reklama

Proc presne 39mm? brzda.....

Proč má být všechno na milimetry přesné? Příjde mi to moc vědecké. Když jsem měl kolo v servise na se garančce tak se mi tam kolem toho taky nemotali s pravítkem a žádných 39mm nenastavili a brzdy brzdí dobře? Není tohle nastavení už pro fakt profíky a odborníky? Třeba tenhle návod na seřízení je drsný: http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id...

[ Zpět ]
Datum: 29.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny)
  • Re: Proc presne 39mm? brzda.....

         

    Asi jsem natvrdlejsi,ale kde presne ma na te brzde byt tech 39mm?Ten clanek je o serizeni prehazovacky a presmykace.A zas tak slozity mi to nepripada - ze ma byt presmyk 1-3mm nad prevodnikem - pokud by napsal ze ma byt kousek nad prevodnikem tak pro nekoho je kousek treba taky 15mm a to uz by asi moc dobre nechodilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proc presne 39mm? brzda.....

         

    Klidně si to nastav podle oka, pokud si myslíš, že oko vidí. Ze zkušeností ale můžu prohlásit, že oko prd vidí. Když jsem v zimě měl kolo zase v součástkách a stáhnul jsem si datasheety od Shimana, tak jsem si taky říkal, že to je nějaká buzerace. Ale nakonec jsem vzal šupleru a udělal vše jak bylo psáno. Byl jsem příjemně překvapen, jak kolo mnohem lépe řadí a brzdí v tom smyslu, že ochotně řadí a brzdí i v mokru, bahně a tmě. 8-) Ano, profík se u kola motá i s metrem a šuplerou a nestydí se za to. Pokud tyto nástroje po ruce nemá, tak to zkrátka není profík. A propós, nedivím se, že říkáš své přehazovačce brzda. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re:

           

      Kurnik, zas takový analfabet nejsem. Jen sem tam hodil odkaz na blbej článek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proc presne 39mm? brzda.....

         

    Těch 39mm je rozměr šířky od jednoho ramene V-brzdy k druhému a to z důvodu správně nastavené páky,rozuměj páky brzdových čelistí od sebe.Pro dostatečné vyvínutí síly brzdových špalíků na ráfek kola.Je li nastaven rozměr menší např. z důvodů zkrácení lanka vznikne menší prostor pro jemné dávkování brzdného ůčinku špalíků na ráfek. je li rozměr větší pak vzníká delší prodleva než brzda nastoupí v brzdnému ůčinku.Při použití nových brzdových špalíků má být oněh 39mm,obrušováním a následným napínáním lanka se tento rozměr zmenšuje.Vmnoha případech je to i citelně znát na nutnosti vyvinout větší sílu než před opotřebením br.špalíků.Správné nastavení nejen brzd ulehčuje a zpříjemňuje jízdu to snad musí uznat každý.Každá technika chce své.Rozměru docílíš obvykle tím,že u brz.špalíků je silnější distanční podložka u špalíku a tenčí tedy menší šířky u stavěcí imbusové matice nebo konce třmenu u jednodušších systémů brzdových botek/rýhované,drážkované čepy/Pokud jsou botky/špalíky/dle typu širší než je běžné musí se podložky prohodit je to však situace vyjímečná.Schrnu li:čím přesnější nastavení tím lehčí a snadnější manipulace i kvalitnější brzdný ůčinek.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

386 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024