:o) a zalezu do vany s nějakou regenerační pěnou nebo olejem.
    Během jízdy docela dost piju, ale jen vodu - kojeneckou, různé sport nápoje mi moc nechutnají, když jsou teplé:-(

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Regenerace

           

      Kousek čokolády, proč ne - ona je dobrá. Ale na doplnění glukózy to nestačí..
      Po několikahodinové intenzivnější jízdě ti může chybět klidně až několik set gramů glukózy. Proto ty těstoviny rýže, vločky (taky brambory a samozřejmě třeba chleba). Tady jsou pak zrádný všechny bábovky, sušenky a český pizzy nebo dokonce smažený sýr a hranolky. Ač se to někomu nezdá, je to samej tuk. Ten po jízdě nepotřebuješ, jen jeho zpracováváním a ukládáním obtěžuješ játra, která jsou v tu chvíli zaměstnána jinak. (Proto se to taky nemá přehánět po jízdě s alkoholem.)
      Při mírnější jízdě si samozřejmě zásobu glukózy ztenčíš míň, ale stejně ji musíš doplnit. Rozumě.

      Kojenecká voda, hm. U vody je pořád problém, aby se v těle dostala tam, kam má - a na to prý má voda být mírně mineralizovaná, ať už tomu každý říká, jak chce. Ale to vyzkoušíš. Pokud to v tobě po jízdě bude žbluňkat jak v žábě, ale přitom budeš vysušená jak treska, tak je to tou demineralizovanou vodou.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Regenerace

             

        Já tu čokoládu myslela jako první pomoc, když dojedu domů, tak fakt nemám snahu hned hledat něco jinýho k jídlu:-) a nebo nedej bože, to snad připravovat:-P
        Jinak tu vodu mám vyzkoušenou, ještě snesu mattonku, ale ostatní minerálky jsou na mě moc nechutný:-) Holt když je někdo mlsnej, má to těžký:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Regenerace

               

          Nemá cenu do sebe lejt něco, co ti nechutná, to je jasný. Asi je potřeba rozlišovat, co platí především pro závodníky, a co i pro smrtelníky na výletě. On si to člověk postupně sám najde, snad to tělo má trochu rozumu. (Můj metabolizmus říká, že kousek čokolády je málo, prý nejmíň táfličku. Ale až večer, prý - a nejlíp s voříškama. Teda, s lískovejma voříškama, ne že se o ni mám s voříškama dělit. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Regenerace

                 

            mý tělo preferuje hořkou studentskou pečeť, a to v kteroukoli denní dobu:o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Regenerace

             

        Kvalitná čokoláda (min. 50% kakaovej sušiny a minimum tuku) na doplnenie glukózy stačí. Najlepšia je horká s .... s hocičím (teda okrem klobásy a tak ;) ). Inak s ostatným súhlasím, s tou obyčajnou vodou som to zažíval (človek vypije 3l a stále je smädný)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Regenerace

               

          Čokoláda může mít nejvýš 50g sacharidů ve 100g (ta kvalitní ovšem daleko méně). Při svižnější jízdě (to je u mě průměr TF tak 138), spotřebuju těch 50g klidně za půl hodiny. Po třech hodinách pak je co doplňovat, všechno se průběžně nahradit nedá. (Zaplněné zásoby glukózy se u netrénované osoby udávají okolo 300g ve svalech a 120g jaterního glykogenu. Ale odhady se liší.) Při výletním tempu spotřebuju glokózy daleko méně, udává se tak 20% glukózy a 80% tuků. A pokud bych se při tom ještě celej den cpal tatrankama (což nedělám), tak ještě můžu skončit v přebytku a ten kousek čokolády můžu sezobnout pro chuť. (Jsou-li v pětigramovém čtverečku čokolády 2g curku, tak to s glykémií moc nehne, myslím. V krvi je na lačno 0,6-1g glukózy (3,3-5,6 mmol/l). A stejně se to asi dál než do jater nedostane. Ale určitě může mít čtvereček čokolády mohutný psychický účinek, to je taky pro regeneraci důležitý.)

          Tak. Vždy je třeba posoudit konkrétní situaci, to tím chci říct. Brát to s rozumem, rady vyzkoušet, ale věřit svým pocitům.

          Mimochodem, když v té "kvalitní" čokoládě je minimum cukru a minimum tuku, tak co tam teda je? Vláknina, voda, bílkoviny - kolik procent? Ale samozřejmě kvalitní hořká čokoláda je lepší než obarvenej tuk s cukrem, například je cenným zdrojem hořčíku, ten potřebujem.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Regenerace

                 

            0,6-1g glukózy v litru krve, ne celkem.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Regenerace

                   

              Koukám, že na to jdeš vědecky, skoro jako já na psí granule:o))

              [ Zpět ]
              Datum: 08.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Regenerace

                     

                Eukanuba - Intestinal formula. Zuzka měla průjem, dostala antibiotika a dietní granule (asi už ji K9 nudila). Prej jim taky jako dietu můžu uvařit rejži s kuřetem - ale to jsem ještě nespočítal, kolik by toho tak mělo bejt. Jak jim toho totiž dám moc, tak se přebytků zbavují všemy tělesnými otvory.

                [ Zpět ]
                Datum: 08.07.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Regenerace

                       

                  Tak to jsem se fakt pobavila:o))

                  Firstmate - lamb,potato,rice - pro naši potencionální tlusťošku dokonalý:-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.07.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Regenerace

                       

                  Tví psíci papají Eukanubu? To máš nějakou svoloč. 8-))) Naši psíci pod Royal Canin od Pedigree Pal nešli. Ale stejně nejlepší byla ta rýžička s kuřátkem od paničky. A na množství se hledět nemuselo, protože u nás platila zásada: "Nažraný pes je jev neznámý." 8-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.07.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Regenerace

         

    Dano, možná bych mohl částečně poradit. Napiš mi, prosím na mou mejlovou adresu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Regenerace

           

      Docela dobrá věc na odstranění svalové bolesti je sprchovat si chvíli nohy ledovou vodou než si dáš normální koupel po jízdě. PS: To není můj výmysl , viděl jsem to v jednom dokumentu o špičkových sprinterech

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (M69)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Regenerace

             

        ja to nevidel, ale studena voda je dobra i pri krecovych zilach.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ttp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Regenerace

               

          Přesně tak, na závěr sprchy to chce studenou vodou řádně osprchovat nožky a pak jsou dobré i krémy na nohy s mentolem, dobře osvěží.Pak hodit nohy "do luftu" to znamená položit je výše, aby odpočívaly a odpočívat, odpočívat....:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kamila)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Regenerace

             

        Tak jsem vyzkoušel tu chladnou vodu - opravdu je to příjemný. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Regenerace

         

    Pouzivate nekdo strecink? Ja to delam pred behanim (joggingem) a po nem a je to vyborne - svaly nemaji
    narok druhy den bolet.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Douby)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Regenerace

           

      http://www.kpo.cz/fyziologie/stretch.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Regenerace

           

      Já používám taky strečink, před a zejména po jízdě na kole, je to prospěšný. I po každým jiným cvičení je dobrý dát strečink.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kamila)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024