reklama

Jak dostat IMG mapu do GPS?

Jsem na GPS naprosty zelenac, potrebuji poradit jak dostat IMG mapu do gps. Pritelkyne ma nove Colorado 300 a mame z internetu stazenou nejakou zdarma mapu - z openstreetmap. Ma koncovku IMG. Chceme ji dostat do GPS a nasel jsem na to program IMG2GPS ale tam se to nepovedlo, nefunguje ani "Test connection" takze program tu gpsku asi nevidi. Nevite nekdo jak na to? Mam jeste programy MapSource a MapInstall, ale s ani jednim neumim a nepovedlo se mi to s nima. Nevim ani, jestli na to nejaky z tech programu vubec je.
Moc diky za radu, H.

[ Zpět ]
Datum: 01.08.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihl. Hooky)
  • Re: Jak dostat IMG mapu do GPS?

         

    Nejlepší je použít MapSource, takže asi dostat mapu tam a pak ji přidat do map a nahrát do GPS.
    A pozor, nahrání mapy maže to, co už tam je, takže musíš nahrát najednou všechny požadované mapy !!!

    Informace hledej tady:

    http://geowiki.hidden.cz/wiki/Jak_vyrobit...

    http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2008
    Autor: kolombo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak dostat IMG mapu do GPS?

           

      Ok, uz jsem na to prisel, ale diky. Jinak jak nahrat mapu, ktera ma jediny soubor img, do MapSource stale nevim, ale nasel jsem na to jinou cestu, takze ok. Do MapSource se mi vzdycky daly jenom "nainstalovany" mapy, jako pres setup.exe a tak.

      Ale jeste jina, dulezitejsi, vec. Jak pises o tom smazani map to to jsme si bohuzel na vlastni kuzi vyskouseli. To Coloradu mam pritelkyne privezene z Ameriky. Doma jsme to toho chteli koupit ceske TOPO a v obchode nam rekli ze dvojku nemaj, ale ze nam tam na ni rovnou udelaji upgrade, at jim dame GPS. Tak jsme ji jim duverive dali a mily pan prodavac nam tam skutecne nahral ceske TOPO2 ale bohuzel premazal veskere americke mapy, se kterymi ta GPS byla zakoupena.
      Zjistili jsme to az doma a pritelkyne je z toho docela spatna - myslite ze je nejaka sance ty mapy ziskat zpatky? Tim ze mame doklad o koupi gps tak mame prakticky doklad ze jsme si je legalne zakoupili tak jestli neni nejaka moznost je treba od Garminu ziskat zpet - primo na konkretni UnitID nasi GPS nebo tak neco. Je nejaka nadeje ze budou nekde v Garminu natolik ochotni nebo se ani nemame snazit?
      Vim ze je to nase blbost ale jak rikam, jsme v tom zatim zelenaci a nenapadlo nas ze pan prodavac bohuzel taky.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihl. Hooky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak dostat IMG mapu do GPS?

             

        Na instalování .IMG soborů do MapSource by se měl dát použít program MapInstall přímo od Garminu http://www8.garmin.com/support/download_details...
        Zatím jsem to nezkoušel, tak si ale nejsem moc jistý...

        Pak se dá použít prográmek M3, odkaz na něj teď po ruce ale nemám.
        Dále existuje třeba MapSource Manager http://geoget.ararat.cz/doku.php/msm

        Chce to ale vyzkoušet, ne všechny tyto programy si poradí se všemi .IMG soubory.

        Co se týče smazaných map nevím nevím, tady některé jen na kartách dodávané mapy bez instalačního CD v případě smazání Garmin.cz sice nahraje, ale je to za 500-600 Kč... Možná se ale kvůli těm americkým budete muset obrátit přímo na americký Garmin, nevím jestli je vůbec mají k dispozici i tady v ČR...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak dostat IMG mapu do GPS?

               

          M3 mi zatím fungoval na všechno, i na mapy mojí výroby, ale stahuje se znějakýho asijskýho serveru zdarma, je ale nutný se zaregistrovat. možná bych i vyštrachal instalaci, kdyby měl někdo zájem. problém je v tom, že přes tenhle program nejde (aspon si myslim) upravit vzhled pomocí TYP-souborů. na to je dobrej MapSetToolKit.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2008
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

414 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024