reklama

6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

Ahoj všem!
Pořádáme v termínu 5.-13.5.2009 společný cyklovýlet mamin a dětí do Chluma u Třeboně. Termín je 6.-13.6.2009., ubytování buď v kempu nebo v penzionu (za skvělé mimosezónní ceny, jen je nutno jej opustit již v pátek 12.6. zato je možno začít již 5.6., to lze ostatně i v kempu).
Většina ženských potáhne vozík, takže výlety zvládnou jistě i malí cyklisté na vlastních kolech.
Ryzost "Dámské jízdy" narušil můj manžel a tak budu ráda, když se ještě nějaká rodinka přidá i s tatínkem, aby ten náš nebyl tak sám.

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2009
Autor: atanerj
  • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

         

    Hej, to je smůla, jedem právě tam, ale už tenhle víkend. Taky děti + vozíky.
    Btw - kde tam budete ubytovaní?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

           

      Budeme v Berušce, ke změně ale došlo teprve dnes, protože původně vybraný penzion nám nepodržel zbytek rezervace. Kandidátů ale bylo víc :-)
      Kam jedete Vy a je Vás víc?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2009
      Autor: atanerj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

         

    Ahoj, tak pár rychlých zpráv z našeho víkendu na Chlumecku. Předem upozorňuji, že se rozhodně nechci vydávat za nějakého znalce Chlumu a okolí, byli jsme tam poprvé a jen na tři dny. Pokud to tam tedy znáš, ignoruj mě. V opačném případě by se ti mohlo hodit několik tipů. Namátkou:

    - V Chlumu dole u rybníka Hejtman je cykloservis - bez problémů pomohli i mimo otvírací dobu v sobotu ráno.

    - Jako naprosto báječné pro cesty s malými dětmi se nám osvědčilo polesí mezi Chlumem, Suchdolem, Novou Vsí a rakouskou hranicí. Další nádherný prostor najdeš mezi Suchdolem, Majdalenou, Třeboní a Hrachovištěm. Lesní asfaltky nebo štěrkovky se zákazem vjezdu motorových vozidel, rozlehlé lesy, zapadlé louky... Pohoda.

    - Naopak nás vůbec nenadchla "magistrála" Chlum - Nová řeka - Stříbřecký most: z mapy to vypadá lákavě, ale ve skutečnosti to znamená jízdu v davu cyklistů a vozíčků, z nichž někteří se na úzké hrázi odmítají vyhnout... S malými dětmi na vlastních kolech žádný med. Je ale pravda, že byla sobota - možná je to tam ve všední dny lepší.

    - V sobotu ráno se všude vyrojila hejna komárů a už bylo jen hůř - dobře se na to vybavte! U rybníků je jich pochopitelně nejvíc, ale v samotném Chlumu otravovali taky. Pomáhá jediné: pořád jet a nezastavovat :-)))

    - V Nové Vsi je rozlehlé travnaté dětské hřiště - kdyby vám někam do okolí vycházela třeba polední pauza, udělejte ji tam :-)

    - Pískovna na sever od Krabonoše (nedaleko trasy 341) je doslova dětský ráj: mnohametrové duny, obrovské vzdálenosti, obrovský prostor. Na koupání ovšem nepříliš vhodné a lépe tam zastavit o víkendu - stále se tam těží (soudě podle přítomných bagrů).

    - Báječná pískovna na koupání je větší ze dvou pískoven u Tušti. Ideální přístup k ní je od restaurace "U Pískovny", kterou rovněž doporučuju: sezení venku, spousta stojanů pro kola, hned vedle prolézačka se skluzavkou...

    - Další možné koupání je u Staňkovského rybníka

    - Dlouhé hladké asfaltky se nezdají, ale hodně na nich naskakují kilometry. Opatrně při plánování. Právě jsem s úžasem spočítal, že jsme za tři dny s dětmi ujeli 125 km - ještě že to ty z nich, co jezdí po vlastní ose, nevěděly, jinak by se jistě vzbouřily... :-))) Takhle ovšem byly spokojené.

    Tak si to tam hezky užijte. My byli nadšení a určitě se tam vrátíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

           

      Ahoj a díky za úžasný popis - já to tam sice znám, ale takhle pěkně bych to nesepsala :-). A pískovnu na sever od Krabonoše snad zatím neznám vůbec.
      Smutná zpráva je, že komáři již ztrpčují život, dobrá, že i Vám se tam líbilo a mluvíte o návratu :-)).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: atanerj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

             

        takže repelent ssebou....díky za popis, já tam pojedu poprvé, díky DJ, tak jsem zvědavá. Naše trhající se odnož-teda zatím já sama s dětma budu ubytovaná v kempu u rybníka-pravděpodobně tady http://www.campsever.cz/pages/cz/main_cz.htm
        Mé děti by penzion určitě zbořily, na což já nemám:-D Také bych ráda, kdyby jel nějaký malý cyklista, protože kluk téměř 5 let bude mít své kolo...samozřejmě může i do vozíku-uvidíme podle jeho chuti a podle naplánované trasy, ale bylo by prima, kdyby měl nějakého parťáka na kole.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2009
        Autor: kosicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

               

          Ahoj, kluci se konečně rozjezdili, tak nevím, kolik ujede Vítek, ale menší trasy už budeme zkoušet všichni na kolech a pokud bude Víťa tahoun, třeba budu jen koukat, že zvládnou víc, než si myslím.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2009
          Autor: atanerj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

                 

            Tak to by bylo super, kdyby to kluci také zkusili na kolech! S Vítkem letos zatím jezdíme-mimo toho, že kolo ven taháme denně, protože nechce moc chodit pěšky 1-2* týdně do vedlejšího města-třeba na kurzy plavání nebo do MC, takže to má 7km tam a 7km zpět, s tím, že mu pomáhám do některých stoupání, tak myslím, že by mohl ušlapat i více nebo ještě více s radostí, pokud by byla stále nějaká nová motivace, hřiště, zmrzlinky a kamarádi :-D U nás toho moc nemáme, kde můžem jezdit tzn. -cíle pro děti +žádná auta + bez táhlých, až prudkých stoupání :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 05.05.2009
            Autor: kosicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

               

          Pro případ, že jedou dvě podobně staré malé děti, vyplácí se nám brát pro ně na delší cesty jen jedno kolo a jeden vozík, o které se po relativně malých úsecích střídají. Rychle se unaví, ale ve vozíku si zase rychle odpočinou. Takhle se dala jet s pětiletými na šestnáctce kole i padesátka :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2009
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

                 

            :-) Já bych si to tak také představovala, ale musíme to vyzkoušet - zda nám to nebude váznout na ochotě se domluvit :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 05.05.2009
            Autor: atanerj
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

         

    Nějak jsem nepochopil ty termíny - jednou 5. - 13.05.2009 a podruhé 6.-13.06.2009. Který tedy platí???? Docela bychom se i přidali, pokud by byl platný samozřejmě ten červnový termín, jelkož květen je již pasé, že...;-) Rozhodně však penzion. Jak to s ním vypadá? Když tak pošli nějaký odkaz. Dík!
    Máme ovšem velmi malá dvojčata - 1,5 roku - myslíš, že by to bylo schůdné i pro ně???

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

           

      Aj, tak to jsem tomu dala :-(
      PLATÍ ČERVNOVÝ DATUM!!! K posunu došlo pouze z 6.6. na 5.6. a já se do těch pětek a šestek zamotala - nedá se to nějak opravit v tématu?
      Na penzionu je volný ještě jeden velký pokoj, paní majitelka nám nabídla skvělé mimosezónní ceny. Jedeme na penzion BERUŠKA: http://www.sluzby-tesarovi.cz/ , protože od pátku čekají nové hosty, došlůo u nás k onomu posunutí začátku na 5.6.
      Myslím, že dvojčata si to užijí určitě, v okolí jsou skvělá hřiště. Já tam s mými kluky byla sama poprvé, když jim byly čerstvé 2 roky, kamarádky dvojčata byla mladší o další 3 měsíce http://family.cz/scripts/album/album.asp?f_id=...
      Budu moc ráda, když se přidáte a omlouvám se za zavádějící nadpis - inu 2x měř jsem zrovna nedodržela :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2009
      Autor: atanerj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

             

        Tož, ubytování se zdá býti velmi pěkné, ale docela mne překvapilo na jejich stránkách, že v oploceném areálu se najde "prostor pro vaše auto i kolo". Cosi mám pod tím představit??? To jako, že kola mi budou stát někde volně na dvorku??? Co kolárna nebo aspoň uzamykatelná garáž pro úschovu kol či tak něco??? Kout s krbem je sice krásný, ale jedu-li na kola, tak přeci jen hledám jisté zázemí jako kolař - ne jako chalupář.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

               

          Přiznám se, že jsem to hned nezjišťovala, když nás vypekl původně plánovaný penzion, byla jsem ráda, že jsem našla nový azyl. A z Příbrami jsem zvyklá parkovat kola i vozík v 1+1 v patře ;-).
          Ale hned jsem se ptala a pro kola i vozíky je kryté místo. Bližší popis nemám, mohu se ještě pozeptat.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2009
          Autor: atanerj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

               

          Tak již mám podrobnější odpověď (cituji):
          Takze detailneji: před domem je kryty pristresek, pro ubytovane je tam vyhrazeno misto, ale moznost parkovani je i vedle- vsechna auta se vejdou do objektu. Karky i kola mohou byt pod pristreskem- nikdo z ubytovanych tu nikdy nemel problem, ze by se neco ztratilo. Presto je jeste moznost davat si přes noc kola do dilny, ktera se zamyka. Jedinym nedostatkem je, ze se pak ke kolum nedostanete, dokud neprijde manzel- ten tam byva kolem pul 8., ale je mozne se s nim domluvit kdy kola potrebujete.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2009
          Autor: atanerj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

                 

            Takže dílna..no... lepší něco než nic..... Koukal jsem ještě na další možnosti ubytování v tomto městečku, ale nic se mi tak nějak nezamlouvalo - bud´příliš drahé nebo pronájem pro moc osob, či celková kvalita ubytování na úrovni doby kamenné.;-( No vozík klidně zamknu někde venku v ohrádce, ale jelikož kola nemáme zrovna ze supermarketu, volil bych raději tu dílnu. To, že se tam ještě nic neztratilo neznamená, že já nebudu zrovna ten první..;-( Hodím to do rodinné rady, proberu možnot volna v práci a ozvu se. Jak rychle je nutná odpověd´ k rezervaci...tedy do kdy???
            My se s děcky stejně nevyhrabem rozhodně dříve než v 8 hod. dopoledne.;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.05.2009
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

                   

              :-). Ještě upozorním na malý "problém" - u toho posledního pokoje není koupelna, pouze WC s umyvadlem - podle mailu neopovídá dělení pokojů přesně popisu a koupelny jsou součástí pokojů. Bez koupelny je ještě jedna mamča s děckem, samozřejmě počítáme s tím, že koupelny zpřístupníme i několikrát denně a nebudeme dělat fóry.
              Ale pokud by to měl být problém, při našem prvním pobytu v Chlumě s dvojčaty jsme byli spokojeni zde: http://web.quick.cz/princ.milan/ (i cenově, bohužel aktuální ceny jsem nenašla, ale Vy máte děti malé a ty ještě nepočítají skoro nikde).
              Původně jsme měli v úmyslu jít sem: http://www.pensionromana.euweb.cz/ - ale to jsme se chtěly podělit o apartmán dvě rodinky (nabídli nám 10%) slevu oproti ceníku.
              To jen pokud byste si chtěli připlatit za klid a pohodlí.
              Celý penzion Beruška je už rezervován pro nás, takže další upřesnění není nutné, pokud by se do volného pokoje tlačil někdo další, napíši sem.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.05.2009
              Autor: atanerj
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: OPRAVA - Chlum u Třeboně 5.-13.6. - (nejen) vozíky

                     

                Dodám jen, že ubytování u Princů by asi vyšlo cenově hodně podobně, pokud mají v daném ternínu volno. Tam byla k dispozici na vozíky garáž.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.05.2009
                Autor: atanerj
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 6.-13.5.2009 - Chlum u Třeboně - (nejen) vozíky

         

    OPRAVA: Chlum u Třeboně 5.-13.6.!!!! - (nejen) vozíky

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2009
    Autor: atanerj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024