reklama

Continental SportContact 622-28

Vloni jsem svoje kolo (starého leč stále svěžího Favorita :-) ) přezul z ojetých Ruben na pneumatiky Continental SportContact 622-28. Jsou to slicky se značně symbolickým vzorkem a subjektivně to na nich jelo pěkně. Teď ale nastal problém - po cca 2000km začalo kolo házet zadkem do strany a při zjišťování příčin jsem objevil bouli na plášti - v jednom místě byla asi 15cm dlouhá rozšklebená trhlina sledující okraj ráfku kterou bylo vidět vnitřní tkaninu. Podobně - i když méně výrazně - natržených míst jsem našel více. Přední pneumatika vypadá zatím zdravě.
Máte někdo zkušenosti s těmito pneumatikami? Jde mi o to jestli jsem měl smůlu na špatný kus nebo jestli jsem něco nezanedbal (a jestli nemám fofrem přezout i tu přední než se na tom zabiju).
A ještě jedna věc - na těchto pneumatikách je nápis "use hooked rims only". Co je tím míněno a jsou dvojstěnné Remerxy Grand Rock dost "hooked"?

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2009
Autor: Aviatik
  • Re: Continental SportContact 622-28

         

    Tyhle pláště mám taky, ale najeto zatím jen 1000 km, jsou skoro jak nové. Jezdím je občas na crossu na "silničních" kolech, občas ale i v terénu. Ráfky mám Remerx Eagle. Foukám skoro na max 6,5 až 7 ATM.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Continental SportContact 622-28

         

    Mozna tam byl ten napis proto, aby je nekoho nenapadlo je nazouvat na galuskovy rafek.
    Takovehle praskani plaste muze byt zpusobeno jeho prehustovanim, na kolik foukas a jaka je na plasti uvedena max. hodnota? Pokud ne, zkusil bych reklamaci.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Continental SportContact 622-28

           

      Takhle mi odešly na treku Kendy, asi jsem je přefoukával, protože jsem měl subjektivně dojem, že jsou měkké (pohledem při jízdě). Kde je na plášti uvedena max hodnota huštění?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2009
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Continental SportContact 622-28

             

        Meze huštění jsou reliéfně napsány na boku pláště , npř. INLANT TO www - xxx PSI (yyy - zzz kPa).

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2009
        Autor: henry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Continental SportContact 622-28

               

          Tak.
          Sam se na silnicce se blizim tlakem k maximu, na biku jezdim s NoTubes, tak foukam naopak casto pod udavane minimum.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Continental SportContact 622-28

                 

            Mám na silničce Hutchinsony 622/23, a i když je nahustím na max uvedený na pneumatice (7,7), tak při pohledu při jízdě mám pořád pocit, že jsou měkké, že se rozplácávají na asfaltu. Asi je to pocit. Tak jsem zjistil, že jsem vždy přefukoval na vyšší tlak, abych neměl ty pneu pod sebou rozpláclé.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2009
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Continental SportContact 622-28

           

      Tyhle pneumatiky mají maximum 6atm, foukám je od oka ale jednou jsem to pumpou s manometrem nafuněl na těch 6 a připadalo mi to už hodně tvrdé, normálně se můžu pohybovat tak kolem 5 ale podhustěné určitě nebudou.
      Na reklamaci jsem si bohužel neschoval lístek, nikdy se mi nic podobného nestalo... :-(
      Mám čím dál větší podezření že něco zkazili při výrobě, všechna poškození jsou přesně na hranici reflexního proužku na boku pneumatiky...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2009
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Continental SportContact 622-28

             

        Já mám bez reflexního pruhu (stáli 220,- Kč kus) a maximum je na nich uvedeno 7 atm. Ale Continental na stránkách uvádí 6 atm.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Continental SportContact 622-28

         

    Tak přesně tuhle gumu mám na autě - jenom jinou velikost a nejspíš vzorek - nicméně název sedí na chlup přesně.:-))))) 9.-tým rokem naprostá spokojenost. Letní guma, nízký valivý odpor a auto sedí jako přišité. Stále ještě půl vzorku. Original Made in France a šel bych do nich zas. ;-) Barum - Continetal za ní nemůže ani čuchat. Ty mám zimní a ty bych - prozměnu - již nikdy-nikdoucí!!!! nekoupil!Fuj!:-(

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Continental SportContact 622-28

           

      9 let?????? No jo, kdyz nejezdis, tak se nesjedou :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Continental SportContact 622-28

             

        No, tak já jezdím autem jen tam, kam fakt potřebuji jet vozem - což bylo s přítelkyní po výletech/ za sportem či rekreací, nyní se ženou a dětmi po doktorech/ nákupech někam/ za sportem dál a sám po doktorech či nějaké to hraní. Vše ostatní zvládám vlastní silou na kole. Mám tam za 9 let 50 000 , což vychází tak 6000 ročně = 500 km měsíčně, což mi na tyto moje "postrky" vcelku i stačí.;-) Naštěstí zatím nemusím dojíždět do zaměstnání, což dělá jinak u kolegů hodně.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024