reklama

Kellys x Author

Můžete mi prosím,někdo poradit,rozhoduji se mezi kolem zn.Kellys Radius a Authorem Outset,jsem finančně vázaná částkou do 6000Kč, pokud by mi byl někdo ochoten poradit ve výběru,byla bych Vám moc vděčná.

[ Zpět ]
Datum: 06.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (malupa ([email protected]))
  • Re: Kellys x Author

         

    Pokud chceš skutečně horské kolo (ne třeba crossové) v téhle cenové kategorii, tak obě kola jsou myslím dobře zvolená. Mě se trošku víc líbí ten Kellys, s hliníkovým rámem je o něco lehčí a vzadu má největší kolečko 34 (Author 28), takže se na něm líp pojede do prudkého kopce. Rozdíly v kvalitě součástek neumím posoudit, ale snad to žádný zvláštní rozdíl nebude. Jinak se musíš mrknout, jak se ti který líbí a hlavně jak se ti na něm sedí. Měli by ti umožnit na kole aspoň trochu popojet, každá ta firma bude mít drobné odlišnosti v proporcích kola.

    Co se týká výběru velikosti, přečti si http://www.author.cz/cs/kola/jak-vybrat/ - Abys nevzala moc velký, horský kola jsou elegantnější spíš menší (taky míň vážej). A řidítka jsou na nich tím pádem níž než třeba na městském kole, taky styl jízdy je jinej, "sportovnější". Ale to záleží samozřejmě na tobě, a na tom, kde a jak budeš kolo používat. Třeba mimořádně obézním lidem (tak přes 130kg) se doporučuje horské kolo (je pevnější), ale větší velikost (řidítka jsou výš a sedlová trubka je víc zasunutá).. A neřehtej se, jo - to je vážně, nějak přece zhubnou musej.

    Taky na pláště (pneumatiky) se prodavače zeptej. Někdy jsou tam pláště opravdu terénní, do bahna. Pokud bys ses nechystala takové využít, mohou ti je rovnou vyměnit za nějaké univerzálnější. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kellys x Author

           

      Dík za radu,taky se mi víc líbí Kellys,ale myslím,že rám není hliníkový,ale určitě nejaký odlehčený bude,zkoušela jsem v obchodě,opravdu je lehčí..:)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (malupa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kellys x Author

             

        Nojo, neni hliníkovej, to jsem se překouk. Ale tu hmotnost uváděj u Radiuse skutečně nižší. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kellys x Author

         

    Velikost kola je přesně definovaná veličina a nelze sní příliš spekulovat je dána výškou rozkroku od výšky rámu a to takto:vstoje změřit výšku rozkroku ten násob0.56 výsledek dělit2.54 to je velikost kola v palcích v níž se kola udávají.Např: rozkr.80cmx0.56=44.8 to jsou cm rámu to dělit 44.8/2.54=17.5"toto je velikost kola v palcích,pak lze použít kolo vel.16"až18" ideální však oněh 17"pak bude sedět geometrie v délce,výšce rámu.Čím budou širší pneu v palcích a to od 1.95 do 2.1" tím se zvyšuje jízdní komfort z důvodů dobré přužnosti gum,na vzorku zas tak při možnostech kola této cenové kategorie nebude záležet i s ohledem k sestavení kola prodejcem který vybavuje tuto kat.kol spíše městským typem plášťů,nemusí to být ,ale pravidlem,rozhodně však speciální teréní gumy neočekávej,ty jsou u daleko vyšší cenové katagorie kol.Menší poznámka ke kolům Kellys,sice lehké,ale o to tvrdší méně pohodlné,což u cr.modelu,tedy ne duralovým rámem který pruží lépe nemusí tolik vadit.Jejich gemetrie bývá spíše pro závodnější než pohodovější pojetí jízdy.To je už na tobě jak se rozhodneš.Ještě kté velikosti,menší kolo je hravější větší jde hůř do zatáček/tedy v rozsahu té jedné velikosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024