reklama

Vlaštovky na MTB

Při listování Moutainbikingem jsem si povšiml, že většina biků je osazena "vlajdami". V diskuzích v ČR se tato možnost sice připouští: "... když ti to vyhovuje, tak proč ne ...", ale v obecném podvědomí jsou biky spojeny s řídítky rovnými.
Nebo se pletu?
8-)

[ Zpět ]
Datum: 19.07.2008
Autor: AV
  • Re: Vlaštovky na MTB

         

    Vyhledavani :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlaštovky na MTB

         

    To je jednoduché. Bike patří do terénu a vlajdy znamenají:
    - lepší ovladatelnost
    - ještě lepší ovladatelnost
    - nejlepší ovladatelnost
    :-)
    Pokud někdo jezdí hodně technické pasáže a vlajdy nevozí, tak se o moc ochuzuje.
    Ale samozřejmě jsou tu i další faktory, především, jak co komu vyhovuje, na rychlé závody zase široké vlajdy opravdu ideální nebudou.

    Osobně jsem skončil u kompromisu a to úzké vlajdy (62cm). Řídítek jsem vyzkoušel snad 15 kusů, než jsem našel ty pravé, takže vím dobře jak se co chová.
    Do technických sjezdů bych klidně bral ještě širší kolem 68cm a to i přesto, že mám úzká ramena, ta ovladatelnost v technických sjezdech je prostě paráda.
    Ale už mi taková šířka nesedí do výjezdů a hlavně jsem měl problémy při vícehodinové jízdě se zápěstím a tlačením vnější hrany dlaně a to takové, že se to nedalo. Samozřejmě jsem zkoušel ty širší v různých úhlech zahnutí a různé natočená (a dle úhlu natočení se problém přesouval od vnější hrany dlaně pro větší úhly po problém se zápěstím pro menší úhly). To je ale můj specifický problém a většina lidí to ani na těch hodně širokých nemá (zvlášť když nemají ramena úzká jako já).

    Teď u těch 62cm s pro mě ideálním úhlem (malý úhel zahnutí nahoru i k jezdci) a s Ergon gripy je to paráda a bez náznaku problému ani po 6-7 hodinách jízdy.

    A na ovladatelnost je velký rozdíl i malá změna šířky, tím myslím i 2cm. 4cm už je rozdíl obrovský. Než jsem po přechodu z rovných 58cm našel ty pravé, tak jsem chvíli střídal 62cm a zpět ty rovné 58cm a zpět na ty užší to byl vždy šok a myslel jsem prvních pár minut, že se na nich zabiju, ovladatelnost byla příšerná. Samozřejmě po chvíli jsem si zase zvyknul a dalo se, ale širší jsou širší.

    Jinak v obecném povědomí nevim, ale třeba v naší partě z cca 15-20 lidí vozí rovné myslím, že už jen 2. A to dost z těch co mají vlajdy to vozí na HT (přeci jen na fullu jsou ty vlajdy samozřejmější, tam je máme všichni).

    A rovné ve větší šířce se sice vyrábí, ale velmi omezeně a hodně blbě se shání. Navíc u vlajd dost lidí využívá i jejich zdvihu k napřímení posezu (ale tady je na výběr od téměř nulového zdvihu když narovnat posez nechci až po hodně velký).

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlaštovky na MTB

         

    Nepleteš, znalci je to dokonce označováno jako silně bikerský. Co jen jsem jen zažil ústrků, když jsem na prvního horáka nomontoval kotle ze skádačky, dokonce mi ho snad pro znevažování bikerskýho cechu ukradli.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlaštovky na MTB

           

      tssss
      to já měl na 3/4 favoritu představ ec a řidítka z BMX
      to se to jezdilo a machrovalo ... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2008
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlaštovky na MTB

           

      Taky mám pocit, že jde o omyl. Vlaštovky jsou nepochybně vyloženě bikerské a nejlépe se to pozná právě z obrázků v Mountainbike.
      JINÁ věc je ovšem otázka jestli na vlaštovky můžeš dát rohy ! To je totiž bikerský selbstmord. Právě v Moutainbike byl o tom článek, že to vyšetřuje Stylepolizei.
      U nás byl zase k zásadní otázce zákazu rohů na vlaštovkách publikován ve Velu článek tamního intelektuála, který tvrdil, že tato zásadní bikerská otázka mu může být zásadně ukradená a vedl řeči na téma ať si každý jezdí jak chce, renegát.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaštovky na MTB

             

        A co šířka vlaštovek? Platí, že čím širší, tím bikerštější?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2008
        Autor: Kominík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaštovky na MTB

             

        Prohledal jsem všechna dostupná čísla Mountainbike i německého Bike, ale vlaštovky jsem na žádném kole nenašel. Nechápu, proč by si pravý biker dával na kolo něco takového? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2...
        A nasadit na to ještě rohy? Brrrrr...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2008
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlaštovky na MTB

               

          paráda, už to mám na ploše jako tapetu, díky! A to jsem do tohohle tématu ani nechtěl lozit :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2008
          Autor: Aladin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaštovky na MTB

             

        haha, tuhle sem se stavil pri ceste zpatky v radotine, ze si na ty delsi vyjezdy rohy na vlastovky stejne poridim, at si rika kdo chce co chce, prehmatnout by se sakra hodilo, a oni meli takovy nadherny rohy skoro za dva litry od speslu, karbonovy, fakt pekne tvarovany a tvarili se, ze rohy na vlastovky jsou uplne v poradku. pak to nakonec zhaslo na tom, ze nemam vyvlozkovany konce riditek, ale stejne...

        JA PROTI ROHUM NA VLASTOVKAM NIC NEMAM, funkcionalita prip. zdravi je mi prednejsi

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2008
        Autor: mdk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlaštovky na MTB

           

      to ja udelal nedavno taky :) ale pak jsem toho horaka prodal a riditka vratil na odstavenou skladacku. ted ovsem cim dal vic nelibe pokukuji na rovna riditka na 29'' supu :)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlaštovky na MTB

             

        kde vlastne ale sehnat klasicke stare riditka, kdyz uz se neprodavaji a z stareho kola je brat nechci?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

366 cyklistů (3 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024