reklama

Středy klik se strojními ložisky?

...máte někdo zkušenosti se středy klik bez kuličkových ložisek s ložisky strojními bezkuličkovými? Tuším, že se jim slangově říká šála. Takové středy mají mít větší životnost a hlavně se nepovolují. Co vy na to?

[ Zpět ]
Datum: 14.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
  • Re: Středy klik se strojními ložisky?

         

    Silně pochybuji o tom,že by se klikách používalo kluzné bezkuličkové ložisko. Osobně si myslím, že tzv strojní ložisko obsahuje válečky. Je zapouzdřené a bezobslužné. Ale můžu se mýlit, nejsem strojař.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středy klik se strojními ložisky?

           

      Jo tak to bude ono s těmy válečky. Zapouzdřené a bezobslužné - to sedí. Slyšel jsem o takto uložených klikách od člověka co jezdí závodně MTB a říkal, že to má větší životnost, než běžné kuličkové.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středy klik se strojními ložisky?

         

    A nerikal "prumyslove lozisko" ?Tak se totiz v cyklisticke branzi rika beznym kulickovym,valeckovym,kuzelikovym atd. loziskum ktera se prodavaji v obchodech s lozisky.Narozdil od lozisek typu miska-kulicky-konus ktere se na kolech pouzivaji dost casto.Pojem "strojni lozisko" jsem v zivote neslysel a to jsem strojar :-)
    Jinak asi myslel zapouzdrene stredove slozeni,kdy se do ramu montuje pomoci misek nerozebiratelny (nebo hodne spatne rozebiratelny) celek osy s loziskama v kovove trubce.Pouzivaji se v nich ty "prumyslovy" loziska - vetsinou kulickovy,jen Shimano je dela s tema konusama,ale dost spatne rozebiratelnejma (respektive Shimano s jejich rozebiranim,stelovanim a mazanim nepocita,ale da se,i kdyz blbe).Zapouzdrenych stredu se dela spousta typu,takze zkusenosti budou asi ruzne.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středy klik se strojními ložisky?

           

      Ano, zapouzdřené středové složení, průmyslové ložisko. Omlouvám se za dezinformaci (díky za upřesnění). Já už si tolik nepamatuju co říkal, ale určitě měl na mysli toto. Jen jsem se chtěl zeptat na zkušenosti ostatních s životností těchto středových složení, když je tak vychvaloval.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Středy klik se strojními ložisky?

             

        No jak uz jsem psal,jsou ruzne a tak i zkusenosti jsou ruzne.Ja mam na jednom kole stred Shimano XT a drzi uz nekolik desitek tisic kilometru,na druhem Kinex a ten je taky v pohode.Bracha zlikvidoval stred Shimano LX za dva roky takze nic moc.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středy klik se strojními ložisky?

               

          Fajn, díky za info.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024