reklama

ztráta kola

Zdravím všechny kolařské příznivce. Mám na Vás prosbu? Z neděle na pondělí mi ukradli z garáže kolo a tak Vás prosím jestli existuje nějaký blacklist kol. A ještě jednu otázku: Poradil by mi někdo jaké kolo si znovu pořídit. Měl jsem SUPERIOR RX 550. Byl jsem s ním moc spokojený, tak jsem uvažoval o této značce. Nebo by jste mi doporučili jinou? Cena cca 14000 kč. Díky moc za odpovědi. S pozdravem a hodně krásných kilometrů bez nehod. Petr

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
  • Re: ztráta kola

         

    Ruce i nohy jim zpřerážet a až jim to sroste, tak ještě jednou a ještě a ještě!!!
    Cítím s Tebou. Zůstaň u toho, s čím jsi byl spokojený.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ztráta kola

         

    Také mi bylo v minulosti ukradeno kolo, chápu Vaše pocity. Doporučuji zřídit na tomto webu černou listinu ukradených kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ll)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ztráta kola

         

    V dobách dřevních, kdy jsem bez kola nedal ani ránu, mi kolo ukradli 3x. Chlapíka chytli jednou. Nějaký dobrý člověk mě viděl na kole jak jedu "tam" a za chvilku viděl někoho jiného, jak na tomtéž kole jede "nazpátek". Kolo byl na první pohled tenkrát (v roce 91) dost atraktivní Olpran (jo to byla tehdy značka! i s TV reklamou). Když mě v zápětí viděl, jak mažu přes rakovnické náměstí (tehdy jsem tam žil) k policajtům, přiběhl jen minutku po mně. A že prej ho zná, jmenuje se XY a hraje fotbal za Slabce. To bylo v pátek odpoledne a detektivové dostihli pachatele UŽ VE STŘEDU VEČER u něj doma.
    Pikantní je, že údajně byl těsně před tím o 2 kola okraden a když viděl před sámoškou mnou naivně a blbě a od té doby taky naposledy nechané nezajištěné kolo, neodolal, odjel za město, kolo hodil pod roští, vrátil se pro auto, kolo pak naložil, odvezl domů na druhý konec okresu a jak byl vybuzenej, kolo schoval ve vedlejším objektu (nějaká stodola nebo co). V noci ho žádné bušení policejních sil nevyburcovalo, a tak se ráno vypravil pro kořist. A ejhle, pan majitel stodoly (Pražák - rekreant) se jako na potvoru po dlouhé době objevil a že prej tam jako nic nenašel. No chlapík se do něj kvůli svědomí asi moc nevehementil, řekl si snadno nabyl - snadno pozbyl, a šel.
    Dostal tenkrát panáček za kolečko 18 měsíců na dva roky a kolo mi "poctivě" víc než rok po tisícovce splácel.
    Nemám v úmyslu poučovat, ale když už jsem tady zabral tolik webového prostoru, musím aspoň trošku:
    1. Kolo mimo dohled ani na těch asi 40 vteřin, jako tenkrát já.
    2. Od PČR toho moc nečekejte. I při tý obrovský klice, kterou jsem tenkrát (při tý obrovský blbosti) měl já, díky níž 20 minut po krádeži policajti měli jméno zloděje i s adresou, jim to trvalo 5 dní.
    3. Možná jsem (teda jak se už víc než 40 let znám, určitě jsem) blbej dobrák, ale tomu řízkovi se mi moc lámat hnáty nechtělo. On totiž to byl táta od rodiny a skutečně vypadal na to, že nikdy předtím ani potom už nic neukradl. Ikdyž - já vím - princip je princip. Kdo si vezme, co není jeho, byť jednou, je zloděj.

    Díky zlodějům mám teď od jara své 5. horské kolo (teda to poslední mi už 10 let neukradli) - Superiora XC 839d a je super. Jen navzdory předsevzetím těch kilometrů je žalostně málo.
    Značku doporučuju a zdravím všechny. Ať vám to šlape!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ztráta kola

         

    Tak to je smůla.... K tomu blacklistu...já mám čip od www.krimistop.cz když se mi kolo ztratí (doufám že to nikdy nebude:-) ) tak hned ten den na netu zveřejním pro městskou policii fotku mého ztraceného miláčka s číslem rámu, číslem čipu a jinými infornacemi. Vím že i tak by to bylo pro naše zaneprázdněné policisty hledání jehly v kupce sena ale aspoň nějaká trochu pasivní ochrana, která by měla ztěžit lupiči prodej (čip jen tak nesundá z kola!) Toto samo kombinuji se zamknutím kola i ve sklepě. Uvažuji časem o alarmu na kolo, právě do toho sklepa či garáže by se hodně hodil viz tu: http://run.to/alarmy Někde tu v diskuzi jsem viděl i odkaz na speciální pevnostní řezety a skoby s kterýma by taky určitě nebylo od věci kolo v garáži zamykat.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ztráta kola

           

      Skoro se vším souhlas...

      Jenom bych dodal, že jsi naši policii asi trochu přecenil...;-)
      Nehledá kradená auta, natož pak nějaká kola...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ztráta kola

         

    Keď niekto spomenie odcudzenie bicykla, hneď si spomeniem na moju prvú cyklistickú dovolenku. Asi po 20-tich kilometroch mal kamarát na svojom bicykli poruchu, takže sme boli nútení prerušiť cestu a zastaviť sa v cykloservise. Predavači boli ochotní, dokonca sa ponukli za "babku" vymeniť pokazenú prehadzovačku funkčnou jazdenou. Čakali sme cca štvrťhodinu, kým sa servismani vrátili z obeda, popíjali nejaké kafíčko a džus. Bicykle sme mali opreté pri vchode do cyklopredajne, samozrejme neuzamknuté. Od bicyklov sme sedeli tak max. 10 metrov a videli sme na ne. Po chvíli som si pretrel oči, či nemám náhodou fatamorgánu - môj bicykel bol fuč ! Bol to zákon schválností. Lepší bicykel bol z vonkajšej strany. Kamoš len konštatoval, že on by za svojím ani neľutoval. Zato ja som bol hotový. Pravdepodobne bicykel ukradli nejakí narkomani, striehnúci na lup. Bol to bicykel s rámom robeným na mieru, takže bola aká-taká nádej, že ho zaintersovaní bikeri v okolí časom odhalia. Odvtedy uplynulo 5 rokov a ja mám už v poradí tretí bicykel. Vtedy som si myslel, že na žiadnom inom bicykli sa mi nebude tak dobre bicyklovať. Našťastie som si zvykol. Po krutom ponaučení som začal bicykel zamykať vždy, keď som sa od neho vzdialil. Prajem veľa pekných zážitkov s novým bicyklom, aby to zmiernilo nepríjemnú udalosť. Športu zdar.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ztráta kola

         

    Slyšel jsem a chystám se k tomu, že stačí zajít na policii s číslem rámu a zaregistrovat ho tam.
    Známý známého to prý měl, a když zloděj chtěl prodat kradené kolo v bazaru, bazaristi jsou prý povinní to kontrolovat, tak ho nahlásili, zloděj byl chycen a kolo vráceno během dvou dnů majiteli.
    Zní to jako nádherná pohádka, ale na tu policii zaregistrovat kolo půjdu, jen co si udělám chvilku. :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ztráta kola

           

      jo to uděláš jedině dobře, ale není od věci ten čip viz na www.krimistop.cz :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ztráta kola

             

        Dík za radu, ale jen jsi mi přidělal další problémy. :-)))
        Nevím jestli zvolit levnější za 250 kč nebo tu dražší varinatu. Jestli tomu dobře rozumím, u dražší varinaty můžu chránit i lehce odnimatelné komponenty třeba jako je sedlo a sedlová trubka a kola s rychloupínačema.
        Onehdá jsem nechal při oslavách kolo na náměstí, všude spousta lidí, a přesto mi někdo chtěl ukrást zpětné zrcátko a ulomil mi ho.
        Začínám se o své kolo bát, mám ho slušně vybavené a dneska je jeho pořizovací cena přes 20 000 kč. To už asi stojí za úvahu ho chránit.
        Můžeš ještě poradit s tímhle?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024