reklama

Zkušenosti s cestovkou?

Výlety na kole se už doufám blíží, tak bych ráda vyjela kousek za hranice a vybrala jsem 4 denní zájezd s cestovkou S.E.N nebo CK Trip do Rakouska , ještě nejsem úplně rozhodnutá se kterou a docela by mne zajímaj váš názor, neb jsem ještě nikde s CK nebyla. Neřeším otázku, že bych to pořídila levněji, kdybych jela na vlastní pěst, ale spíš jak to při takovém zájezdu chodí, jestli je to jak píší. Zkrátka reference někoho, kdo s nimi byl. Děkuji všem a kdyby se někdo chtěl přidat, jedná se o začátek června 4.6. - 7.6.

Datum: 16.03.2009
Autor: HMS
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    Do zahraničí na kola jezdíme jedině s cestovkami. Např. loni jsme byli právě s CK S.E.N a dobrý. Hodně záleží na vedoucím zájezdu, zatím to byli vždy fajn lidi a pohodáři. Účastníci zájezdu vyfasují mapy, do kterých si vyznačí naplánované trasy (někdy již jsou v mapách vyznačeny), vedoucí akce upozorní na zajímavá či problémová místa a každý pak jede podle svých schopností a možností. Takže s někým se vidíš opravdu jen ráno a večer.
    Nevím, co by tě ještě zajímalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2009
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou?

           

      Takhle to popisují ve svých itinerářích, tak jen jsem chtěla vědět, jestli to někdo zažil na vlastní kůži. Tento konkrétní zájezd je s ubytováním, snídaní a právě s různou obtížností a volbou tras na místě. Děkuji za reakci, dám pak vědět jaká byla spokojenost.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2009
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou?

             

        Je to přesně tak jak píše Burajda...s CK S.E.N.jsem sice nikdy nejel, ale párkrát jsem byl když jsem začínal jezdit na cyklozájezdy s CK Trip (teď jsem k tomu přidal i jiné cestovky)......a vždy bez problému

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2009
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    Ahoj Hanko, s CK Tripem jedu letos (taky poprvé s CK) do Dolomitů a na Drávskou stezku. Jedeme 19.-23.6. Náhodou znám velice dobře jednoho z jejich průvodců - je to můj bývalý spolužák z vejšky a bezva chlápek. Tak kdybys to chtěla o pár dní posunout, tak ti můžu zaručit alespoń dobrou průvodcovskou službu. Ubytování je vždy loterie :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2009
    Autor: duhac
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou?

           

      Díky, ale my jsme limitovány datem a holky se už teď děsí mnou vybraných kopců, takže jsem vybrala nejspíš Möll, tam se dá kombinovat, jestli jet dál nebo trasu ukončit nebo po rovině napříč Alpami právě s CK Trip a 2 noci se dají přežít leckde :-), ale určitě děkuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2009
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    Byli jsme s kamarádem s cestovkou S.E.N. už dvakrát. Předloni na Mosele a loni ve Švýcarsku. Nemůžu si vůbec ani slůvkem stěžovat. Před tím jsme taky dlouhá léta jezdili na vlastní pěst a s cestovkou jsme nechtěli. Báli jsme se, že to bude moc organizované a málo svobody. Byli jsme blbci. byla to naprostá pohoda, vedoucí zájezdu se o nás vzorně staral, co se týká map, tipů na zajímavosti po cestě, zajištění výletu ve Švýcarsku na Jungfraujoch se slevou pro skupinu a taky předpovědi počasí. A jezdili jsme si sami, nebo se známými, se kterými jsme se seznámili až na tom zájezdu. Jediné mínus dovolené s cestovkou je její délka. Byli jsme vždycky zvyklí na 10-14 dní na kole a tyhle akce trvají cca týden. Ta Mosela pouze 4 dny, což je zoufale málo. Taky jsme si zájezdy vybíralii podle ubytování. Je nám přes čtyřicet a pod širákem i stanem už jsme se naspali dost a dost, takže jsme chtěli zájezd s ubytováním pod střechou, což S.E.N. na těchto dvou zájezdech zajistil. Letos chceme jet s CK Herdegen do Slovinska. CK nám byla doporučena našimi známými na zájezdu v tom Švýcarsku a prý to bylo taky super.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek B.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    Hlavně se připrav na večerní brífinky :o)))

    Ale bez legrace - fakt to je hodně o průvodci. Když jsme byli poprvé s Adventurou, představil se nám "šerpa", že mu říkají "kokot Karolko" - za ftipné jsme se to snažili pokládali jen do chvíle, než jsme zjistili, že je to pravda...
    Ale to se mi fakt stalo jen jednou a už to bude 10 let :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou?

           

      A jak se to projevovalo, že to byl kokot? :D

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2009
      Autor: Lazarus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou?

             

        No, my tehdy s partou obsadili celý zájezd a on se tak nějak původně domníval, že se budeme organizovat sami. On jen udá směr a bude mít vystaráno.
        Neměl... :o)))
        On se totiž do toho snažil zasadit svoji "pevnou ruku", takže když se řeklo, že je v devět odjezd, tak se odjelo a kdo chyběl, to ho nezajímalo. Občas nám špatně udal, kdeže bude stát autobus, takže stál o 2 - 3 km dál než jsme ho hledali apod. špeky...
        A jako že bys za ním přišel jako za vedoucím zájezdu s nějakým problémem?!? No tak to "ftipe vylez"... :o)))
        Prostě jsme na ten zájezd měli každý jiný pohled, jenže my si to zaplatili... :o)))
        Ale jinak na tu Korsiku vzpomínáme móooooooooooc rádi :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2009
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestovkou?

               

          Nechci se ho zastávat, ale ten odjezd v devět... Jste dospělí lidi a přece jste věděli včas, v kolik se odjíždí. Musel to mít trochu organizované a kdyby měl čekat do jedenácti, až se mu tam všichni postupně přitrousí, nikam by se nedojelo. My to měli na zájezdech podobné. Ráno byl "brífink", vedoucí řekl tipy na zajímavá místa, předpověď počasí a rozdal mapky a jelo se. Kdo nechtěl jet navrženou trasu (jednalo se o jedno pobytové místo a hvězdicové výlety), jel si po trase svojí. Nestalo se, že by někdo nepřišel ráno včas, i když dva večery jsme tam taky měli trošku "divočejší" a ráno se vstávalo :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.03.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek B.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                 

            Myslím si, že podstatný rozdíl je v tom, že oni obsadili celý zájezd, takže v tomto ohledu na tom byli lépe, než kdyby se vzájemně neznali.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.03.2009
            Autor: pro_pa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                 

            Ano, jsme dospělí lidé (ikdyž jsme tehdy měli sebou i dost dětí) a právě proto bych očekávala rozumný přístup.
            Podívej, když jsi v kempu cca 3 kiláky od města, kde je nejbližší krám, který otvírá v 8 ráno a ty si prostě potřebuješ dojet pro snídani, protože večer už jsi neměl možnost si ji zakoupit, tak je logické, že v devět nasnídaný prostě nebudeš. Ledaže by si tu housku hryzal suchou cestou do kempu.

            My měli brífinky večer a třeba výše popsanou událost jsme všichni večer kritizovali, nicméně Kokot Karolko byl prostě tvrďák a musel nám ukázat, že bude po jeho.

            Dalším ftípkem bylo, že řekl kam se jede, sedl na kolo a zmizel v dáli. My pak po skupinkách marně hledali průjezd městem a hledali ten správný výjezd apod.
            A večer jsme pak měli možnost vyslechnout si, že ten a ten úsek každoročně jede jako testík svý fyzičky a že na tom teda vůbec není špatně...

            Poměrně kašlal na to, zda se někdo na cestě neopozdil a z jakého důvodu, takže když např. kamarád cestou zkolaboval, Karolko se to dozvěděl od nás až večer...

            Podařilo se mu ztratit mi dítě, protože jí ukázal špatný směr. Naštěstí se dokázala zorientovat a do kempu dojela, ale ty 3 hodinky bych nikomu nepřála. A Karolko?!? V klidu - uvidí se až se vrátíme do kempu, ale ještě se nestalo, že by se někdo nenašel. Že je holce 14, to mu bylo nějak fukáč...

            Půl zájezdu se mu podařilo ztratit, protože nám cestu popsal - dojedete do města a na křižovatce tvaru T se dáte vlevo. Tam bude bus. Nějak ale zmapy nevyčetl, že křižovatka tvaru T je ještě před městem a toho idiota nenapadlo na tý křižovatce vyčkat a koordinovat nás, když to zjistitl. Jen seděl u busu a měl srandu z toho, kolik lidí jeho navigaci pochopilo tak, že hledalo v městečku předmětnou křižovatku...
            Tohle jsme mu ale vosolili, tenhle survival nám musel kompenzovat tekutým platidlem...

            Takže asi tak...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.03.2009
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                   

              Je docela obdivuhodný, že po všech peripetiích zůstával kokot Karolko v klidu, člověk by si na jeho místě připadal jako kokot ..... ale zas je na co vzpomínat :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2009
              Autor: Cyklistka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                   

              Teda koukám, o co všechno přicházím... :-p

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2009
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                   

              Koukám, že zlatý Nákolácký vyjížďky a srazy... Bez placeného "průvodce" a nikdo se zatím nikdy neztratil :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2009
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                     

                :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 18.03.2009
                Autor: m
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                     

                neboj, to prijde :)

                [ Zpět ]
                Datum: 18.03.2009
                Autor: pb
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zkušenosti s cestovkou?

                   

              Aha, tak sorry, neznal jsem podrobnosti - kemp 3 km od obchodu atd. Když to tak čtu, tak byste měli lepší dovolenou bez té cestovky. Ta vám zajistila prakticky pouze dopravu na místo a zpět.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.03.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek B.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou?

           

      Tak to jsi mi trochu nasadilb rouka do hlavy, to zrovna nemusím, družit se .., ale spoléhám na fajn společnost, která bude doufám naladěná na společnou jízdu na kole a brífink bude jen jako přátelský pokec :-) dám pak vědět jak to dopadlo

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2009
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou?

             

        Pozor, Pozor!!! Brífink není žádný večerní mejdan!!!
        Brífink, to je informační schůzka, kde se dozvíš vše o dalším dni tak, aby sis mohla večer vše řádně přichystat :o)))

        Pokud ale někdo udělá brífink v deset večer, pak už si toho moc nenachystáš :o)))

        Jinak ale - s CK jsem byla 2x a vždycky to byl perfektně připravený zájezd. Viděli jsme toho spoustu a střídali se zátěžové a odpočinkové dny.
        A i dneska, kdy už služby CK nevyhledávám, tak pokud někam cetuju, tak se dívám kudy vedou trasy cestovek a jaké pamětihodnosti navštěvují. Proč složitě orat pole neorané, když je již zoráno :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2009
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestovkou?

               

          Brífink večer???.....teda už jsem načal druhou desítku zájezdů s cestovkami (celkem už se čtyřmi různými), ale brífink byl vždy ráno před etapou! Večer se přece všichni rozprchnou po hospodách a podobných bohulibých činnostech....a hlavně půlka zájezdu by to info do rána zapomněla:-))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2009
          Autor: Ligi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    S cestovkou už nejezdím, ale jezdil jsem. Když na to tak vzpomínám, nebylo to vlastně vůbec špatný. Jedno obrovský plus pro ježdění s cestovkou je, že při tom poznáš spoustu nových stějně zapálených lidiček. Když jsem prvně vyjel s cestovkou, octl jsem se úplně sám mezi spoustou neznámých lidí, které jsem do té chvíle nikdy neviděl. Ale nebylo to vůbec na škodu a už od začátku jsem se mezi nimi cítil výborně. Z každého takového zájezdu mi zůstalo pár kamarádů. S některými to přátelství vydrželo až do dnes.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2009
    Autor: cyklo-mz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    Doba trochu pokročila, na kole už jsme nějaký kilometr najeli a konečně mám za sebou zkušenost s cestovkou. Nelze naprosto nic vytknout, perfektně připtavené trasy, mapky a ochotný průvodce. Vzpoměla jsem si na Radku a na avizované brífinky, no tak ten jsem nestihla ani jeden, večeři nám ohřívali a večer mi průvodce lepil duše. Projeli jsme Alpy "po rovině" s CK Trip. Počasí docela přálo, ale když se nám po ránu nechtělo do deště, ochotně naložili kola a plán se přizpůsobil našim potřebám. Ubytování výborné a kuchař se o nás staral skvěle. Všem přeji také samé dobré zážitky při cestě s jakoukoliv CK.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2009
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou?

           

      A jak chutnal zmrzlinový pohár v proslulé cukrárně v Halleinu na náměstí?:-)......doufám teda, že vás tam průvodce nasměroval:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2009
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou?

             

        nojo nasměroval, byly tam i trhy, takže bylo co ochutnávat. Já tedy zmrzlinu nejím, ale prý nezklamala a porce byly obrovské

        [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2009
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou?

         

    No na kole jsem byl několikrát s Adventurou (Ukrajina, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko), většinou několikadenní přejezdy v terénu bez doprovodu autobusu v menší skupině a musím říct, že z mé strany je velká spokojenost. Ale je to samozřejmě o průvodci i o partě. Z vlastní zkušenosti vím, že čím těžší zájezd, tím lepší parta se sejde no a samozřejmě i tím menší. Pro podobnou akci to chce tak maximálně 15 lidí.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Scarab)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024