reklama

Platba u firmy Canyon

Chtěl jsem si objednat jejich kolo s tím, že mi ho pošlou na dobírku. V objednávkovém formuláři mně to nechce pustit dál, prý že na dobírku jen v Německu. Máte zkušenosti kolik si vezme banka na poplatcích při bankovním převodu ? Dá se nějak platit bankovní kartou Master Card na dálku nebo se dá využít "paysec" při platbě do zahraničí ?

[ Zpět ]
Datum: 09.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolda)
  • Re: platba u firmy Canyon

         

    Dobírka není pro ČR možná. Tedy buď kartou nebo převodem.
    Převodem to trvá dlouho (cca týden) a poplatky záleží dle banky. Jistota je tu eorogiro složenka České pošty, tam se platí 250Kč poplatek (což u většiny bank bude výrazně více).

    Nejlepší je platit kartou, Master Card půjde. Jen je samozřejmě nutné mít dost velký limit.
    Nemají bohužel zatím online platby, takže kartou se platí tak, že jim zatelefonuješ číslo karty nebo pošleš faxem a oni si to strhnou.

    Platíš ale až ve chvíli kdy tě k tomu vyzvou (tedy i diktovat číslo karty až pak) a to je ve chvíli kdy je tvoje konkrétní objednané kolo již připraveno k expedici.

    Další rozdíl je ale v tom, jaký budeš mít kurz. Nejhorší varianta je prodej, nejlepší střed. Většinou něco mezi tím (u platby kartou) v závislosti na typu platební karty a bance.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: platba u firmy Canyon

           

      Takže všeobecně celkově (poplatek, kurz) bude lepší platit kartou než složenkou eurogiro ? Mám účet u Poštovní spořitelny.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: platba u firmy Canyon

             

        Teď si nejsem úplně jistý, ale asi u eurogiro bylo kurz prodej. Na to se ale pro jistotu zeptej.
        Já dva Canyonu už platil (ani jeden nebyl sice pro mě, ale zařizoval jsem to) a oba kartou.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: platba u firmy Canyon

               

          Ja platim taky vsechno po netu kartou, VISA

          [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: platba u firmy Canyon

             

        Nejlevnější to je kartou. Takže pokud nemáš problém s nadiktováním čísla do telefonu v němčině nebo angličtině vyber kartu.

        Pak je ještě varianta pro ty co bydlí blízko hranic - vložit to na účet u banky v Německu.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: platba u firmy Canyon

           

      Platil jsem kartou a bylo to v pohodě, několik minut po zavolání jsem to měl v blokovaných platbách.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2008
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: platba u firmy Canyon

             

        Jasně, u mě to bylo v obou případech totéž, do 30 minut se objevila v obou případech blokace na účtu.
        Poprvé mi dokonce i okamžitě volali z banky, protože i když platím kartami na netu hodně často, tak to byly do té doby částky cca do 10tis. a tahle platba byla mnohem vyšší. Tedy bezpečnostní ověření banky, zda nedošlo k zneužití karty.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: platba u firmy Canyon

           

      Neslyseli jste o paysecu?je to nejaka novinka od hellomobile.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ola)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: platba u firmy Canyon

             

        paysec
        Neslyseli jste o paysecu?je to nejaka novinka od hellomobile.
        REAGOVAT
        Založeno: včera 16:59 Reakcí: 1
        Autor: ela

        Než se na něco zeptáš, rozhlídni se. Jasně, ře sis všiml. Ato ti ta odpověď nestačí, takže se musíš vtírat nanovo?
        Chytrému napověz, s hloupými neztrácej čas (stejně nepochopí)
        Změna nicku: ó jak fikané ...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

567 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024