reklama

Jak na torpédo

Prosím o technickou radu. Mám kolo s torpédo brzdou, se kterým jezdím po městě. Problém je následující: zabrzdím torpédem pravou nohou dozadu, levou dám na zem. ALE JAK SE PAK ELEGANTNĚ ROZJEDU?? :-) Buď musím poskakovat na levé noze a popojíždět s kolem dopředu, aby se ta pravá šlapka dostala do polohy, kdy je možný kolo rozjet (nejde protočit).. Já vždycky sesednu ze sedla, dám obě nohy na zem, překlopím kolo a rozjedu se levou nohou. Omlouvám se za tenhle krkolomnej popis. Ono to tak možná nevyzní, ale dost celá ta věc zpomaluje (třeba na křižovatce, kdy zastavím na červenou a v zápětí hned blikne zelená, zdržuje to a je to nepříjemný) a vypadá to blbě.. Kdyby měl někdo zkušenost s torpédem, prosím napište! Pro mě to byl po létech užívání horskýho kola, u kterýho můžu šlapky protočit, docela šok :-) Díky!!

[ Zpět ]
Datum: 26.11.2008
Autor: FastSnake
  • Re: Jak na torpédo

         

    Skus zabrzdit pravou a pravu daj na zem, podla mna sa to da naucit :-).
    Ale zrejme je to naozaj problem, lebo bicykle s torpedom pouzivaju napriklad v Amsterdame hadam na vsetkych bicykloch a tam pouzivaju iny figel. Nezastavuju, stale idu. Ked som sa prvy krat dostal do premavky v Amsterdame a na krizovatke som zastavil, takemr ma presli dalsi dvaja cyklisti. Zastavit a dat nohu na zem je potupa cyklistu v Amsterdame :-) . Inak tuto fintu skusam aj ja, ale dnes som na ceste do prace (8 km) musel raz na krizovatke tu nohu dat dolu (aj ked nejazdim s torpedom), vacsinou vsak prejdem vzdy bez zastavenia(citaj:" bez toho, aby som dal nohu na zem").

    Na druhej strane je vsak pravda,z e v Amsterdame su na cyklistov zvyknuti a vodici motorovych vozidiel su ohladuplni. Citujem kamarata, ktory mi na dva dni pozical bicykel: "davaj si pozor na cudzincov a elektricky, ostatni su v pohode". A druha rada:" bicykel vzdy zamkni o nieco velmi pevne"

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na torpédo

         

    jednoducho pravú nohu posuň vzad,dolu, dopredu a špičkou ťahaj pedál hore, zároveň sa mierne, koľko to dá, postrč ľavou nohou, pritom si pomáhaj zmenou polohy tela.
    Obetuj jednu prechádzku na pozorovanie cyklistov na križovatke

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na torpédo

         

    Musel jsem se pousmát jak jsem vzpomínal na cyklozačátky před XXX lety. Nechci se hádat, ale byla to verze tato : musím poskakovat na levé noze a popojíždět s kolem dopředu, aby se ta pravá šlapka dostala do polohy, kdy je možný kolo rozjet. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na torpédo

         

    Buď to vyřešíš, jak popisováno výše a nebo zkus z toho udělat volnoběžku. Prý to jde, přinejmenším u Sachs Super 7. Dozvěděl jsem se to v německém obchodě, kde s torpédy mají zkušenosti. Dokonce jsem si k tomu koupil u nich nějaké dvě pružiny- ale už jsem zapomněl ten postup, který mi ten prodavač radil. Pochopitelně si pak musíš osadit zadní kolo nějakou brzdou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024