reklama

Středová osa a rám

Pořád jsem si myslel,že mám problémy s řetězem,nebo řazením (kolo po G.O.,řetěz měněný),ale když jsem jel naposledy,tak jsem zjistil,že když šlapu a levou kliku mám při zemi,tak se celý talíř nakloní vrchem trochu doleva. Opřel jsem kolo a když jsem chytil obě kliky,tak jsem zjistil vůli mezi rámem a závitem středové osy.Zašel jsem do servisu (cyklo) a tam mi řekli,že je to vychozená stř.osa-vyměnit. Protože uvažuji příští rok o výměně celého středu i s talířem, klikami (teď mám KINEX cartridge a SR Suntour XCC314 -podle tabulky manuálu) tak se mi teď nechce vrážet prachy do osy,kterou bych asi potom nevyužil.Chci se tedy zeptat: a) já si myslím,že vychozená stř.osa znamená vůli ve střed.ložisku a ne vůli mezi středem a rámem,pletu se? b) nestačilo by jen sundat kliky a utáhnout osu na rámu ? c) KINEX cartridge a SR Suntour XCC314 - jaká je to kvalita ? a nakonec d) pokud vyměnit , tak jakým typem to nahradit a jaké jsou cca ceny ? Díky za odpovědi........

[ Zpět ]
Datum: 20.09.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (XXXL)
  • Re: Středová osa a rám

         

    kinex je vo vseobecnosti dobra znacka. vyraba osky aj pre campu.problem bude asi v nej, aspon to tak vyzera. vo vnutri je taky kosicek a v nom gulicky ten je asi vydraty. osobne b y som vymenil ten stred.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středová osa a rám

         

    cena zapouzdřeného středu je tak kolem 200,- Kč...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (highlander)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středová osa a rám

         

    U tohoto středu jsem se zatím vždy setkal s plastovými miskami. Mohlo opravdu dojít k uvolnění misek a je nutné je dotáhnout (vyměnit) misky, popř. vyměnit celý střed.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středová osa a rám

           

      Safra, všude plast. Přitom ještě donedávna měli tady za přijatelnou cenu i kovové.
      http://www.kolaf.cz/?sekce=81
      Plast od kovu se při provozu nerozezná, teprve až při pokusu ten střed vymontovat to na5ere. Tvůj předpoklad povolených misek je imho blbost. Na ZAPOUZDŘENÉM středu jsou misky nasazené natěsno, takžev nich může vaklat maximálně dolava-doprava, ale vakl nahoru-dolu bude neznatelný. Nejlepší radou je: rozebrat to a podívat se v jakým stavu je vnitřek.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mládenec Štěstí ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středová osa a rám

         

    Podívej, zatím tu vidím jen hlouposti.Tak dobře poslouchej.
    Pravděpodobně máš vychozenou osu, tzn., že ložiska jsou vylágrovaná, čili zničená a osu je třeba vyměnit. To už někteří říkali.
    . Ale ..
    Může být, že misky byly zle utažené, uvolnili se a chodí misky v rámu, čili pohybují se vertikálně, lidově nahoru a dolů. To je to, co jsi vypozoroval sám. Ale stejně se kliky chovají, když je vylágrované požisko. Jak to poznáš? Vylágrované ložisko poznáš zpravidla i rukama, jaks to dělal, viklá se lehce všemi směry. Uvolněné misky zpravidla při záběru jen klepnou, takový tupý zvuk, u plastových misek spíš jen pocit, než zvuk.
    Ceny Kinex os se pohybují do od 150,- do 190,- u solidních prodejců. S plastovými miskami. S kovovými miskami kolem 290,- a víc. Misky bývají Fe i Al.
    Doporučuji dát Kinex osu s plast miskami, pokud to bude montovat servis. S kovovými, pokud Ty, páč předpokládám, že nemáš origo stahovák misek. Jinak na kvalitu plastové misky nemají vliv, pouze při montáži dělají amatérům problém.
    Kvalite Kinex osy je slušná, žádný zázrak, ale dá se. Samo, že doporučuji Sh osu, která se pohybuje jen o pár desítek Kč výš, cca 290,- a víc, dle kvality.Cenově vyjde kinex skoro nastejno, jako kuličkové uložení osy.
    Kliky Sun Tour doporučuji nahradit Shimanem, je to standard. U Sun Touru se ti může stát, že marně (anebo za těžké peníze) budeš shánět ND, tř.kliky mají 4hran jinak, než Sh. SH kliky se dají sehnat kolem 500,-, ve slevách i levněji.
    JS.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2008
    Autor: JS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středová osa a rám

           

      taky vidím pěknou debilitu,to ses teda ukázal, všeználku

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ich)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Středová osa a rám

             

        Tak už konečně přestaň koukat do zrcadla, neználku .. JS.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2008
        Autor: JS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středová osa a rám

           

      No, vidíš — já po vlastních velice špatných zkušenostech v žádném případě nemohu doporučit plastové misky. Měl jsem je naštěstí jen jedenkrát a po několika letech provozu byla umělá hmota do rámu tak zažraná, že pomohla jedině plynová letlampa. Umělá hmota se totiž při pokusu o vyšroubování drolila tak, že nakonec nebylo možno misku za nic chytit.

      Doporučuji misky duralové; před našroubováním lehce namáznout závity „vodní” vazelinou. Na značce středů s průmyslovými ložisky až tak nezáleží. Kvalita je zajištěna už tím, že jde o průmyslová ložiska.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2008
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Středová osa a rám

             

        Vsadím, že jsi použil kleště na misky .. proto to drolení. Já jezdím osy hlavně s plastovými miskami, v létě v zimě a vždy v poho .. Ovšem je důležité závit v rámu i na miskách namazat grafitovou vazelinou. JS.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2008
        Autor: JS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středová osa a rám

               

          Nemám chuť příliš polemizovat ale souhlas s tím že to bude osa. Zap. osa Kinex jestli se nepletu tak na straně k tácům má drážku do které zapadá plastová miska. Na druhé straně bez drážky kde se dotahuje. Myslím že budete souhlasit že na straně s drážkou je možnost vypadnutí z drážky minimální. pokud by se povolila druhá strana tak by se musela vyšroubovat cca o 10-15mm( nemohu přesně změřit neb nejsem doma) aby došlo k vypadnutí zap. ložiska z misky. A to už by miska byla buď venku z rámu nebo by tedy mohlá provádět pohyb nahoru a dolů.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2008
          Autor: Rik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Středová osa a rám

                 

            Mýlíš se. Kinex už léta dělá obě misky bez drážky. prostě přesně na\ šířku mufny.
            Vůle misek se projeví i jen při nedostatečném utažení misky, čili povolení v závitu v řádu desetin. Nejde o uvolnění osy v miskách, ale o vůli misek v závitu mufny. J.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2008
            Autor: JS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024