reklama

Full: Specialized FSR XC Comp

Zdravim,
premyslim o koupi tohoto kola (Specialized FSR XC Comp) jednak z duvodu, ze bych chtel presedlat na full na delsi vylety (nepotrebuji zadne ohromne zdvihy na sjezdy a podobne, spise chci pohodlnou jizdu) a jednak kvuli cene, kdy mam moznost mit toto kolo za nejakych 23k misto MOC, ktera je 40k.
Myslite, ze to za tu cenu fakt stoji? Protoze ono je pro me i tech 23 hodne, ale dost o tom uvazuji.
Dale se chci poptat na komponenty, co si o nich myslite?
http://www.specialized.cz/new/kolo.php?a=1&...
Rekl bych, ze za tu cenu se to da, ne?
Omlouvam se, ze nektere veci uz nepochytavam a neznam presne rozdily v komponentech, ale pamatuji si, ze RockShox patrival mezi dobre vidle a ze hayesy brzdy taky nebyvaly nejhorsi (nevim, jakto je s jejich urovni dnes).
Pokud jsem dohledal na netu dobre, tak zde poizity tlumic neni ten "inteligentni" co "sam pozna", zda jedu po silnici do kopce a zamkne se, abych nepropruzoval, ci zda jedu z kopce dolu a kdy mi vychytava v ramci moznosti nerovnosti.
Prosim o nejake nazory a infa od vas.
Dekuji za rady

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marvin)
  • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

         

    Jezdím na Spešlu Enduro FSR S-Works, takže to nejde srovnat přímo, ale něco k tomu napíšu. Komponenty a vidle jsou nižší střední třída, ale co by za ty prachy člověk chtěl, že? Navíc je stejně budeš časem vyměňovat. Důležitější je rám. Jezdím na tom svém už pět let, v létě v zimě, nijak ho nešetřím a nemám zatím v čepech sebemenší vůli. Předchozí full (KHS) chytil vůli už po třech letech a zmizel v prpopadlišti dějin.

    Pokud ti nevadí na dnešní dobu pro fulla podměrečný zdvih a vyšší váha oproti top modelům, tak za těch 23kKč se to asi dá koupit - původní cenu bych za to ale nedal.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2008
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

           

      Diky moc za reakci.
      No, nejsem zadny zavodnik a zdvih 10 cm na obouma mi prijde akorat. Chci to spise na XC jezdeni a hlavne delsi vylety. Zadne divoke sjezdy ci skoky neplanuji - stejne bych si pri tom asi zprelamal kosti ;)
      Ad vaha: kolik to asi ma?
      Pociam, ze full + hydrauliky kotoucovky = cca 13 - max 14 kg (vice to snad nema, ne?)
      Hledal jsem na netu, ale tento konkretni model jsem nenasel, ale nasel jsem od spesla jine fully a ty se pohyboval kolem 12,5-13,5 kg (nejtezsi byly ty endura a podobne spise sjezdove biky)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marvin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

             

        S tou Torou budeš rád, když se vejdeš do 14kg.

        A to že neplánuješ divoké sjezdy a skoky vůbec nevadí, o tom zdvih není. Stejný systém na 100mm a 120mm zdvihy jede téměř stejně, ale pohodlí je úplně někde jinde a nejvíc se to právě ocení při pohodové jízdě v sedle po trošku rozbité cestě. V náročném sjezdu už stejně jdeš i na fullu ze sedla. Samozřejmě i tam se zdvih ocení, ale právě na to pohodové ježdění ještě více.

        Pokud to nemá být na závody, tak bych 100mm určitě nebral. Ale zase za ty prachy si stejně nemůžeš vybírat.

        Kdybys ale přeci jen chtěl dát trošku více, tak tady jeden typ na o malinko vyšší zdvih. Komplet osazení je několik tříd výše (tím myslím hlavne základ vidlice + tlumič + brzdy, tedy to co je na výměnu později drahé a je to základ kola), po funční stránce je ten rám výborný:
        http://www.radon-bikes.de/xist4c/web...
        Zlevněná cena 1400euro. Tedy s poštovným cca 34tis. Ale je jasné, že 10tis. navíc je už hodně. Na druhou stranu za to dostaneš o mnoho lepší kolo (rozhodně o mnohem více než je cenový rozdíl).

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

               

          hmm, s vahou jsi me moc nepotesil :(
          jj, 10k je uz velky rozdil a o tom to asi je (dnes je vse o penezich, o nicem jinem ;))
          no, ono jde o to, ze v jednom obchode likviduji zasoby a na speciala maji 35% slevu, tak i proto je to pro me tak zajimave (na GT je tam napr 20 % a podobne)
          20k za kolo je pro me hodne, ale u tohoto jsem ochotny tech 23k za to dat, kdyz to puvodne stoji temer 40k, tak si rikam, ze to asi nebude na cenu 23k tak spatne
          Myslim, ze zdvih mi bude stacit, protoze ted mam pevneho Mongoose Rockadile LTD
          (http://www.cykloshop.cz/nikita2/karta.php3?ID... tak si rikam, ze to bude rozdil. Mel jsem ho na chvilku pujceneho na projeti, ale bohuzel bylo mokro, tak jsem si ho nemohl moc projet, abych ho nezaprasil (nebyl testovaci, ale jeden z vystavenych)

          Jaka je ta Tora pro rekreacniho jezdce a ten zadni tlumic. (vazim cca 65kg)
          Doposud jsem mel RockShox judy TT, coz je elastomer a pruzina a patri to k tem nizsim. Tora je pokud vim uz vzduch olej, ne? jak je to s udrbou a serizovanim takov vidlice? A ten tlumic vzdau je tusim neco se vzduchem a nejak se to prifukuje, tak by me zajimalo, jake jsou s podobnymi systemy zkusenosti.
          Chtel bych idelane, aby to kolo vydrzelo hooodne dlouho a nemuselo se na nem neco menit, protoze to pak leze do penez, kterych se az tak nedostava. A aby bylo tak trosku bezudrzbove ;)
          Diky

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (marvin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                 

            To že je to tolik zlevněné nic neznamená. Spešl je normálně nechutně předražený, teď po té slevě je to teprve přijatelné, jinak bych o tom kole ani neuvažoval (za původní cenu). Vidíš, že ten Radon je levnější než původní cena Spešlu a přitom je to kolo úplně někde jinde.

            Tora je celkem slušně fungující vidlice, rozhodně mnohem lepší než si měl. Jen v té verzi, co tam je, tak je nesktučně těžká (pro představu cca o více než 1/2kg těžší než RVL na tom Radonu).

            Ten tlumič osobně neznám, levnější tlumiče jsem nikdy nejezdil. Fungovat by nějak určitě měl a to že nemá žádnou "inteligenci" je jedině dobře.

            Bezúdržbové to samozřejmě nebude, na to u fullu rovnou zapomeň. Každá vidlice a tlumič by měla jít aspoň jednou ročně do servisu.
            Na tlumič budeš samozřejmě potřebovat pumpičku (stejně jako na každý jiný vzduchový nebo na každou jinou vzduchovou vidlici).
            U vidlice budeš dále pravděpodobně muset měnit pružinu, protože nebude vhodná na tvou váhu, tedy náklady navíc.

            Některé věci jsou na tom Spešlu hodně ošizené (za tu původní cenu hrůza), jak náboje, kliky a samozřejmě i vidlice a tlumič za tu původní cenu hodně bída.
            Díky té velké slevě už to je slušná koupě, lepší fully než je tohle začínají právě někde kousek přes 30tis. jako třeba ten Radon nebo třeba Canyon XC4.

            Raději než toho Spešla bych vzal třeba ještě Canyon XC3, ale pořád je o trošku dražší, cca 27tis.:
            http://www.canyon.com/_en/mountainbikes...
            Problém ale je, že ten Canyon už letos asi nebude a musel bys čekat na nové modely.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                   

              hmm
              tak jsem tam ted volal a mj mi to i zvazili:
              ma to cca 14,5 kg a taky rikal, ze je tam strasne tezka vidle
              14,5 je na takoveho fulla asi hodne, ze?
              tak jeste pokukuji po expertovi, ktery by vysel na 30k
              http://www.specialized.cz/new/kolo.php?a=1&...
              ale zase ta cena, chjo, to je dilema

              jen takovy hloupy dotaz:
              nabizis mi kola, ktere si mam nechat poslat postou
              jak pak funguje zaruka, servis... kdyz prodejce je napr v nemecku a podobne; platbu pocitam asi prevodem, ze?; nemam zkusenosti s nakupem z cizi zeme

              [ Zpět ]
              Datum: 18.07.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (marvin)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                     

                Ty prach bych za Experta nedal. Rám je stejný jako u předchozího, a většina komponent zůstala na úrovni Deore. Vypíchli šaltr - XT a přidali lepší vidli. Kliky jsou pořád na Octalink a brzdy jen Juicy 3. Varianty ti nabízí Mlok. Jen mám, stejně jak on, obavu, že letos už to nekoupíš, bude vyprodáno.

                A na pohodlné projížďky ten původní Spešl moc nebude. Rozdíl oproti původnímu kolu sice určitě poznáš, ale teprve svezení na kvalitním kole se 120/120 nebo lépe 140/140 ti ukáže ten správný komfort. Ale je mi jasné, že řešíš hlavně cenu. Takže bych asi zůstal u původního za 23kKč.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.07.2008
                Autor: ckp13
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                       

                  diky za vsechny rady
                  kde se u nas daji ty Canyon a Radon sehnat
                  jsou to pro me celkem nezname znacky O:)
                  nebo jen poslani postou?
                  rad bych si totiz to kolo nejprve osedlal, nez ho koupim
                  ale ten radon je fakt lakavy, asi spesla nekoupim a jeste budu setrit, po fcni strance jsou obe vyse zminene kola uplne nekde jinde a po designove je ten radon skvostny
                  jeste jednou dekuji

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.07.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (marvin)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                         

                    Souhlasím s ckp13, tedy buď vem toho levného Spešla, když je tedy aspoň opravdu levný a za tu cenu ujde.

                    Nebo vem úplně něco jiného, ten Radon máš koousek přes 30tis. a za ty prachy je to paráda.

                    Jinak ani Radon ani Canyon se nikde u nás koupit nedají. Obě ty firmy fungují stejně, tedy pouze přímý prodej zákazníkům, což je právě ten důvod, proč mohou mít super kola za takové ceny jaké mají.

                    Obě ty firmy jsou už na německém trhu dlouho a fungují výborně, tedy tady se není čeho bát.
                    U Canyonu obecně jediný problém, že letošní modely nejsou v podstatě už téměř žádné, takže až nové 09. Nebo se vyplatí (pokud bys nebral kolo okamžitě) sledovat stránky Canyonu a jejich Outlet. Tam se objevují přes celý rok a hlavně po sezoně na podzim a to různě poskládané modely mimo standardní nabídku z toho co jim zbyde. A často jsou ještě mnohem výhodnější než ty standardní.

                    U toho Radonu akorát pokud nevezmeš hned, tak pak nebude už ta sleva 100euro. Samozřejmě i za 1500euro je to asi to nejlepší, co se za ty prachy v Evropě dá koupit (jediný Canyony se tomu vyrovnaj, možná ještě by se nějaká značka našla ale mě nic nenapadá; u HT je to pak jiné, tam srovnatelné konkurence je mnohem více), ale už to budou 3tis. navíc.

                    Jestli chceš mít představu o tom Radonu, tak můžeš u nás zkusit Cuba AMS 125tku, to jsou funčně úplně stejná kola.
                    Cuby se pak dají třeba z chainreactioncycles také za výborné ceny (parádní poměr cena/výkon), ale začínají na o něco dražších modelech než Canyon a Radon (tedy až na model Cube XMS, ale ten už je takový ošizený a jen zase 100mm zdvihu).
                    I když nejlevěnšjí AMS 125tka také není až tak drahá:
                    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx...
                    Ale je už to přeci jen cca 38tis. a tedy se posouváme stále cenově výše.
                    A s tím Radonem je v podstatě téměř srovnatelný (funčkně je to totéž, základ rám + vidlice + tlumič je stejný a osazení je velmi podobné).

                    V každém případě připlati se určitě vyplatí, protože už jsi na super rámu se špičkovou vidlicí a tlumičem, tedy v základu není ošizeno vůbec nic + osazení velmi dobré.
                    Tedy je to dobrá investice i na více let. U toho levného Spešla sice ušetříš 10tis., ale za chvíle tě bude mrzet, že si nedal těch peněz více.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.07.2008
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                           

                      A Radon i Canyon objednáš normálně na webu, zaplatíš kartou (ideální) nebo převodem (pokud nemáš kartu, vždy je tu eurogiro složenka, kdybys neměl jinou možnost) a oni ti ho pošlou. Cenu krabice a poštovného jsem při počítaní už do ceny zahrnoval (u Canyonu 50euro, u Radonu myslím 44, ale nejsem si teď jistý).

                      O Canyonech je toho tady v historii ale mraky, tak můžeš pohledat. Pro Radon platí +- to samé.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 18.07.2008
                      Autor: Mlok
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                             

                        diky za vse

                        [ Zpět ]
                        Datum: 18.07.2008
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (marvin)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

                               

                          Zdar, tak co máš ho?Já jsem do něj šel, jsem spokojenej, měl jsem 2x HT Giant, tak ted změna. Jak jsem to koupil, tak jsem se dočetl, že Giant Trance je super....Spešl za ty prachy ve slevě 23.700Kč, myslím dobrý kolo.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.10.2008
                          Autor: najvi
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

         

    Za ty prachy bych ho klidně vzal.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Full: Specialized FSR XC Comp

           

      Kluci potřebuji poradit narazil jsem na stejné kolo a na Pells
      RIDELIGHT Pro za 20 tis.Co bude podle Vás lepší?Po letech se vracím na bajka.
      Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2008
      Autor: najvi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024