reklama

Kolo nebo dorážedlo

Ahoj, mám dotázek pro zkušené rodiče - cyklisty. Chystáme se koupit k 2. narozeninám synovi kolo. Je lepší koupit 12´ kolo a "odmašlit" ho nebo letos koupit odrážedlo a tříkolku (aby se naučil držet rovnováhu a taky šlapat) a za rok koupit kolo větší. A ještě jedna otázka. Dá se z 12´kola přejít (cca ve 4 letech) rovnou na 20´? Chtěla bych od vás radu, abychom každý rok neupovali větší kolo na jednu sezónu... Díky Šafi

[ Zpět ]
Datum: 11.09.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Šafi ([email protected]))
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    A ještě doplňující otázka: dá se 12´kolo přidělat na tažnou tyč? Díky Šafi

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šafi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    Podle mě z dvanáctipalcovýho kola nedosáhne na zem (pokud není extrémně velkej), i když mu dáš sedlo nadoraz. Ověřil bych si, jestli dosáhne na pedál v dolní úvrati a pak bych ho přidržoval při jízdě. Děti se učej strašně rychle.
    A s tou tyčí si to musíš taky ověřit, záleží na délce hlavové trubky kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo nebo dorážedlo

           

      Neber to vážně, psal jsem o 12" a měl na mysli 16". Už s tím budu muset něco dělat. :-(((

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2008
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    Co si pamatuju nás to začalo tříkolkou (učil se šlapat a řídít), pak mikrokoloběžkou (držet rovnováhu, padat, řvát nad odřenými lokty) a pak 20" kolo. Poté v 9ti letech MTB 26", 17"rám. Růst jsem kompenzoval štelováním sedadla.
    Jestli jsme prošli fází 12" kola si fakt nepamatuju. Různé odrážecí "motorky" měl taky, ale pozor, v outdooru si na tom může ošklivě namlátit.
    Tip: dejte mu na tříkolku dozadu nějaký košík, aby v něm mohl vozit své oblíbené plyšáčky a pod. Bude jezdit mnohem nadšeněji.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    a koho tim dorazedlem bude mit za ukol dorazit?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo nebo dorážedlo

           

      jirku 77

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2008
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo nebo dorážedlo

           

      Omlouvám se za překlep, samozřejmě odrážedlo :-) Ale jestli chceš, může dorazit tebe :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šafi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    My jsme letos k druhým narozeninám kupovali odrážedlo od azubu a jsme moc spokojení. Malý se odráží nožkama a snaží držet stabilitu, začínáme ale den ode dne vylepšujem techniku...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Leňula)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    Moje deti ve dvou leteche nemeli sanci dosahnout z kola na zem. Odrazedlo je nizsi.

    Vyresili jsme tak, ze dostali kola, jezdili s koleckama a ve trech letech (po pulroce jezdeni s kolecky) zcista jasna zacali jezdit bez nich.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2008
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    Naše malá měla nejprve plastovou odstrkovací motorku. Jenže ta je díky třem kolečkám stabilní a tak se pro ní začala stávat nebezpečnou. Bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy zvedla nožičky a rozpálila to z kopce dolu. Ale odrážet se na ní naučila. Tak jsem jí ke druhým narozkám koupil odrážedlo od Azubu. Nejprve se jí to trochu nezdálo, protože je přecijen těžší než ta plastová motorka a hlavně, když zvedne obě nohy tak to odrážedlo samo o sobě nestojí.Tam jako pár těch držkopádů bylo, naštěstí není žádné ořezávátko tak jí to neodradí. Ale postupně jí to začíná bavit, zatím na tom jenom tak ťapká, ale už tam jsou náznaky snahy se odstrčit co nejdál. Výhodou toho odrážedla je, že se dá sedlo posunout úplně dolu, takže i když je to ještě prcek, na zem v pohodě dosáhne. Doufám, že jí ten elán vydrží a možná už příští rok budeme moct "upgradovat" na normální malé kolo bez postraních koleček.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo nebo dorážedlo

           

      Bez obav, dceřini tcháni koupili vnukovi v červnu kolo a prej už suverénně řadí. Jsou mu 4 roky. Jak říkám, děti se učej strašně rychle.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2008
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    Tak nevím, jak jste to nakonec vyřešili?
    12ka kolo lze táhnout na trail gatoru, ale musí se oddělat zadní nosič, pokud ho na svém kole máte. Také pochybuju, že ve 4 letech se dá přejít rovnou na 20ku-syn je úplný průměr v grafech a ve 4 letech právě dorostl na 16ku a to sedlo muselo být úplně nejníže.

    Jestli jste k druhým narozeninám koupili odrážedlo, kolo bez šlapek, tak jste určitě neudělali špatně-mám s ním velmi dobré zkušenosti-je lehoučké, i křehké dítě s ním snadno manipuluje a zvládne ho i lehká váha-počítám v průměru tak okolo 2,5 let podle šikovnosti (beru to podle mé dcerky, která to v onom věku chytlo-měla opožděný vývoj chodit začala až v roce a půl, je bojácná a má stále podváhu, kolo je pro ní moc nemotorné a těžké. S oním odrážedlem nepodhrdl ani kluk ve 4 letech a velmi rád ho střídal s kolem, i když dávno jezdil sám.
    Tříkolka kvůli učení šlapání podle mě není vůbec nutná)

    Pokud není dcerka muší váha a křehoučká, takže pro ni nebude problém ušlápnou těžké kolo, bych šla klidně do toho kola-syn na svém kole jezdil od 2,5 let (není právě nijak přerostlý, ve 2 letech byl ještě příliš malý a Vánoce o půl roku později se mi na kolo zdály vhodnější) a záhy se naučil bez pomocných koleček, ale ve 4 letech jsme museli kupovat kolo větší-16ku, 20ka při průměrné velikosti až tak kolem 6tého roku.....

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    "Dorážedlo" - při čtení nadpisu mě napadlo něco, co dítě dorazí aby se unavilo a spalo:D

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2009
    Autor: Lazarus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo nebo dorážedlo

           

      Jen taková malá přesmyčka pro obveselení :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo nebo dorážedlo

         

    My jsme koupili rovnou male kolo a dcerka na nem jezdi s postrannimi kolecky, vybrali jsme si na www.monitor.cz, kde je fajn mrknout na ruzne ceny jednoho typu kola a koupit ho co nejvyhodneji, bot to levna zalezitost zas az tolik neni...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (trisha)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

455 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024