reklama

Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vydat n

Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vydat někam na cesty a přemýšlím, kam uložit zavazadla - zvažuju, zda vyrobit vozík jednokolový nebo nosič, nevím, co je lepší, bojím se, že s tím vozíkem to bude mít valivý odpor a tudíž se víc nadřu. U nosiče se zase obávám vysokého těžiště a zatížení zadního kola. Prosím, poraďte.

[ Zpět ]
Datum: 08.01.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Rambousek ml ([email protected]))
  • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

         

    záleží na umístění nosiče. Jezdím občas celkem hodně naloženej na starým azubu max (tedy stará pružná ocelová zadní vidle) a nemám s tím problém. Samozřejmě je třeba pokud možno co nejvíc váhy zatížení dostat dopředu, ideálně mezi kola. Měl jsem jednou na jednu měsíční cestu kromě celých 90 l azub brašen s dalšíma vnějšíma přívěskama (flašky, postraní brašny z gemmy, karimatky) ještě jednu dvojbrašnu vpředu pod sedačkou, protože byla hodně vpředu, tak její zatížení nebylo moc znát (v jedné z nich byl mimo jíné pětilitrovej kanystr s vodou). Při špatném naložení (což nebyl tento případ) se mi kolo převrací v prudkých kopcích na zadní kolo.
    Zatížení zadního kola se nebojím, protože je to celopéro a celá zátěž je odpružená, takže se nebojím jezdit téměř plnou rychlostí i na celkem rozbitých cestách, akorát je potřeba dát adekvátně tvrdší pružinu (nebo přifouknout vzduchové pružení).
    Vozík má podle mě opodstatnění až při vyšší zátěži. Je pravda, že s těžce naloženým kolem se hůř manipuluje, s kolem s připojeným vozíkem se ale taky (často ale v jiných situacích) hůř manipuluje. Manipulace s naloženým kolem potřebuje sílu, manipulace s kolem s vozíkem potřebuje spíš obratnost.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2009
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

           

      Brasny pod sedackou? Jak jsi to tam uchytil? Mas nejaky koupeny nosic, nebo samodomo?
      A mozna to hlavni - mas spodni, nebo horni rizeni?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2009
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

             

        Nevím jak tvůj oř vypadá, je-li 20/26 nebo 26/26 (kola), ale snad si z následujících odkazů něco odkoukáš ...
        8-)
        http://tour-en-blog.de/
        http://www.hpvelotechnik.com/produkte/sm/gte...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

             

        V dolní čtvrtině sloupce vychytávek je nosič, který HPV-áci na Street Machine montují
        http://www.hpvelotechnik.com/produkte/sm/gte...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

             

        ... do třetice ...
        Napiš si jim o prospekty:
        http://www.hpvelotechnik.com/service...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

               

          Neco takoveho jsem taky videl. Kdyz zadam do googlu "underseat rack"... Jen nevim, jak to rozumne pridelat na Azubiho Hardcora. Libila by se mi myslenka o patro snizit brasny vzadu a posunout teziste vpred.
          Nema nekdo zkusenosti s upravou neceho koupeneho, pripadne se zbastlenim samodomo?
          Uvazoval jsem o nosici oa Sportarzenalu na predni odpruzenou vidli a smontovat to na nejake distancni trubicky. Ale jak to pak pridelat na kolo? Rychloupinak na spodni uchyt sedla by sel, ale co nejaky dalsi bod?

          [ Zpět ]
          Datum: 08.11.2009
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Postavil jsem si lehokolo, je to celopéro. Chtěl bych se vyd

             

        Jak jsem je tam uchytil? Odpověď je jednoduchá: NIJAK! Prostě jsem přehodil dvojbrašnu přes rámovou trubku. Ničemu nezavazely. Byla to stará menší dvojbrašna s dobře vyztuženou zadní stěnou a s brašnami vzájemně spojenými rozepínacími řemínky (ale prázdná dvojbrašna v celku by se dala prostrčit i pod sedačkou). Teď si teda vzpomínám: ten horní řemínek jsem měl špagátem přivázaný k něčemu (asi k hornímu úchytu sedačky), aby brašny nesjížděly příliš dopředu. Řízení mám spodní (tedy z tohoto hlediska ten horší případ).

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2009
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024