reklama

Jaký ráfek ?

Opakově se mi podařilo na mém zadním kole (26") vytvořit jízdou v terénu pěknou osmu a nejen že v servise hudrají, že prý to skoro nejde vycentrovat, ale hlavně už stačí strašně málo aby se udělala znovu.
Nechce se mi do stávajícího kola moc investovat, takže bych chtěl vyměnit jen ráfek a niple, náboj je ještě OK. Současný je WTB Speeddisc. Poradí mi někdo jaký ráfek vybrat, aby nebyl o moc těžší ale přitom víc vydržel ? Tedy jestli takový existuje :-)

[ Zpět ]
Datum: 09.09.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
  • Re: Jaký ráfek ?

         

    Cau nedavno jsem tady zalozil podobne vlakno 32 nebo36. Jinak ja jdu asi do Remerx grand Hammer.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2008
    Autor: Kupko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký ráfek ?

           

      nába LX - 32 niplí ... jo, Remerx mi něco říká, to vídám na kolech co jezdí expedice na těžko, takže asi vydrží dost, ale co váha ?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký ráfek ?

             

        Váha je na http://www.remerx.cz - na gramy přesně;-)
        Já mám na HT 80-85kg + ca 5kg taška na nosiči, Remerx Eagle 36xdvojkalíšek, jezdím s tím málo, ale zato nešetrně, sedí bez hnutí (1000km, tak jak mi ho zapletli, bez centrování, tohle mi zatím žádný ráfek nevydržel).
        Grand Hammer je o 140g těžší, já jsem vyhodnotil, že Eagle mi bude stačit, a zatím to vyšlo;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký ráfek ?

               

          140g to je nic ma byt jeste pevnejsi nez Eagle.Co se tyce gramu das na kolo jenom lahev s pitim a mas 500g nebo jine plaste tak 140g je pohoda.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2008
          Autor: Kupko
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký ráfek ?

                 

            Akorát, že Ti tam ta 500g flaška jaksi nerotuje, na rozdíl od ráfků a plášťů+duše :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2008
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký ráfek ?

                 

            Každý svého štěstí strojvůdce. 140g na jednom ráfku, 50g na plášti, 20g na pár drátech, 150g na sedle, 50g na řidítkách... nejsem žádný gramožrout, ale když si můžu vybrat srovnatelně funkční a drahou věc lehčí nebo těžší, sáhnu po té lehčí.
            Když jedu, je to skoro jedno, ale když to tahám po schodech nebo na střechu auta, je to opruz:-/

            [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2008
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaký ráfek ?

                   

              Co se tyce scitanni gramu tak mas pravdu.Zacni posilovat pak nebude zas takovej problem zvebnout kolo na strechu auta :-))))))))

              [ Zpět ]
              Datum: 09.09.2008
              Autor: Kupko
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký ráfek ?

               

          Ten Eagle váží stejně jako ten současný WTB, který je také dvoustěnný. Váhově jsme na tom stejně. Z toho mi vychází že pro zadní kolo bych na HT měl ještě trochu přitlačit (nebo začít jezdit šetrněji, ale to u mě nehrozí ;-))).
          Co takhle Remerx Extreme Jumbo ? ... znáte někdo, nebo alespoň zprostředkované osobní reference ? :-)
          http://www.remerx.cz/cz/rafky-pro-cross...

          [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký ráfek ?

             

        Zase to můžeš použít jako setrvačník a ušetřit nějaké to šlápnutí do pedálů :-))) Včetně toho, že se může chovat i jako gyroskop :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký ráfek ?

         

    Nebo pujdu do ZAC-2000 taky dobra volba-36dratu

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2008
    Autor: Kupko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024