reklama

Body Geometry

ake mate skusenosti z touto radou vyrobkov od specializedu ? myslite, ze je to skutocne funkcne, alebo je to len reklamny tah ?

[ Zpět ]
Datum: 16.09.2008
  • Re: Body Geometry

         

    pokud máš kompatibilní tělo, pak funguje, v opačném případě jde o doslovné peklo ... vyzkoušet a podle toho brát-nebrat

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Body Geometry

         

    Prakticky kazdy vyrobce dela ergonomicke vyrobky, jenom se okolo toho nedela vzdycky takovy tyatr :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Body Geometry

           

      Akorát bych řekl, že u Spešlu je body geometry dovedena do extrémů narozdíl od ostatních výrobců. A tím se pak stává, že buď sedne perfektně nebo naopak ani trochu. U ostatních výrobců, když to není dovedeno do takových extrémů, tak jsou častější ty střední případy typu "celkem sedí, ale není to ideální, ale dá se to"

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Body Geometry

           

      prave to mna napadlo--)) marne premyslam k comu je dobry napr. diamantovy vzorek na gripoch...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Body Geometry

         

    IMHO je "BG" více o reklamě než o ergonomii. Znám lidi, kterým po 30 km v tretrách s BG vložkou zcepení nohy tak, že se na ně nemůžou postavit. Někomu to naopak nevadí. Já osobně používám "BG" tretry na silnici a "non BG" na MTB a nepozoruji žádný rozdíl. Navíc mě nijak nepřesvědčila kvalita, mám na crosu sedlo BG Sport a ližiny jsou po dvou letech rezavé jako liška. To se mi ještě u žádného sedla nestalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2008
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Body Geometry

         

    Já mám od nich BG tretry TAHO, tam lze ocenit rozšířený prostor pro prsty, což je výborne za chladného počasí. Nevím však, jestli je to tak u všech modelů BG.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2008
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Body Geometry

           

      Širší prostor pro prsty je jen vlastností modelu. BG je o sklonu vložky a vyrovnání kloubů při šlapání. Tyhle boty taky mám. Jsem s nimi maximálně spokojený, ale přímo BG nedokážu posoudit, nemám s čím porovnat. Prostě jsem v krámě zkoušel různý tretry a tyhle "sedly".
      A k příspěvku o kousek výš - taky jsem v nich po pár kilákách nemohl vydržet, dokud jsem nepřišel na to, že se nesmí utahovat tkaničky... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2008
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Body Geometry

             

        Dík za vysvětlení, a s utahováním tkaniček - svatá pravda. Takže BG u treter spočívá v odklonu tečny roviny stopy o pár stupňů ven, aby kolena mohla být bez násilí mírně odkloněná, což je podle Specialized přírozenější.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.09.2008
        Autor: henry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Body Geometry

               

          Muj kamarad- sportovni maser zase vzdycky tvrdil, ze zdrava noha nepotrebuje byt nijak podpirana. Kdo uz ma nabeh na platfus, podepreni nozni klenby asi pomuze.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.09.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Body Geometry

                 

            Jestli jsem to dobře pochopil, tohle není o klenbě, ale o sklonu chodidla vůči kolennímu kloubu a kotníku.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.09.2008
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Body Geometry

                   

              Ja tam ted nasel tohle:
              "LONGITUDINAL ARCH
              - podélná podpora klenby chodidla - poskytuje stabilnější oporu, minimalizuje nežádoucí propružení klenby - více energie je využito pro šlapání"
              Pak je tam neco jeste o klinku pod spickou chodidla a o zvysene casti pred koncem prstu. Ja zminoval prave tu nejvyraznejsi cast, kterou zaregistrujes hned pri zkousce tretry, a tou je prave to podepreni klenby.

              Ja mel vzdycky neduveru k zarucenym a jedine spravnym vecem. Kdyby to tak bylo, vozili by BG vsichni, kdo by vyhraval na zavodech tak taky kvuli BG atd. atd. Zkratka nekomu neco pomuze, jinemu neco jineho. Stejne tak jako specialni vlozka do boty BG urcite pomuze v pripade potizi na miru zhotovena ortopedicka vlozka. Mozna by pomohla i vic a snad by vysla i levneji :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 16.09.2008
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Body Geometry

                     

                Vidíš to, já to pochopil i podle obrázků na jejich stránkách jako určité podélné "vyklonění" chodidla.
                Ale jak už jsem psal, koupil jsem je proto, že mi sedly a sedí a teprv následně jsem zjistil, že jsou BG.
                Teď mám i sedlo s podobnou funkcí (i když ne od Specialized) a plní, co slibovali. Do čtrnácti dnů budu mít i řidítka. Tak uvidím. Úplně mimo to nebude, ruce mě dost mravenčí a když napodobím inzerovaný sklon, uvolní se.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.09.2008
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Body Geometry

         

    Já mám BG rukavice a musim je pochválit. Maj gelovou vložku přesně v místech kde jí potřebuju. Velice pohodlné. S ničím jiným BG zkušenost nemám. Takže stran rukavic já hodnotím BG velice kladně.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Body Geometry

           

      tak som si pozrel par tych animacii na ich webe. myslim, ze v principe z nicim novym neprisli ako som si to tak precital. na druhej strane pouzivam od nich to sedlo a je fajn. trosku premyslam ci by predsa len nebolo lepsie pouzivat ortopedicku vlozku ako tu ich ?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Body Geometry

             

        Nejlepší je vlastní pocit. Mám taky Taho a musel jsem sřezat ten podélný hrb na vložce, protože mi taky mrtvěly prsty. A teď jsou v pohodě. Když něco sedí jak má, není důvod to měnit a naopak.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (IvošII)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Body Geometry

             

        Nejsou to přímo ortopedické vložky, asi i cena bude jinde. Ale jen tak pro zajímavost. Mám od nich sedlo a pohádka.

        http://www.sq-lab.com/index.php?option=com...

        http://www.sq-lab.com/index.php?option=com...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Body Geometry

               

          tuto firmu poznam--)) skutocne dokonale premakane

          [ Zpět ]
          Datum: 18.09.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024