reklama

Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

Je to trosku OT, ale ja tu vec budu pouzivat i na kole.
Vcera jsem se dival na videa od Vaclava a Jurimira. A prislo mi to moooc krasne. Docela mne nadchla myslenka delat mala videa z cykloakci. Uz delsi dobu premyslim o kamere, pac ty hejbaci obrazky jsou moc fajne. Jednou to tu i bylo, ale ve vlakne, ktere bylo trosku o necem jinem.

Jsem clovek, ktery se v tom moc nevyziva. Neznam rozdily, neznam formaty...nic. TV zapinam strasne malo. DVD prehravac pouzivam jeste min. Fakt zadnej blazen do videa nejsem. Takze nevyzaduji zadnou nejnovejsi hracicku. A vim, ze je tu par lidi, kteri tomu rozumi...

Takze hledam malou a lehkou kameru. Neco, co by se veslo do riditkove brasny. Nebo treba do vetsi ledvinky. Kameru, ktera neco vydrzi a neprekvapi ji trosku deste a nejake to kvedlani v cyklistickych brasnach. Kameru, ktera ma nejakou normalni vydrz. Kameru, ktera by se snadno a rychle nabijela.
Jak jsem psal. Nevyznam se v tom. Nejake formaty a podobne jdou kolem me. Jen bych rad neco alespon trosku kvalitniho. Novy pocitac na zpracovani videa bych taky nerad kupoval:-)
Pouziti...klasika doma (domaci kino, obycejny dvd prehravac s tv, ...) a internet.

Diky moc

[ Zpět ]
Datum: 12.10.2008
  • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

         

    Za neco s delsi vydrzi, male, nepromokave a v dobre kvalite - 27kkc. Viz predchozi diskuze.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2008
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

           

      Jo myslis to, co navrhoval Wert....jenze k tomu bych potreboval i lepsi kalkulacku na stul:-) To nechcu. Je to krasna hracicka, ale pro mne zbytecna...:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Nevim co navrhoval Wert, myslela jsem tohle. http://www.suvcam.cz/ a koukam, ze trosku zlevnili.
        Vsechno ostatni ma nejake mouchy. Blby zvuk (obcas uplne bez zvuku), spatne rozliseni, interlacing, promokavost, kratkou vydrz jak na baterie tak i na medium, spatnou kompresi u videa (kosticky pri rychlejsim zaberu), nevymenne cocky (rybi oko se obcas hodi), rozbitnost (treba po padu ci po otresech), spatny snimac (sum u web kamery pri spatnem svetle) atd atd. Sice jsem tohle v ruce nemela, ale ze vsech videi, recenzi a popisku to vypada nejlip.
        Pokud nutne na necem trvas, tak tu mam bullet kameru, ktera se zapoji na vlastni baterii a pak do normalni videokamery (ta se strci do batohu). Vydrz baterie do bullet kamery je asi 8h, videkamera vydrzi 90min (kazeta je tam 60min). Kvalita je dobra, jen to musis pak upravit v pc. Ale nepotrebujes na to nic vykonneho, jen misto. Cela kazeta ma asi 15GB. Jo a je nemam k tomu mikrofon. Kdysi me to stalo asi 15-16kkc.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2008
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

               

          Ahaa...tohle myslis.
          Taky jsem o tom premyslel. Ale nakonec jsem uznal, ze bude lepsi koupit beznou videokameru. Tohle bych asi stoprocentne nevyuzil. Ikdyz...:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

         

    No právě jsem se vrátil z báječného víkendu a když jsme jeli pár nádherných výjezdíkú a sjezdíků po zelené a "červené" tak jsem mooc litoval, že nemám tohle http://www.sportkamery.cz/VIO-POV1.html na helmě :-( podle mého názoru ale nějaký kompromis není. Kameru, která by dobře nátáčela a mohl jsi filmovat těžší pasáže za jízdy asi není. Klasickou kameru jsem vozil v Oslavanech, ale za jízdy točit nelze a než se nachystáš točit, tak Ti všichni ujedou :-) Takže když chceš jen několik záběrů vesměs statických tak je to asi jedno jakou. Výběr kamer je neskutečnej. No a kdyby jsi chtěl něco za jízdy natáčeti, tak ten odkaz výš. Kvalita koukatelná, ale natočíš vše. Myslím si, že píšu ježíškovi :-) a na jarní sraz ji beru s sebou :-) tam totiž jsou ty fantastické zelené a červené :-)) jinak kameru Canon HF100 vozím v brašničce na popruhu Camelbagu a fakt není na obtíž. Je malá a sehnal jsem supr brašničku. Takže když jsi rychlejší než ostatní, tak i s ní uděláš fakt hezký záběry :-) viz třeba Michal (mgt) má na stránkách videa z Alp. Teď se vydýchávám z víkendu ale přes obálku, nebo tady klidně podebatíme :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

           

      Ja to nemam ani tak na akcni filmovani. Na to by byla uzasna ta kamerka, co o ni psala wewe. Natacet, natacet a pak doma vystrihat sestrihat. Taky bych ji uvital na helme:-))
      Ale ja to mam spis na cestovani. Zastavit, natocit. Proste neco, co zde mel Vasek s Jurimirem z jejich cesty do Shengelu:-)
      Fotky jsou krasne, ale kdyz obcas vidam kratka videa od lidi, co cestuji, prijde mi to bajecne. Takova pekna hejbaci vzpominka.
      Takze opravdu hledam spise normalni kamerku mensi velikosti. Uz jsem se v tom chvilku hrabal, ale je toho tooolik, ze mam popsany pet papiru A4 a nejsem z toho moudrej:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Jj, fakt problém něco vybrat. Asi jeden ze základních parametrů je, na co natáčet. Disk, páska nebo karta? Když malá kamera, která odolá pokud možno otřesu tak ta co natáčí na SDHC karty (můj osobní názor). A v jaké kvalitě? Full HD je asi zbytečný, takže výběr se trošičku zúžil :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Vaclav to natacel tusim normalne na digitalni fotak. Jel v klidu a jednou rukou se drzel riditek, v druhe mel fotak. Staci to, ale se silnymi omezenimi, o necem narocnejsim (a terenu uz vubec ne) nemuze byt rec. Kamera na helmu bude urcite to nejlepsi a nejbezpecnejsi. Navic pohled ocima jezdce je i nejpritazlivejsi :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

               

          ne ne, žádný foťák. Kamera. Ale taková ta běžná, na kazety. Nic prťavýho. Ale jinak máš pravdu. Kamera do jedný ruky a do druhý řidítka. Pokud jedeš po normální cestě, tak je to v pohodě. Na kořenech by se ti už třepal obraz:o(

          [ Zpět ]
          Datum: 13.10.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

           

      Jojo, taky potřebuju s ježíškem domluvit VIO POV.1. Viděl jsem pár videí z těch levných kamer na helmu a nedá se to srovnat - třeba úhel záběru 48 versus 110 stupňů mluví za vše. Nejmíň třikrát denně se dívám na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=LAwCnlANBRI&... :) A na prkně to taky určitě bude super!

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Sice to neni presne to, co hledam, ale je to fakt parada.... Dokazal bych si predstavit, ze bych to i vyuzil:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Tak to je přesně ono :-) proč se asi vyplatí připlatit :-))) už ji chci asi hned .-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Na tom videu je děsně přepálená obloha, barvy taky nic moc.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

           

      Tak koukam na tu HF100 a myslim, ze to je tak nejak to, co hledam:-) Klasicka, mrnava kamera. A jestli ji vozis v brasnicce a jeste zije...tak takova vydrz by mi stacila:-) Opravdu ji budu vozit jen na delsi akce (dovolena, cykloturistika).
      Jeste by me docela zajimal nazor na tyhle pidikrabicky. Obcas s tim nekoho vidim v horach (Cinany a duchodce:-) ). Je to neuveritelne prtave. Jen nevim, co z toho leze:-)
      http://www.alza.cz/digitalni-kamera-sony-hdr...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Tak tý bych se nebál. Klidně bych do ní šel. Na to co chceš, tak naprosto v pohodě)) Mě u ní nevyhovovaly soňácký karty MemorySt., mám raději SDkarty. A četl jsem trošku kritiku na dotykový displej. Ale rejpalové si najdou na všem něco :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

             

        Navíc je to Fullík :-) Je asi ale horší ve zhoršených světelných podmínkách, ale pro normálního uživatele to nevadí. Ta moje není taky žádnej zázrak(( Jediné zásadní je asi to, že je pouze širokoúhlá, tj. formát 16:9 a to může třeba někomu vadit. Předpokládá se asi že už má každý širokoúhlý monitor i televizi. Takže Ti říkám, že z toho leze velmi kvalitní nahrávka v kvalitě FullHD za dobrých světelných podmínek. Jestli do ní půjdeš, tak uvidíš něco nádhernýho :-) Samozřejmě na odpovídajícím "zobrazovači" )))

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

               

          Tak jsem si precetl recenze na obe (na tu prtavou a i na tu tvou) a asi budu vybirat mezi nima:-) Ale bude to sakra tezke:-)
          Ale vic me laka ta tva. Preci jen o moc vetsi neni a tech cca 140g navic taky neni az tolik:-) Ikdyz 140g salamu ke svace, co bych musel kvuli ni nechat doma...no:-) Navic ma zavit na filtry (jako clovek naockovany fotografii bych vyuzil) a vubec je prizpusobena na rozsireni. Pak ma i vice formatu a ne jen 16:9, coz by mohlo byt lepsi. Ikdyz me se tenhle format cim dal vic libi:-)
          Ta mrnava je fajna. Pidi, titanove telo, pry ji nejaky dest nerozhazi. Ale je takova moc...jednoducha:-) Alespon mi to prijde. A navic jen format 16:9.
          Uvidim. Nebudu to hrotit. Necham v hlave ulezet, nekde je vezmu do ruky a pak uvidim.
          Mam dotaz. Jak dlouho vydrzi v te tve akumulator a za jak dlouho se nabije?

          [ Zpět ]
          Datum: 13.10.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Male OT: Videokamera pro cykloturistiku

                 

            Má to prý jakousi inteligentní baterii, vydrží cca. 90 minut, koupil jsem ještě tu samou náhradní za cca. litr takže na víkend není třeba brát ani nabíječku. I za vypnutého stavu ukáže kapacitu baterky v % a dobu co půjde ještě nahrávat. Nabije se podle mne za cca. 2,5 hodiny. Kupuju karty SDHC 8GB class.6 a na ní se vejde v nejlepším rozlišení asi 90 minut. Karta už se nechá sehnat za trochu přes 4kila. Takže archiv bude asi zůstávat na kartách s nějakou tou kopií na kotoučku :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 14.10.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024