reklama

brašna na riditka

Neviete mi poradiť, aký je rozdiel medzi vodotesnými brašňami od Sport Arsenalu. Mám záujem o brašňu na riaditka (310), ale sport arsenal uvádza dva typu a to 310 os, vodotěsná brašna na řidítka over size a
brašna na řiditka s klick-fix držákem. Na svojom biku mám riaditká tzv. vlašťovky. Aký typ mám preto zakúpiť. Nemáte aj nejaké konkrétne skúsenosti s týmito brašnami?

[ Zpět ]
Datum: 23.10.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (milanko ([email protected]))
  • Re: brašna na riditka

         

    Zkusenost - "Blbe se s tim jezdi" (manzelka) a "Je to bezvadna vec a jezdi se s tim dobre" - Ja :-)
    Muze to trochu ztizit ovladani kdyz se teziste sestavy kolo+vidla+predstavec+riditka dostane nad bod otaceni, to ma pak kolo tendenci samo zatocit. Jinak jsem zaznamenal same plus. Jo, mam vlastovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2008
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašna na riditka

         

    Ja vozim prednu brasnu Art 510 s klik fixom. Prednu brasnu pouzivam na veci, jktore potrebujem mat po ruke. teda penazenku, doklady, mobilny telefon, fotoaparat a rozne ine drobnosti. Ale hlavne ju nosim preto,z e na nej mam vzdy ked ju vozim mapnik s mapami. Pri jazde ta brasna velmi nevadi, jediny problem je,z e cez nu si nevidis na predne koleso, co moze byt niekedy v terene problem (ale da sa zvyknut). Brasna vadi, ked bicykel stoji, vtedy ma predne kolo tendenciu stale sa stacat do strany. Klix fix ma vyhodu v tom, ze ked ochadzam od bicykla mozem ju velmi jednoducho zobrat so sebou aj so vsetkymi mojimi dolezitymi vecami v nej.
    Pre mna je dolezite, aby mal dostatok bocnych vreciek rychlo dostupnych nez nepremokavost (mimochodom aj tato ma nepremokavy navlek, ale potom sa uz do bocnych vreciek lezie nesikovne).
    Ale aby som odpovedal na otazku podla mna je v brasnach, ktore uvadzas rozdiel v tom, ze ta over size ide nasadit aj na sirsie riadidla ako je priemer 24,5 mm, ta druha len na priemer okolo 24,5 (presne rozmery najdes na strankach SA).
    Ja osobne by som tu vode odolnu brasnu nechcel, lebo sa straca to co potrebujem ja, mat rychlo niektore veci poruke (aj napriklad pocas jazdy). Na ostatne veci mam bocne brasny (jednu nosim kazdy den). Ty mas mozno ine pohnutky, preco chces prednu brasnu/

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2008
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašna na riditka

         

    Už se to tu řešilo - já na přední brašnu nedám dopustit, ale šiju si vlastní. Vyšlo mi z toho, že na silnici, do lehkého terénu a do města se hodí, do těžšího terénu o ní bikeři nechtějí ani slyšet :-)
    K brašnám od SA jen jedno upozornění: čnějí poměrně vysoko nad řídítka, takže může být například problém s umístěním světla.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2008
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašna na riditka

           

      Ano s tym vycnievanim hore mas pravdu. Mne to vsak vyhovuje, lebo na brasni mam este mapnik a ten mi aspon nezakryva napriklad computer (je trochu vyssie nad nim). Svetlo mam namontovane pod brasnou(ale drziak som si vyrabal sam).

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2008
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašna na riditka

             

        vďaka za rady priatelia. teraz z toho musím spraviť svoju konečnú voľbu a ta znie. Brašne na riaditka jednoznačne chcem. teraz vozím na biku vodotesné brašne SA a tie nemajú žiadne vrecká. keď chcem z nich vybrať nejakú maličkosť (foťák, malú svačinu), tak musím "demolovať" celý rolovací systém. Z vašich odpovedí som vydedukoval, že je lepšie voliť verziu 310 os over size a tým pádom sa zbavím riešenia otázky priemeru veľkosti na riaditkách. Myslím, že tie over size sú taktiež s klick fixom. Tvrdíte, že rozdiel u oboch verziií je hlavne v priemere hrúbky "vlašťovek" na ktoré sa dané brašne uchytávajú?

        [ Zpět ]
        Datum: 23.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (milanko ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašna na riditka

               

          No, rozdíl je určitě v průměru "hrúbky". Ale nevím, jestli zvolením OS rozměru se zbavíš problémů s řešením. Když to upnutí bude na řidítkách volně lítat, tak to nebude to pravé ořechové.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.10.2008
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašna na riditka

         

    Máte někdo přední vodotěsnou brašku od Arsenalu č.310?
    Potřeboval bych zjistit vnitřní rozměr mapníku (jak velká mapa se do něj vejde). Děkuji všem ochotným.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašna na riditka

           

      nemuzu slouzit, ale u art. 440 je to jen 21*13cm. tak si to zkus odhadnout a jinak je ta brašna dost k vzteku :-/ (440)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2012
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašna na riditka

             

        Díky. Tak to je dost málo. Ale ta 310 má snad mapník větší.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašna na riditka

             

        Kamarad to ma a po vetsiny doby ma tu rolovaci cast zalozenou dovnitr a pouziva jen dekl. Kdyz nahodou leje, vytahne teprve rolovatko ven.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2012
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašna na riditka

           

      ten rozměr je šxv 25x24cm, ale u spodní strany bez rolování jsou rohy do oblouku, takže v tom místě je to pouze 22,5cm. Cyklomapa od SHOCARTU 1:75 000 v pohodě dvojstrana (22x22cm), cyklomapa od SHOCARTU 1:60 000 blběji pouze též dvojstrana, ale tam jsou přehyby menší takže dvojst. má rozměr 21x17cm, pokud chci z této mapy kousek víc, musím ji přeložit lehce v polovině mezi přehyby a tím se vejde o kousek víc. Jinak to co píše Murphy o kamarádovi sedí, pokud neprší mám rolovací systém vložený uvnitř brašny sedí to zhruba do 2/3 výšky brašny. Doklady vkládám na dno brašny a pak tam vrazím fotovložku. Pokud leje vytáhnu rolovací systém a věci jsou jak v bavlnce. Jediný problém, který jsme musely vychytat je, že při větším větru se musí mapník chytit kolem brašny gumicukem, protože ty dva pruhy suchých zipů to nezvládají a byl bys bez mapníku. Jo ještě pokud prší, nebo i mrholí mapník není vodotěsný a mapy jsou vlhké. V tom případě mapník přeložený vkládám mezi zarolovanou brašnu a víko.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2012
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašna na riditka

             

        Děkuji moc za vyčerpávající informace.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

609 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024