reklama

Početnější skupina cyklistů

Ahoj, řeším další problém - a vůbec nevím, co s tím. Jedu v srpnu na soustředění na kolech a budu mít na starosti 20 dětí (věk 13 - 16). Máte někdo zkušenost s jízdou v tak velké skupině? Není lepší je rozdělit? (maximálně však můžu na dvě skupiny). A co nějaké označení?

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dana)
  • Re: Početnější skupina cyklistů

         

    Dano, mám sice zkušenost s dětmi v jiných "oborech" (klasický tábor + voda), nicméně loni v létě jsem v jižních Čechách potkal celou řadu táborů "na kolech". A dost jsem si jich všímal. Těch 20 dětí by bez problémů měli obsáhnout dva vedoucí. Děti v tomhle věku bych ani nedělil na dvě části, protože výkonnost není vždy přímo úměrná věku, jede se podle nejslabšího. Nějaké speciální označení neměli, všichni naopak povinně přílby a náhradní duši. Na Tvém místě bych se toho nebál, jezdit pokud možno po vedlejších komunikacích, pro mě je představa vedoucího na cyklo táboře vysloveně dost lákavá.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Početnější skupina cyklistů

         

    S velkou skupinou cyklistů (zejména nezkušených, tj. dětí) se špatně jezdí - když se má zastavit nebo odbočit, je potřeba to vždycky dopředu signalizovat, jinak ti zadní najedou do předních. Takže já bych doporučil rozdělit do menších skupin. Stejně počítej s tím, že si někdo rozbije hubu - to je skoro pravidlem. Takže lékárničku s desinfekcí a obvazivo v dostatečném množství. Ale 13-16 let už jsou celkem velké děti, nejspíš je znáš a víš co od každého můžeš čekat, tak se tomu zkus přizpůsobit. Označení skupiny cyklistů myslím není nutné - postačí individuální vybavení (odrazky, blikačky a tak).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Početnější skupina cyklistů

         

    Řekl bych, že by měla být povinná helma, blikačky a možná i tu náhradní duši. Na víc skupin bych to nedělil, jedině v případě silnice s víc auty na dvě, aby mohli předjet po částech, ale na nefrekventovaných silnicích v celku. Hlavně ale dohodnout klasický signální systém, to znamená jak se ukazuje odbočení, zastavení a upozornění na velkou díru. Mělo by to fungovat tak, že znamení dává ten vpředu co nejdříva a za ním ho řada lidí lavinovitě kopíruje až k poslednímu. Zabrání to srážkám při zastavení a podobně a taky to dobře vypadá:-).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024