reklama

Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

Přátelé, po létech abstinence (2 dětí po sobě, stavba...) se chci vrátit na kolo.Mám nabídku na "Spesla" za 24 tis a na Pellse za 20 ti.Co by jste mi doporučili?Jezdím na pohodu po lese, zadne divoceni.Obě kola mám zamluvené do pondělka 22.9 a musím se pro jedno rozhodnout.Díky Všem.

[ Zpět ]
Datum: 21.09.2008
Autor: najvi
  • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

         

    Tvůj dotaz je hodně obecný,jakou čekáš odpověď?Lesní cesty a pěšiny zahrnují hodně kořenů a šutrů.Na takový podklad je nejlepší celopéro.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

         

    Pells sice trochu líp vypadá v té tmavé barvě.... ale Spešl je přeci jen nějaká marka, šel bych do Spešla.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2008
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

         

    Omlouvám se za přiblblou reakci.měl jsem za to,že RIDELIGHT Pro je HT.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

         

    Tady není vůbec co řešit. Jednoznačně Spešl. Spešl má mnohem lepší systém zadního, ten Pells je jednočep a to ještě s extrémně vepředu a vysoko posazeným hlavním čepem.
    A pak Pells má horší vidlici.
    A rám + vidlice + tlumič je u fulla základ.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

           

      Díky a co říkáš na véčka u Spešla?Mám si tam dát aspon mechanicky kotouče?A co velikost mám 186 cm a prodavaci me rikaj XL (mají aji L)Ten Pells je asi okopčenej
      http://www.santacruzmtb.com/superlight/.
      Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2008
      Autor: najvi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

             

        Tohle přepákování dělá (nebo u některých značek dělal) kde kdo, taky třeba Cannon. Podle mě je to ale jeden z nejhorších systémů na dnešním trhu s fully. Chápal bych tenhle systém před 5 lety, ale ne dnes.

        S velikostí se takhle radit nedá, neznám tvoje přesné proporce. A může to být jak L, tak XL, dle těch proporcí (tedy tím chci říct, že někomu se 186cm bude ideálně L a dalšímu také se 186cm bude ideálně XL).

        Na měnění brzd bych se vykašlal, buď to vem, jak to je nebo kup něco úplně jiného. Výměna za kotouče bude drahá a to už je pak lepší rovnou koupit jiné kolo.
        Pokud chceš kotouč, tak kup třeba tohle:
        http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Radon-QLT...
        Ale už je to za cca 32tis. včetně dopravy. Na druhou stranu je to ve všem minimálně o třídu lepší než ten Spešl (spíš o dvě třídy). Už je tam opravdu super vidlice, tlumič, samotný rám je po funční stránce také výborný (a právě Spešlu velmi podobný, navíc nemá tlumič na ráně bordelu). Osazení o dvě třídy lepší než Spešl včetně výborných hyder.

        Ten Spešl je slušný jen v případě, když je striktní limit a není více peněz, jinak bych ho taky nebral.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

               

          Tady je odkaz přímo na koupení toho Radonu:
          http://www.bike-discount.de/shop/k/a6323...
          Při té slevě u Radonu se podle mě nenajde žádné lepší kolo se stejným zdvihem za tyhle peníze.

          Třeba i takový Canyon http://www.canyon.com/_en/mountainbikes...
          vychází v porovnání s tím Radonem o 100 euro dráž + je znatelně hůře osazený.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

               

          Díky moc.Než jsem se oženil jezdil jsem giant 860 na 9 sramu, ted jsem dal těžko dohromady 30tis a chtěl jsem koupit kolo pro sebe a manželku, která vůbec nejezdila.Původně jsem chtěl koupit piranhu od fishera pro sebe a pro ženu trek 4500 a pak jsem uviděl ty fuly.Vzhledem k tomu, že v lednu mám 40 a už si nechci tolik ničit záda, myslím, že ten full by byl dobrá volba.Proč myslíš, že ten jednočep je tak špatnej?Když ten Pells porovnáš s tím Santa Cruzem, je to dost podobný.Ja jsem na fulovi nejezdil vůbec, tak nevím na co se zaměřit, jde mi taky o udřbu to spešla, někde jsem četl, že to je i docela finančně náročný, promin, jestli píšu "nesmysly ale dlouho jsem nejezdil, tak jsem mimo mísu. Jo a ty vecka na Speslovi, bude to fungovat?Díky za pomoc.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2008
          Autor: najvi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                 

            Santa Cruz dělá ten jednočep jen ze setrvačnosti a to na nejlevnějším modelu, jinak už dávno šel cestou lepších systémů.
            Podrobně rozebírat chování jednotlivých systémů a kol, to by bylo na dlouho a stejně je to i mírně individuální. Když to napíšu jen stručně, tak ten jednočep s takhle umístěným čepem má ohromný pedalkick, hodně tuhne pod brzdou a výhody oproti jiným systémům přitom nemá žádné.
            Kdybych musel jezdit jednočep (což naštěstí nemusím), tak jedině něco alá RB s níže a hlavně mnohem více vzadu umístěným hlavním čepem.

            A v-čka budou fungovat jako normální v-čka, tedy samozřejmě brzdit budou. V-čka x kotouče, toho tady bude v historii tuna.

            Údržba je plus minus stejná na všech kvalitních fullech, kde jsou kvalitně provedené čepy a hrozně záleží v jakých podmínkách je full ježděný.

            Pokud ne v extrémním bordelu, tak slušná ložiska v čepech vydrží klidně 10-20tis. km.
            Servisovat se musí tlumič, to je stejné jako u vidlic. A pak po čase odejdou montážní vložky u tlumiče, zvlášť v čepu, který se více otáčí. To je zcela běžné a doba po které se stane je opět velmi různá. Např. to může být po 3-5tis. km, ale i po víc i po míň a záleží na konréntím čepu.
            Cena montážní vložky a bushingu (to je oko vložené do oka tlumiče, které se otáčí kolem montážní vložky a je měkčí než samotný tlumič, což je schválně, aby vždy odešlo tohle oko a ne samotný tlumič). Výměna bushingu a montážní vložky je otázka pár set korun.
            Výměna komplete všech ložisek je otázka cca 1-2tis. Kč (to ale jak jsem psal se u kvalitně provedených čepů a ložisek nemění často).
            Takže samozřejmě o něco náročnější než u HT to je, ale nic tragického.

            Pro představu můžu uvést stav u tří Cubů, co máme doma (AMS Pro, AMS 125tka, Stereo).
            AMS Pro - cca 7tis. najeto, čepy v naprostém pořádku. A právě se objevuje vůle u jedné montžání vložky u tlumiče, takže půjde na výměnu. To je těch pár stovek.Tlumič servisován 2x
            AMS 125tka - také cca 7tis., čepy naprosto ok (také neměněné), jedna montážní vložka u tlumiče měněna po 4tis. km, tlumič servisován jednou
            Stereo - cca 3tis. km, neměněného nic, vše ok
            Tlumič neservisován, půjde v zimě do servisu.
            Dva ty Fox tlumiče jsou tedy navíc upravované v TF tuned, ale to je opět na dlouhé povídání.
            Více např. zde, především až po čase v tom threadu, začátek je ještě před tím, než jsem je měl upravené v definitivním stavu.
            http://www.bike-forum.cz/forum/push-rp23-high...

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                   

              Kdybys chtěl do Santy Blura XC, tak to by bylo jiné kafe, ale samozřejmě také jiná cena.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.09.2008
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                   

              Mloku díky moc, celej víkend o tom přemýšlím...Má to vůbec cenu řekněme jít do toho spešla nebo mám vzít řekněme pevnáka Piranhu od Fishera?Obecně nějaký pevný říkal jsem si do 18 tis?Takže když bys ses rozhodoval mezi Pells a Spešlem vzal by jsi spešla.
              Díky

              [ Zpět ]
              Datum: 21.09.2008
              Autor: najvi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                     

                Já myslim, že určitě. Je to dobře funční full. Vzal bych ho raději než o něco lépe vybavené HT (ono pokud to HT koupíš taky v ČR, tak ani o moc lépe vybavené nebude).

                [ Zpět ]
                Datum: 21.09.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                       

                  Ale jinak jak jsem psal, já bych si připlatil za toho Radona. I když je to 8tis. navíc (což je celá 1/3 ceny toho Spešla), tak to kolo kupuješ určitě na delší dobu.
                  Pro srovnání tady mají XC Pro ve slevě ve verzi s hydrami
                  http://eshop.skiservis.cz/Specialized/Horske...
                  Ten Radon je cenově téměř totéž a přitom je o třídu lépe vybavený.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2008
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                         

                    Díky moc, tak ho asi vezmu cenove jsem přes limit. V Praze jsem si zkoušel toto:
                    http://eshop.skiservis.cz/GARY-FISHER/Horske...
                    Ta geometrie mě nadchla.(Pak jsem v Brně sedl na fulla a ...nevím co mám dělat..)
                    U Vás v Plzni je to v pohodě, jste orientovaní do Němec a tím jste v nadhledu.Pro auto (jetý) jsem si taky jel k Vám.Takže říkáš V nechat, nebo pokud by mě to odečetli má cenu vzít mechanický kotouče?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2008
                    Autor: najvi
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                           

                      Ty brzdy bych určitě neměnil. Mechanické kotouče bych bral jedině Avidy BB7 (maximálně ještě BB5), jenže ty jsou stejně už téměř na ceně levnějších funčních hyder, takže mechanický kotouče dnes už nemají smysl.
                      A hlavně tam nebudou kola připravená na kotouče, takže by ti museli vyměnit i kola a cenově to půjde hrozně nahoru.
                      Na to ti stejně podle mě řeknou, že si máš rovnou koupit tu verzi s kotouči. Stejně by se to klidně vyšplhalo na tu cenu té verze s kotouči, kdyby se to vše vyměnilo.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 22.09.2008
                      Autor: Mlok
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pells RIDELIGHT Pro nebo Specialized FSR XC

                             

                        Tak dnes koupeno Spesl, velikost xl.mel jsem tam kamaráda na pomoc s výběrem.Porad jsem se tlacil do L, ale prej jsem na tom byl dost pokroucenej, tak snad to bude OK.Jeste koupit spd a vyhrabat dres a jezdit..
                        Diky za pomoc!!!!

                        [ Zpět ]
                        Datum: 22.09.2008
                        Autor: najvi
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

207 cyklistů (9 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024