reklama

Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

Chystám se pořídit tretry a jezdit SPD, už sem byl skoro rozhodnut vzít sportovní (závodní) i když jsem obyčejný jezdec, ale byl sem naťuknut, takže se chci raději ještě poradit. Jde mi o to, že když někam jedu tak prostě jedu a z kola neslezu a neprocházím se nikde, takže mi to vychází na sportovní. Jenže mi jeden člověk řekl, že raději vzít turistické, protože v těch druhých se nedá chodit. Vysvětloval sem mu, že po nohách jdu max. kilometr nebo dva když dodou před koncem síly, jedno za uherský rok. Proto můj dotaz zní koupit raději turistické nebo sportovní? Může někdo kdo jezdil oboje srovnat. Podotýkám znovu, že z kola opravdu neslezu když jedu..

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim123)
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Jenom doplnění, že cena je nepodstatná..

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim123)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    na zacaku jsem vozil Specialized Taho - turisticka. Ted jezdim Specialized Comp MTB. Uz bych nemenil. Tuhost tretry je nesrovnatelne jepsi. Pokdu jdu kus pesky (napr pri nejakem problemu s kolem), tak sice to neni uplne pohodlne jako v normalnich botech ale jit se da. Ono ani v tech turistickych to neni nejak extra pohodlne. Precejen je zespodu porad kufr, kterej ma tendenci skripat na pisku, nebo klouzat po kamenech...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

           

      Díky za reakci, to sem přesně potřeboval slyšet. Já si to myslel, že v tom člověk něco ujde když je to nutné. Jenže mi to bylo vylíčeno tak, že je pomalu lepší jít v ponožkách. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim123)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

             

        jen takova drobnost... ty sportovni mi na kamenech nekdy pekelne klouzou, to je jedina situace, kdy si rikam ze turisticky byly lepsi :)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: pb
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

           

      Mokrý kameny a skály, to je jediné co nemám rád. Loni jsem měl jediný pád z kola a to bylo právě za chůze při škrábání se na velké mokré šutry.
      Skoro je lepší někdy i tyhle mokré těžší pasáže jet než jít :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Určitě sportovní. Turistická tretra je hybrid. Na chůzi potřebuješ měkčí podrážku a na jízdu tvrdou. Navzájem se to vylučuje. Pro tvůj styl ježdění jedině sportovní tretry.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

           

      Díky. Su rád, že si můžu dál vybírat ze sportovních a nemusím začít odznova. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim123)
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Ja jsem takovej kochaci MTB cyklista. Zadnej zavodnik, nic takoveho. Pohoda vanek. A mam sportovni. A to z duvodu, ktery psal CKP.
    Turisticka bota je opravdu pro lidi, kteri treba vyrazi na kole a cestou se stavi na hrade, ktery si projdou.

    Jinak...."z kola opravdu neslezu když jedu.."...:-) To bych ani nedoporucoval, pri vetsi rychlosti by to mohlo byt nebezpecne:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

           

      By ses divil, takovej Petrp seskakuje za jízdy i z tandemu (viděno předevčírem) :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Když nechceš turistit, tak botky jenom sportovní. Měl jsem ze začátku turistické a nebylo to ono, podrážka je měkčí a postupně se mi promačkala, až mě z toho začali pálit nohy pod klouby. Chodí se v tom sice o trochu lépe, ale nevýhody převažují.

    Sportovní jsou mnohem tužší, lépe se v ich reguluje upnutí nohy, mé i dobře větrají a koupil jsem si s karbonovou podrážkou, takže nemám problém, že by se vymáčkly až k noze. Chodí se v nich hůře, ale přejít se v nich dá. Důležité je, že díky špuntům v podrážce se s nimi dá i dobře zkopců a dokopců v terénu, když je to nejetelné. Jak psal pb, ty kameny jsou horší.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Vše podstatné bylo již řečeno. Jak si pořídíš sportovní, stejně z kola neslezeš vůbec;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Díky hoši. Beru sportovní!

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim123)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Jeste jedno plus - sportovni zpravidla podstatne rychleji uschnou bo nemaji takove ty vystelky apod. Obzvlaste ty co jmenoval pb (mam je taky) uschnou kdyz je das treba nad mrazak do proudu teplejsiho vzduchu prakticky pres noc.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Už dostkrát jsem šel 5km a více v tuhých sportovních tretrách (Spešly comp carbon - dnes model Expert) a žádný problém. Samozřejmě je to horší než v normálních botech, nejhorší je škrábat se do fakt prudkých svahů, což bohužel bývá nejčastější případ, když v nich jdu pěšky.

    A dříve ve Spešlech sport (už sice sportovní, ale oproti comp carbon výrazně méně tuhé) jsem šel 15km s kolem pěšky a taky se dalo.

    A můžu říct, že v těch sportech se chodilo téměř stejně jako v těch comp carbonech, ohebný jako normální boty nejsou ani jedny.

    Takže bych vzal prostě rovnou co nejtužší.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

           

      Tywoe, to je tvůj koníček, pěší turistika v tretrách? Tu 5km, tam 15km...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

             

        No to fakt není.
        Těch 15km, to už bylo dávno a byla to trošku souhra náhod. Bylo to před hodně lety, když jsme jeli na Sněžku.
        Dojeli jsme na Špindlerovku a že to objedem přes Polsko, dle mapy většinu po silnici (až pak samotné stoupání na Sněžku je po těch super kostkách, tedy spíš volně nasypaných šutrech). Nějak jsme tam prohodili pár slov s Polskými pohraničníky, co tam byli. A ty nám doporučuli "zkratku", která prý bude krásně sjízdná. No a nejenom že nebyla sjízdná, ale místá nebyla ani pořádně schůdná. A hned to bylo skoro 6km pěšky (na tu původně plánovou trasu bychom museli sjet dost zpět dolů a hlavně jsme pořád najivně doufali, že to musí být brzo lepší, když to mělo být sjízdné).
        No a díky těmhle komlikací + jsme vyjeli dost pozdě ten den (na Špindlerovce jsme byli až ve 14, ale i tam jsme to měli kus, přes Špindl), jsme dorazili na Sněžku až v 8 večer, což zrovna nebylo úplně ideální :-)
        Jeli jsme to dva kluci a naše přítelkyně jeli autem až na Špindlerovku, že to pojedou na kolech kratší. Pak si to ale rozmysleli a šli po hřebeni pěšky, což je cca 10km.
        No a na Sněžce jsme se potkali, my tam přijeli jen o chvilku déle.
        No a co teď. Přes Polsko to nebylo možné už rozumně stihnou, přeci jen sjet znovu do cca 500 a šlapat ten krpál zpět na Špindlerovku...
        Tak potom, co popsali tu trasu co přišli jsme to vzali tudy s nima a většinu až na Špindlerovku vedli. Ono se tam sice poměrně dost dalo jet, ale je tam zákaz a moc jsme to jet tedy nechtěli (i když večer už tam nebyla ani noha).

        No a ty kratší se občas stanou. Když se vybírají zajímavé technické úseky, tak se téměř vždy něco tlačí, protože nikde nejde vybrat takový úsek, aby byl celý přesně akorát obtížnosti. To ale většinou nebývá moc, rozhodně ne hned 5km.
        Těch 5km se povedlo za poslední dva roky jen párkrát a vždy to stálo za to :-)
        Naposledy zelená kolem Střely a že prej se nebudem vracet a objíždět to. Tam by se šlo blbě i bez kola, s kolem fakt "zážitek". To bylo cca 4km a trvalo nám to čisté dvě hodiny času a to nebyly v podstatě přestávky žádné.

        Ale jinak chození s kolem fakt moc rád nemám a snažíme se mu poslední dobou maximálně vyhýbat, tedy maximum jsou ty krátké úseky na technických pasážích, jako třeba teď v Jizerkách na červené z Černé studnice do Tanvaladu.
        Celý ten úsek měl skoro 6km a byl opravdu parádní, ale takových 600-700m, které začaly kousek za místem kde tu červenou kříží žlutá. A tam to bylo dobré polezení s kolem po skalách. Ale i když ten úsek s tím lezením nic moc, tak to za ten parádní zbytek mnohonásobně stálo.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

         

    Klidně vezmi sportovní, ale asi ne přímo s nějakou karbonovou nebo moc tvrdou plastovou podrážkou... Sám mám Lake MX165 a připadají mi dokonalé. Podrážka je tuhá tak akorát (Vibram), takže pedály přes ně necítím ani na celodenním výletě. A naopak, chodit se v nich dá v pohodě, sice trochu ven koukají kufry, takže někde cvakají nebo chroupají písek na tvrdém podkladu a tak, ale není to nic hrozného...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tretry turistické vs. sportovní - srovnání

           

      Proč ne s karbonovou podrážkou nebo jinou hodně tuhou?

      V chození rozdíl není vůbec žádný (tam si trošku pomůžeš jen u hodně měkkých turistických), ale při jízdě to trochu znát je a hlavně se až mnohem déle prošlápne a začnou tlačit. Ale je zase fakt, že budou dražší.

      Jak už jsem tu psal, tak jsem toho v tretrách nenachodil zrovna málo a kdybych měl volit třeba Spešly sport x Spešly expert (dříve comp carbon), tak jednoznačně ty tužší experty. Oboje jsem dlouhodobě jezdil.
      A ze zahraničí se dají ty experty pořídit za 3tis. Kč, což už zase tak hrozné není.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

221 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024