reklama

Na kole k bývalému dolu Mayrau

Kladensko je známo svými uhelnými slojemi. Méně známé je, že v dobách ukončování těžby na Kladensku vznikl skanzen ve Vinařicích kousek od Kladna. Náš tip na velikonoční víkend leží v blízkosti trasy cyklovlaku Praha-Slaný.

Datum: 09.04.2009
Autor: Redakce
  • Re: Na kole k bývalému dolu Mayrau

         

    Kdepak výlet do dolu. Tam se posílalo za trest. Mám radši čerstvý vzduch a sluníčko než díru v zemi.;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole k bývalému dolu Mayrau

           

      Já takovéto cíle naopak rád. Na Majrovce, ač mám ke Kladnu blízko, jsem ještě nebyl :(.
      Tak si alespoň mohu zazpívat:

      1. Cestička k Majrovce ušlapaná,
      šla po ní dívenka uplakaná,
      /: včera si zpívala, miláčka líbala,
      dnes už je od něho odloučená.:/

      2. Čekala miláčka po celý den,
      až on jí vyfárá z Majrovky ven.
      /: Vyšlehly plameny nad černé kameny
      a v nich je miláček zavalený.:/

      3. Cestička k hřbitovu uježděná,
      odvážej tam těla zohavená.
      /: Zavřel se navždy rov, zanechal tisíc vdov,
      v mém srdci rána je otevřená.:/

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2009
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole k bývalému dolu Mayrau

         

    Navstevu opravdu doporucuji.

    Pokud nekdo mate zajem, tak muzi doporucit i o neco malo lepsi trasu (=ne tak moc po silnicich)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2009
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole k bývalému dolu Mayrau

           

      Určitě rádi doplníme. Pošli prosím na můj mail, pokud máš i nějaké zakreslení do mapy, případně GPS trasu. Díky moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole k bývalému dolu Mayrau

             

        Jen dve drobna doporuceni

        1) Ze Svinarova urcite nejet do Libusina. To je jednak dost do kopce a jednak po blbe silnici (uzka, neprehledna a aut tam jezdi dost). Idealni je cesta podel potoka Svinarov - Trebichovice. Je videt na turistickych mapach a je pekna.

        2) Naopak bych doporucil prodlouzeni mezi Prelicem a Smecnem. Misto nudne silnice jet dal po zelene k byvalym laznim Stemberk a tak odbocit do leva a do smecna. O neco delsi, ale radove hezci cesta mimo silnici.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2009
        Autor: lester
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole k bývalému dolu Mayrau

               

          Já sem tam nepsal přes šternberk? Já myslel, že joooo!!! Ten potok neznám.... Ta Svinařosvská fakt stojí za houby, to je pravda, ale já se tam pravidelně ztrácím :-(((

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024