reklama

Morous silniční - znáte ten druh?

Potkal jsem onehdá jednoho dědu na karbonové silničce. Objížděl jsem ho v podstatě coby překážku na silnici. Najednou čumím - on mě předjel! Tak jsem jel chvíli za ním a ptám se, jestli jede taky z Pradědu (v rámci akce Smržická šlapka). A on - Ne. Pak jsem jel dopředu, ať si jeho klouby chvíli odpočinou v závětří. Ale on zrychlil a předjel mě zas. To se opakovalo ještě jednou, i do kopce. Když nechce, tak ne, říkám si a nechal jsem ho být. Když po pár km odbočil jinam, přátelsky jsem na něj zatroubil a zamával.
Dnes jsem ho potkal - objel - cestou z práce. Zas prudce zrychlil, předjel mě a povídá - ty se rád vozíš, co? Došlo mi až za chvíli, co myslel. Pak pronesl, že jsem prý zapomněl poděkovat. Já na to s klidem, že jsem ho chtěl táhnout, on se nechtěl nechat. A on - no to určitě. Aha, no jo, pomyslel jsem si. Bez dalších slov jsem zrychlil a zmizel.

Na různých cyklosrazech, kde jsem byl, se vyskytovali samí příjemní lidi, se kterýma se dalo dobře pokecat. Ale z tohoto čišela taková nevrlost, že mě napadlo, jestli to nebude bývalý závodník, zapšklý z toho, že už to prostě tak nejezdí, i když vzhledem k jeho věku - všechna čest.
Moc takových neznám, většinou sedí na hodně drahém kole, plivou a smrkají kolem sebe (smysl tohoto zbavování se tekutin dosud nechápu) a do řeči s nima není. Ještě že nejezdí na ty pohodové srazy, ale třeba by se tam změnili.

[ Zpět ]
Datum: 18.09.2008
Autor: Radek
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    Morous silniční nikdy nepřijede na žádný sraz neboť mu to jeho morousovitost nedovolí. Je to takový začarovaný kruh.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    možná je takový týpek, řekl bych, selektivně morousovitý - v partě jemu podobných na drahých silničních kolech bys ho třeba nepoznal - tam je mezi svými, tam se cítí "doma" a je vnímám jako společenský druh, typ veselá kopa. mimo podobně laděné borce se chová poněkud nadřazeně a nerad se "zahazuje" s cyklistou, který nemá kolo alespoň za padesát litrů, byť by byl výkonostně na stejné a /v Tvém případě/ vyšší úrovni. takoví lidé srazy v tuzemsku nepořádají, to je pro ně moc obyčejné - když už tak Malorka , to je pro ně "IN". protože moc rychle nejezdím, tak nemám možnost kontaktu s podobnými snobíky, ale pokud jsi schopen tomuto druhu ukázat záda, tak věř, že to je pro jeho ego ta nejlepší škola

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

           

      Už jsem tady vyprávěl: Můj kolega jezdil na skládačce a uměl na ní jezdit fakt rychle. Hlavně do kopce. Jednou takhle předjel takového "opravdového" cyklistu a ten se v podstatě duševně sesypal. No ono, kdybych měl kolo za padesát litrů a předjel mě kluk v roztrhaných džínách na staré skládačce a k tomu měl vykládal takové věci jako "nepřehazuj, tím se hrozně zdržuješ, pořiď si singlespeeda", tak bych to také nenesl dobře.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

             

        bodejt ze do kopce :) na skladackovem prevodu predjet nekoho na rovine :)))))) ale je to fakt, po opave jsem drandival na skladacce, ted je pro poruchu dlouhodobe odstavena, budu muset ozivit a potrenovat a pak zkouset tyrat vikendove dresikare v zimrovickem kopci :) a to ma vzadu na nosici to kolo obri kos!

        [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

               

          Ty se směješ, ale když tě při čtyřiadvacetihodinovce předjede dědek na ukrajině s hraběma přes rameno a ty nejseš schopnej se ho chytit ani do háku, to máš chuť své drahocenné kolo rozšlapat:-(((

          [ Zpět ]
          Datum: 19.09.2008
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

                 

            Mě předjela před týdnem nějaká teta, na rovině, já se jí chtěl držet, ale bez šance... Je pravda, že sem táhl vozík a měl slušnej hlaďák... Ale donutila mě najíst se...

            [ Zpět ]
            Datum: 19.09.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    Taky jsem nedavno takoveho potkal, akorat sedel na karbonovem bajku. Taky mel nos tak vysoko, ze nemohl videt na riditka a taky mi zkazil naladu. Chce to byt pripraven. Pak se to lepe snasi.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

           

      Protoze procento hlupaku a blbcu je v populaci rozlozeno rovnomerne a clovek nikdy nevi kdy a kde takoveho potka.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2008
      Autor: m
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

             

        Poněvadž jsem v kategorii těch dědků(s normálních kolem),mám zase velmi smutné zkušenosti s kategorií "snobů" v nejlepších letech.Nejsem žádný drtič max.rychlostí,ale přijde mi úžasné,když předjedu(a nedělám to rád) nějakého "borce",který má kolo za 100 táců,oblečení(letní) za 10 a pro něj se to stává prestižní záležitostí,že takovej starej chcípák ho předjede.Nemluvě o situaci,kdy člověk společně čeká(semafor,dání přednosti).Pohrdavé pohledy a obrovská snaha co nejrychleji se vzdálit-ta pohana po sto metrech,kdy ho člověk musí předjet.Nemluvě o tom,kdy má vedle sebe nějakou mladku!!

        [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

               

          Hele,ty seš taky jeden z těch "morousů a blbců" co tady zacláněj nám mladým, viď, dědku o))))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.09.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

                 

            Jasný,jenom musím vyměnit tu plečku za karbon a permanentně dobrou náladu za morousovatění.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.09.2008
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    morousove jsou vsude...

    ale k smrkani - proc ne? ja plivu jak o zivot, kdyz mi vletne do ust moucha. nebo, kdyz (ano, fuj) se to v nose nashromazdi, tak se nekdy nechce vytahovat kapesnik. samozrejme pokud jede nekdo za mnou, tak vybocim at je to netrefi.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    A to mě se takovýhle dědci líběj, kolikrát je jim i přes padesát a nad hrobem si koupěj karbon . Jsou to třeba bývalí závodníci a na jejich výkony člověk zírá. Jen jsou takoví,v podstatě nesnesitelní, to k jejich věku patří, kamarádit se s nima nedá, ale oni patří k cyklistice.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    Taky jednoho takového dědulu potkávám. Bývalý závodník... Na švihu pořád jen držkuje, ke všemu milion připomínek, furt jen brble, pořád se mu něco nelíbí, že se jede moc rychle, pak zase moc pomalu, je to krátké, je to dlouhé, málo kopců, hodně kopců, vadí mu ten před ním, vadí mu ten za ním, vadí mu ten vedle něho, když v balíku udělá někdo krpu, tak ho zdube namísto aby mu poradil... A když ho potkáš na silnici, tak ani nepozdraví... Tak ho nezdravím taky... Hňupa starého... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

           

      *zdupe

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2008
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

             

        Proto jezdím raději sám.Dělám na směny a tak mi ani nic jinýho nazbývá.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Bruk600)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

           

      Co to znamená: udělá krpu?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

             

        uděla chybu

        [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2008
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    Také takové občas potkávám, a je to docela sranda. Poslední dobou hodně z Roztok do Prahy, rovinka uhlazená silnice. On si jede 30km/h a zpívá si u toho a tak pokud nejsem utahaná tak ho předjedu a drtím co to jde až na 40km/h. Ono to s fullem a s rohloffem je docela komické a náročné předjíždět a ujíždět jakékoliv silničce, ale když mne pak míjí někde pod Suchdolí, jelikož tam už zpomaluji v tom kopečku nebo se naše cesty dělí, tak hezky pozdraví, usměje se a skromně pochválí že mi to dnes hezky jezdí a občas některý pronese proč mám tak velký tlustý náboj... :))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zlatka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

           

      Jo ale z toho vyplývá, že není každý stařík na silničce morous. :) Alespsoň ne pro mne :)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zlatka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    Takoví mi ujedou, takže je nepotkávám. A najdou se jiní, co mají kolo za padesát litrů, ale stejně se mi klidně na chvíli schovají za vozík a libujou si, jakej je to pytel. Ti jsou příjemní - mohli by dělat ramena, ale klidně se svezou a pokecají :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Morous silniční - znáte ten druh?

         

    Kdyz je nekdo blb, tak je mi sumak, jestli jede na Ukrajine nebo s karbonovym ramem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024