reklama

Azub Tom - krátký rychloupínák

Zkoušel jsem připojit na svého zimáka dětský vozík pomocí adaptéru pod zadní rychloupínák.
Je to tento systém : http://www.cyklo-online.cz/img_big/101/788.jpg
Problém je že tento adaptér je 4 mm silný a patky zadní stavby kola ke kterému jsem to připojil jsou velmi masivní. Díky tomu se upínák chytil jen na tři otočení závitu. Po utažení páčky padla rána a závit se vyrval z matky ven. Dnes jsem celé odpoledne sháněl po Brně delší rychloupínák ale nesehnal. Všude mají stejnou délku. Vozík je tedy nepoužitelný a je k ničemu protože jej nelze ke kolu připojit.

Už se vám stalo něco podobného?
Jak jste to řešili?
Nevíte někdo kde sehnat delší rychloupínák?

Díky moc za radu, Petr.

[ Zpět ]
Datum: 04.07.2008
Autor: Petrun
  • Re: Azub Tom - krátký rychloupínák

         

    Obcas se to nekomu stane, ze rychloupinak je kratky, pripadne, ze se znici, pokud maji lide tendenci uzavirat rychloupinaky na krev, i kdyz by se mely dotahovat jen tak akorat.

    Delsi rychloupinak se da koupit tady:
    http://www.azub.cz/CZ/weber-prodlouzeny...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2008
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub Tom - krátký rychloupínák

           

      U zmíněného adaptéru člověku nezbývá nic jiného než to uzavřít na krev, jinak se otáčí a pohybuje když nemá. Sjížděl jsem o víkendu s vozíkem naloženým 16 kg děckem cca. 15% klesání v terénu po hrbolaté lesní cestě a tam je nápor na ten kousek železa enormní (děcku se to líbilo, je to borec).

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Azub Tom - krátký rychloupínák

         

    jistě domácí výroba (nemyslí na koleně ale mám v práci válcovačku) změř si délku a já ti ho udělám

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2008
    Autor: Bidlo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub Tom - krátký rychloupínák

           

      Díky za nabídku, je dobré vědět že jsou na nakole.cz také šikovní zámečníci :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Azub Tom - krátký rychloupínák

         

    Tak děkuji všem za radu ale už jsem problém vyřešil. Případné další smolaře jistě potěší tyto stránky :

    http://www.bottico.cz/admin/modules/vyrobkysk...

    Upínáky vyrábějí až do šíře 145 mm !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Azub Tom - krátký rychloupínák

           

      no ty ceny jsou šílené. já jsem si dělal jen osku ony jsou na každé straně závity takže se dají vyšroubovat z páčky. kdybych to řešil oficiálně přes šéfa (né jako fušku) tak by to nestálo víc jak 30 kč z materiálu 1.4301 (potravinová nerez)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2008
      Autor: Bidlo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024