reklama

Jezdíte se sluchátkama?

Já ano a myslím, že mě to nijak neomezuje co se týká bezpečnosti. Mám Koss Sporta Pro, jež se dají používat sklopená dozadu. Což mi připadalo výhodné z hlediska přilby. Tu jsem koupil až potom a vybíral jsem - jak jinak - podle toho, jak do ní padnou sluchátka. Což se povedlo na 100%. Tato sluchátka propouštějí bez omezení všechny okolní zvuky (bohužel včetně větru), ale když chci, tak to zkrátka víc zesílím. Co je ale výhodné - nefouká do uší a dá se tak jezdit v pohodě až do 0 stupňů.
A co vy - pokud ano, co posloucháte?

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek 1 ([email protected]))
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    No já taky zkoušel sluchátka. Na lesní cesty fajn, ale na silnici mezi auty jsem byl tak trochu nesvůj. To jsem ale od jisté životní zkušenosti i bez sluchátek. Holt se bojim no. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jezdíte se sluchátkama?

           

      A to si představ, že kolega z práce má takový malý silikonový špunty od Sony, se kterýma neslyší fakt nic kolem sebe. Když jsem je kdysi zkoušel, je to jak strčit si do ucha nasliněnej prst. Naprostý ticho. S tím bych nejezdil ani v lese.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek 1 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jezdíte se sluchátkama?

             

        Ale sluchátka to můžou být kvalitní. :)

        Necítim se dobře dokonce ani s diskmenem když jdu pěšky městem. Prostě kromě hudby nic neslyšim a to mě znervózňuje. Je to přirozená reakce mého mozku, na zahlcení informačního kanálu o vnějšim světě něčím, co tyto informace neposkytuje. Na kole by mě to možná svádělo i ke kroucení řidítkama do taktu. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Upřímnou soustrast né tobě ,ale tvojí rodině

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jezdíte se sluchátkama?

           

      Zkoušel jsem to, ale je to sebevražda. Na cestě v dnešní době je nutný dokonalý přehled o dění okolo sebe.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Ne !!! A nikdy by mne to ani nenapadlo. Zkoušel jsem i jenom walkmana apod. při obyčejné chůzi, ale prostě to mi to vadí...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Samozřejmě že s nimi. Vyndávám je pouze v případě deště. I když, sluchátka a sluchadla, mezi tím může být jistý rozdíl. 8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Sluchátka na kole nejsou problém, jezdím s nimi občas i v hustém provozu a všechno kolem sebe slyším i přes muziku. Samozřejmě je potřeba vždy nastavit správnou hlasitost. Snažit se hudbou přeřvat okolní hluk je taky na ohluchnutí.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Vždyť známý cyklocestovatel Víťa Dostál píše v své knize, že hudba, kterou si pouštěl do sluchátek mu dodávala velké síly při cestě kolem světa. U nás bych taky se sluchátkama asi nejezdil, ale na v pustinách, kde není široko daleko nic a jednou za den auto, to musí být paráda. U nás to musí být docela šílenost, ale možná taky ne, nezkoušel jsem to. Mějte se.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (TheWay)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Raz som to skúsil, ale nepáčilo sa mi to. Som toho názoru, že je lepšie počuť okolo seba to čo sa deje na ceste.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    No se sluchátkama je to sebevražda, já mám na kole minirádio s reproduktorem :)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jezdíte se sluchátkama?

           

      A to rádio (předpokládám, že na řídítkách) je na co? Na zprávy o počasí? Jiné využití mě nenapadá. Vlastně jo, bývá to i jako houkačka.
      Jinak když už bylo toto téma znovuobjeveno, přiznávám, že když jedu hodně dlouho, neznámou krajinou a/nebo se kochám, sluchátka sundám. Ale jízdu do/z práce (50+50min) nebo jízdu potmě (dost často) si bez nich už neumím přestavit. Stejnou službu by prokázal jen zesilovač s reprákama místo brašny, ale tím bych zřejmě obtěžoval okolí a dynamo by to neutáhlo ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jezdíte se sluchátkama?

             

        To radio je pripevneny vzadu mezi sedlovkou a nosicem. Mate pravdu, na informace o pocasi je to fajn :) ale i na hudbu, kdyz obcas nekde zastavim(e). A ze obtezuju okoli me celkem nevadi, z kolika aut duní už z dálky hudba?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdíte se sluchátkama?

         

    Jízda se sluchátkama je v silničním provozu nebezpečná, neslyšíte okolní zvuky. V přírodě zase neslyšíte zpívat ptáky. Já používám jen při nudných delších cestách také sluchátka, ale jen z radia - mono, a dávám si jen jedno sluchátko.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jezdíte se sluchátkama?

           

      Jsou sluchátka otevřená, s kterými jsou slyšet všechny zvuky bez omezení a hudba se míchá jaksi k tomu. Zjistil jsem, že ve městě vnímám spíš ty okolní zvuky a často si uvědomím až za několik minut, že jsem CD ještě nezapnul, přestože sluchátka mám.
      Poslouchat každým uchem něco jiného se nedoporučuje, z toho se může vyvinout nervová porucha, přinejmenším pískání v uchu. Ale naučit se to zřejmě dá.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jezdíte se sluchátkama?

             

        ve meste, v provozu ne
        je to dobry kdyz se cloveku nechce do kopce ;)
        jinak jen na opustenych cestach, kde ma clovek prehled, ale i tak je to jiste omezeni ostrazitosti
        mam otevreny sportovni senheisery dozadu

        [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024