reklama

Z Prahy na Jihozápad

Zdravím všechny a říkám si,proč taky někdy nenapsat vlastní příspěvek...Nějak se začít musí.
Chci se podělit o určitou vlastní zkušenost z průjezdu Prahou po pobřežních cykloztezkách podle Vltavy a Berounky.Zřejmě nepřinesu nic nového pod sluncem,předpokládám,že tudy hodně lidí jezdí skoro pořád a znají to víc než já.Ale proč nepřidat vlastní zkušenost vlastníma očima…
Jedná se o to,že normálně tudy skoro nejezdím ale potřeboval jsem odvézt jisté kolo do svého Berounského bytu, měl jsem ho schované v práci a odtud,z Holešovic taky vyjížděl. Přejel Libeňský most a za ním odbočil na nedávno dokončenou cyklostezku skrz Rohanský ostrov a Karlín.Celkem to šlo,lidí se moc nemotalo,ale co mě zarazilo,jsou betonové sokly uprostřed cety,použité jako zábrana,aby cyklista náhodou nevlítl pod projíždějící náklaďák,kterých tudy zjevně projíždí i několik za týden...
Trasa totiž křižuje stavebně-průmyslovou zónu a na několika místech ji křižují cesty,zvláště pro míchačky do betonárky…
Říkám si ale co je to za způsoby,lupnout do široké stezky betonový kvádr 0,5x0,5x1m s myšlenkou,aby přinutil cyklistu zpomalit jízdu?
Podle mě je to otázka času,kdy se o tuhle kravinu někdo šeredně vymele,stačí jet ve skupině,mít zakrytý výhled někým před sebou,pozdě uhnout a je vymalováno.Jako by se nemohly použít nějaké lidštější zpomalovací retardéry….Když už stavitel cyklostezky předpokládá tak nízké IQ jejich uživatelů,že by nedokázali zpomalit jízdu sami,vidouc před sebou rozjetý náklaďák.
Naštěstí se mi v cestě moc lidí nemotalo,jel jsem sám a sem tam někomu se zdálky vyhl.Při míjení těchto betonových kostek,byť výrazně označených mi však hluboce zatrnulo,co se stane,až to někdo přehlídne a vletí do toho…
A to je také zároveň můj zásadní příspěvek do diskuse,myslím si, že by bylo záhodno na to někde důrazně upozornit protože bezpečnosti provozu tohle řešení příliš neprospěje.
Dál jsem pokračoval stále stejnou stezkou, vedla dál kolem Těšnova,nábřeží Na Františku, tam klesne k Vltavě a bylo nutné se motat nezi davy turistů,nastupujících do autobusu.Ale nikam jsem nespěchal,tohle je celkem v pohodě. Stezka je tvořena dvěma řadami hladkých dlaždic,po kterých jediných se dá trochu jet, což vyžaduje pozornost,takže není čas kochat se rozhlížením.Ale co,nějak to jede a celkem v klidu po hezkých místech. Dokud se nedojede k Rudolfinu.Zde cyklostezka záhadně zmizí a dál - babo raď.Sice jsem to nějak zvlášť neřešil a vrhl se do normálního provozu mezi auta a tam kde to stálo,jsem to vždycky objel nějakým přilehlým chodníkem.Musím podotknout že asi nejhorší úsek je vyústění Karlova mostu a Novotného Lávka.Objet to nejde,musí se úzkou uličkou vedoucí do podloubí,není kam uhnout a při představě jezdeckých schopností průměrného cykloturisty mi z toho docela trne.Proto se ptám, co je to za cyklostezku která vás přivede do takového doslova vroucího kotle? Dodržet předpisy tady snad ani nejde, jde o prosté přežití,takže hned jak to jde tak tradá na chodník…
Za Novotného Lávkou to sice není nic moc ale silnice je širší a chodník taky, i když se tam motá dost lidí takže je třeba dívat se daleko před sebe, hodně předvídat,kličkovat a zpomalovat. V tomto případě je sólo jízda velkou výhodou ale být ve větší skupině a ještě si muset hlídat jeden druhého tak nevim nevim…
Semafory jsem překonával jako každej jinej řidič,naprosto bez problémů.Stačí se u toho neflákat,vždycky si nadjet dopředu a hlídat si všechno okolo sebe. Autisti se pak hodně diví jak je možné že křižovatku přejedu rychleji jak oni 

Za Palackého náměstím opět dvě řady dlaždiček na nábřeží ale větší klid a pohoda.
Vyšehradský tunel raději po chodníku,naštěstí nikdo naproti nevyjel  a dál až k Podolí celkem v klidu. Místama to ale chtělo pro velké davy na chodníku jet radši po silnici.
Potom následovalo celkem vítané bloudění , objevil zajímavá místa na břehu Vltavy, pozoroval veslaře,pádlisty a podobnou vodní havěť  přímo před svými zraky se jeden dokonce převrhl, když ale vidím na jak úzkých šlupkách se musí udržet na hladině tak to tedy klobouk dolů. Ta loďka je široká tak akorát na jednu nohu a musí se v ní klečet. A srandovním způsobem se do ní leze, je to něco jako koloběžka 
Mno. Potom následovalo další bloudění ve snaze dostat se na tzv.“ Most inteligence“ neboli ten dlouhý železniční co vede z Braníka.Nikdy jsem na něm ještě nebyl a ted se to docela hodilo při cestě. Ale jak jsem se tam tak motal po in-line dráze v té aleji, potom tam i zpátky přejel golfové hřiště (po cestě vedoucí napříč) žádným míčkem do hlavy kupodivu nedostal ale na konci to bylo oplocené tak jsem se musel vrátit.
Nakonec jsem to projel k Branickému nádraží a odtud už byly vidět schody vedoucí na vytoužený most. A paráda. Je to sice takové visuté smetiště ale jsou z toho působivé výhledy.
Na konci mostu – schody na druhém konci jsem znuděně minul a pokračoval dál k tunelu.Zrovna jel okolo nákladní vlak takže docela působivá kulisa  No a odtud dolů vedla celkem strmá stezka a tvářila se,že by se to dalo sjet..Hm…akorát že je třeba se vyhnout zábradlí ochozu návěstidla, pak kousek pod tím taková nepříjemná špice z bloku betonu, tam kde se to stáčí doprava je pod zatáčkou silnice asi 3m vespod takže když tak se musím chytit toho roští.Navíc nikde nikdo a já jsem na to sám. Ale nakonec po delším váhání jsem se do toho pustil,napoprvé jsem musel opustit kolo,což je na takovém sklonu totéž co lehčí pád  Ale napodruhé už to bylo lepší a na potřetí už se to skoro povedlo ale bez toho šlápnutí na zem se to neobešlo.Navíc neměl jsem vhodné kolo na takové ptákoviny takže jsem celkem spokojenej.i když to zrovna technicky příliš vydařené nebylo…
Dál jsem se napojil na nejnovější cyklostezku vedoucí odtud po břehu Vltavy do Lahovic. Mno…celkem to jde , vede po navigaci v podstatě stejnými místy jako se tudy vždycky jezdilo. Ale samozřejmě. Pod lahovickým mostem je nechutné křížení s odbočující silnicí přes přechod, je třeba koukat,zda tam někdo náhodou zrovna neodbočuje (podobná záležitost jako u benzínky v Podolí ale víc riziková)
Lahovický přístav se musí objet po silnici. Stezka končí jako když utne,chodník je pouze v protisměru,je úzkej a ještě se po něm courali stavebníci končící šichtu.Takže hurá na silnici asi na 500m v docela silném provozu.Už tady vidím rodinku s dětmi…Za přístavem začíná známá stezka která vede po břehu Berounky do Radotína,Černošic atd,tady je to v pohodě,navečer už moc lidí nejezdilo tak jsem si to v pohodě šlapal. Akorát tam,jak se staví ten šílený dálniční most, je cedule „omlouváme se za omezení způsobené stavbou“ ale při výjezdu z cesty na průjezd staveništěm tam je opět udělaná nesmyslná šikana ze tří zábran,která se dala projet jen o fous. Opět když si představím tandem nebo přívěs s dítětem, měl jsem chut jim to tam trochu zjednodušit.Opět všechno pro to, aby se cyklista náhodou nepřimotal pod kola Tatrovce. Přitom ten úsek je krátký prudký výšvih, málokdo to tam asi výrazněji rozjede…
Celkem v poklidu jsem pokračoval přes Radotín, Pigi-bar  Černošice atd a tam kde se v Mokropsech najíždí na Železniční most, jsme se potkali s Radiusem. Ukázalo se,že mě pozoroval už na těch golfových hřištích ale měl jsem jiné kolo a jinou helmu tak si nebyl jistej.Tady na mostě už jsme mířili každej opačně,on zpátky do Prahy,já kupředu na Beroun ale rozhodnutej to někde v Dobřichovicích naložit na vlak.
Tož jsme se rozloučili, já přejel na druhou stranu mostu a tam pro změnu Medůza a spol  no paráda… nakonec mi ale ujeli i oni protože jsem se dal to tydlifonovaní,než nanejtujou něčí řetěz.Stihli to ale dřív než jsem čekal a pak jsem bláhově věřil že zastrčím telefon,hupsnu do sedla a v pohodě je dohoním. Jo…A prd  Byli v trapu. Ale neva, bylo už dost pozdě, pokračoval jsem tedy dál , odtud už opravdu potmě a bral to nějakou pobřežní pěšinkou, byl jsem línej vyndavat čelovku tak jsem se plíšil potmě.Nebylo to poprvé, navíc pokud není okolo žádný silnější zdroj světla, který by nabourával zorné pole, potmě je vidět celkem dobře akorát se nesmí spěchat  V pohodě dojel do Dobřichovic a pak už jen čekání na vlak a z Berouna poslední 4km k baráku. Parádní výlet,až na ten bolavej zub  Tak zdravím všechny a snad se to dalo číst.Zdar a díky.
Krušnohorák…

[ Zpět ]
Datum: 30.09.2008
  • Re: Z Prahy na Jihozápad

         

    Těm drobným patáliím na mostu "inteligence" a posléze směrem na Lahovice se dá vyhnout prostě tím, že Vltavu překonáš přes Barranďák, případně použiješ na tom železničním mostu použiješ ty druhé schody, od toho tam ostatně jsou. Tímto se dostaneš rovnou na tu stezku co tě přivede k pigimu atd. Celou tu trasu máš bez dopravy a v klidu.
    Jo a ty zábrany u té stavby, to je vyloženě paráda. Původně tam byly jen 2 a jednu někdo dostatečně inteligentní a silný vyrval. Tak tam dali 3 a to tak zapuštěné, že je to na lopatu a min. hoďku práce. Ale možná by to stálo za to ....

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Prahy na Jihozápad

         

    Z Holesovic pres Vltavskou, bud normalne pres magistralu nebo preskocit na druhou stranu pres podjezdy. Pak prejet most a jsi na stezce. Libensky most mi prijde jako zajizdka.
    U Novotneho Lavky skocim na koleje a jedu po nich az ke krizovatce. Rozhodne tam nejezdim po kraji, je tam bordel a kdysi jsem tam pichla 5x behem asi 14 dni.
    Jinak stezka vede pres Palachovo namesti na druhou stranu a to pres Kampu. Je to tam bezpecnejsi, ale zbytecne delsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2008
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Prahy na Jihozápad

         

    Popis pěknej, ale já bych na Beroun jel přes Barrandovský most a pak Hlubočepy - Prokopské údolí - Řeporyje a pak buďto Chýnice - Bubovice, anebo Jinočany - Rudná - Úhonice - Nenačovice - Železná (tam je to ještě hezčí). Přijde mi to kratší a příjemnější - tu stezku přes Chuchli a Radotín moc nemusím...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2008
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      Jo, a máš pravdu - slova, která používám, když vezu děti v přívěsu a dojedu k nějakým podobným šikanám, se tu před desátou večer nedají citovat...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.09.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Prahy na Jihozápad

         

    Poslouchejte pražáci, potřeboval bych něco jako Vidlákův bikerský průvodce Prahoujihozápad a mám tyto dotazy:
    1. Přes ten barrandovský most se dá dostat cyklostezkou nebo provozem?
    2. Jak nejlépe z Podolí (od stadionu) na Zbraslav? Je tam průběžná cyklostezka?
    3. A hlavně - ze Zbraslavi vede červená po Brdech až na Plešivec. Jaká je tahle cesta? Několikrát je z mapy zřejmé, že to bude cyklostezka, ale jinak to může být i pěkná bikerská cestička co si pamatuji.

    díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      Vyslovím se jen k bodu 1.

      Jo, je tam bokem natažená cyklotrasa, která vede mimo automobilový provoz. Mezi auty a tím prostorem pro cyklisty + chodce je v celé délce tohoto úseku betonová zábrana, takže by tam normálně ani nemělo dojít k žádnému úrazu...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      No chystas li se na Plesivec v dohledne dobe, tak dej vedet, uz jsem tam tak skoro 2 mesice nebyl, takze bychom to mohli dat spolu... Myslim, ze uz to tam mam docela najety. Letos jsem tam byl uz tak minimalne 6x :)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2008
      Autor: Meduza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      Z Podolí až na Zbraslav vede stezka pro pěší a cyklisty, kromě výjezdů z bočních ulic se za celou cestu s automobilovým provozem nepotkáš, je to jeden z mála cyklisticky funkčních úseků v Praze. Večer nebo o víkendu to chce zvonek a volnější tempo, protože je na té stezce docela provoz.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      1. Po stezce, po kazde strane jedna (hec? :-)
      2. Ano, podel Vltavy. Vedlejsi efekt - Hafo peknych bab na bruslich. (kdyz je hezky)
      3. Super. Aspon Meduza to rika. Ja vzdycky po jejim projeti (i castecnem) nerikam tak cca mesic nic. ...Ale brzy tam zase pojedu :--)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2008
      Autor: m
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Prahy na Jihozápad

         

    Muhaha, sorry, ze jsem nepockal, ale chrti nasadili svizne tempo a ja jsem nemel svetlo, jen blikacku, takze jsem se mezi ne zaradil a mydlil ji s nima :)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2008
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Prahy na Jihozápad

         

    Zatím díky, ale mám ještě jednu prosbu týkající se druhého břehu.
    Nemůžu tady najít, kde přesně je ta "maturita" u Točné co tady z ní máte takové pěkné fotky. Je to na turistické značce? Mapu KČT už mám. Chtěl bych si to tudy vytlačit o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      Jestli Ti stačí souřadnice... ;-)

      N49 58.273 E14 25.055

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy na Jihozápad

             

        jejejej, mám ten krám rozbitej o))))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Prahy na Jihozápad

           

      Dělal jsem pořádek ve fotkách a našel jsem tam návod jak jet správně tu maturitu :-) myslím, že je ideální doba, páč se nepráší :-) Michal ji jezdí takhle http://www.youtube.com/watch?v=jThheAn9cXM

      [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (xxxx)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy na Jihozápad

             

        To je fakt Michal dobrý, ale někde jsem slyšela, že celá "maturita" je ještě ten kopeček směrem doprava :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2009
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Prahy na Jihozápad

               

          JJ, pak jsem ho dal, ale nejak mi na te hrane neslo zatocit do prava (rovnovaha), tak jsem nahore udelal kolecko doleva a az pak vyjel az nahoru.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2009
          Autor: m
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Prahy na Jihozápad

             

        Takhle to nevypadá zle :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Prahy na Jihozápad

               

          Přidám tam ještě večer jedno video náhodnýho bikera, kterej jen projížděl :-)) pak řekneš, že to vlastně ani není kopec :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (xxxx)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Z Prahy na Jihozápad

                 

            Hm, ten to fakt umel. Kdyz si vzpomenu jak hodne na hrane to pro mne bylo a on si to vyjel jako by se nechumelilo, dokonce tam snad mel prostredni placku. Njn, kdo umi...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.01.2009
            Autor: m
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Z Prahy na Jihozápad

                   

              Tak to je on :-) náhodný cyklista na http://www.youtube.com/watch?v=11vXmQZE380&...
              a dej si tam tu lepší kvalitu :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 13.01.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (xxxx)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Z Prahy na Jihozápad

                     

                To přece nemůže být tak hrozný.... Kdybyste viděl Radia na Košťálově...

                [ Zpět ]
                Datum: 13.01.2009
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Z Prahy na Jihozápad

                       

                  Neříkám, že je to hrozný :-) je to v pohodě, akorát to nevyjedu :-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.01.2009
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (xxxx)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Z Prahy na Jihozápad

                         

                    Je taky dost možný, že v tom nejsi sám, asi budu intenzivně trénovat tady na nějakym kopečku a pak budu machřit :-D

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.01.2009
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Z Prahy na Jihozápad

                           

                      Jj, tihle taky trénují a myslím, že by ji taky dali :-))) to jsou supr baleťáci .-) http://www.youtube.com/watch?v=MTFo1VZW1Uw

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.01.2009
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (xxxx)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Z Prahy na Jihozápad

                             

                        Jo trial, je nádherný sport a umění, ať moto, cyklo nebo truck

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.01.2009
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Z Prahy na Jihozápad

                       

                  Tedy nechci Radiovi křivdit, ale nejsem si jistá jestli jí vyjel, s námi tedy ne, ale to bylo po jednom pivu a po pracovní únavě.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.01.2009
                  Autor: HMS
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024