reklama

a zase brzdy...

Potkal jste se někdo s tímhle ?
http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...+-kotoucove-brzdy-ST-M585/BR-M585-bez_2311.html
Chci si kolečko malinko vylepšit a zaujaly mě tyhle brzdy. Řazení bych musel měnit tak jako tak, protože mám od šimána kompakt. A cena je příjemná, vzhled jakbysmet.
Jakpak se jezdí s těmahle duálama ? máte někdo zkušenost ? Nehrozí při brzdění nechtěný řazení ?

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2009
Autor: ronda
  • Re: a zase brzdy...

         

    Duály jsem jezdil a byl jsem s nimi spokojen. Nevýhoda těchto LX je, že jsou široké a když máš úzké řidítka, tak se uprostřed hadice lehce lámou, ale nebyl to problém.

    Problémy, že bych si při brždění řadil jsem neměl.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2009
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase brzdy...

           

      Nemám řidítka, mám větve, 65 cm vzdušnou čarou :-) Takže by se hadice snad lámat neměly. Dík za postřeh.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase brzdy...

         

    Může se to stát .. U silniček se to stává i některým profíkům a ti proto vozí Campu .. J.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: JS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase brzdy...

           

      A ti ostatni, co jezdi na Shimanu, to maji za trest? :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase brzdy...

         

    Měl jsem duály jenom zapůjčené, najel jsem na nich tak do 200 km - jediný systém řazení, na který jsem si nezvykl a i na konci zkušební doby musel při řazení používat mozek (na rozdíl od páček nebo otočného, to mi jde jaksi automaticky bez přemýšlení) :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase brzdy...

         

    Pokud bych měl o něco podobného zájem, můžete mi spočítat přibližný rozpočet, co se týče nábojů, přepletení, výměn komponentů a podobné zkompletování. Díky všem kteří se do toho vrhnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: XXXL
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase brzdy...

           

      Nikdo nevi, co mas za kolo, tak tezko rict. Muzes totiz uz mit kotoucove hydrauliky, takze pujde jenom o cenu tehle sady (a ev. cenu za montaz, pokud bys to nezvladl premontovat sam). Nebo muzes mit veckove brzdy, pak muzes mit dualy i na veckove brzdy. Pokud mas vecka a chces dualy s hydraulikama, pripocti si bud cenu novych kol s naby pro diskove brzdy nebo prepleteni podle sazebniku toho, kdo to bude prepletat. Potom je tu nize zminena otazka, jestli je k dualum potreba vyhradne inverz saltr nebo klasika, kde potom zalezi, co chces sam, co mas na kole a ev. co za typ by sis koupil, pokud bys jej menil.
      Nejake komponenty ti naopak zbudou, takze si z vysledne ceny odecti jejich hodnotu, pokud by se ti podarilo je nekomu prodat (radici a brzdove paky, mozna saltr a mozna naby).
      Tak nakonec vidis, ze presnou cenu se dozvis z takovehoto dotazu tezko.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase brzdy...

         

    já jsem výhody "duálů" na MTB naprosto nepochopil, tak mlčím i kdyby stály ještě o litr či dva méně :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase brzdy...

         

    Dualy prostě někomu sednou někomu ne, řadí se s nimi prostě jinak.
    Já je rok jezdil a už mi nikdy na bike, v mojem subjektivním hodnocení jsou jako nejhorší typ řazení.
    Naopak znám takové, co na ně nedají dopustit a nic jiného nechtějí.
    Nechtějí řazení při brzdění, to ani nehrozí, ale třeba řadit při brzdění mi na duálech nikdy nešlo.

    Tedy rada jednoduchá, vyzkoušet...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: a zase brzdy...

           

      presne tak, je to o zvyku. Ja mam nejradsi grip shift, ale jezdil jsem i s rapidfire.
      Vsechno ma svy pro i proti, teda krome prehazovacek s inverzni pruzinou.
      Za 2 roky jsem si na to nezvyk a casto jsem to plet. Dal jsem tam zpatky klasickou prehazku a myslel sem, ze to bude dobry. Nebylo. I ted se mi obcas se mi stane, ze to spletu, 2 roky jsou 2 roky. Timto chci vsechny pred inverznima prehazovackama varovat, kdo je vyzkousi, uz nikdy nebude na rapidfire radit 100%ne.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2009
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase brzdy...

             

        Jezdil jsem rok s dualy inverzní přehazku a osobně mi seděla k duálům více (u páček bych ji ale rozhodně nechtěl).
        S páčkami s klasickou přehazkou se mi to nepletlo vůbec, ani když jsem jezdil takhle dva biky současně. Každé to řazení je zcela odlišné, tak asi díky tomu se mi to nepletlo.

        Pletla se mi ale jiná věc a to dualy na silničce s klasickou přehazkou s dualy na biku s inverzní, opět jezděno současně. Tady ty řazení se hrozně podobají a pletl jsem to pořád, na silničce jsem každou chvíli řadil na druhou stranu.

        Po té co jsem se dualu zbavil, tak pletení bylo rychle fuč.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase brzdy...

               

          Ony se inverzni saltry zacaly udajne vyrabet prave kvuli dualum. I kdyz se casem dostaly i na RapidFire. Sam jsem po klasicke prehazce na HT presel na inverz na fullovi, oboji s RF. Vyhovuje mi to ted dokonce vic.
          Na silnicce mam dualy Ultegra a neplete se mi to.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: a zase brzdy...

                 

            mne se to popletlo treba jen 2x nebo 3x za vyjizdku, ale to mi stacilo. Nejhorsi to bylo vzdycky kdyz jsem podradil do prudkyho kopce. Uz mi to na kolo nesmi

            [ Zpět ]
            Datum: 28.02.2009
            Autor: Hrabe-X
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: a zase brzdy...

         

    Já mám problém spíš s tím, že když chci řadit, tak brzím, když si na to nedávám pozor, ale já najela zatím asi 30 km, tak nemám moc co mluvit. Ale určitě neřadím místo brždění

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2009
    Autor: Mawe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024