reklama

Lehotrénink

Kdosi si tu stěžoval na věčně bolavé svaly z leha (nezvyklá námaha). Nemohu-li na lehu, lze trénovat? Existují nějaké průpravné cviky?
Do práce to mám dolů kopcem (a zpátky bych to nerad tlačil ...)
Za rady předem děkuji. Pavel
8-)

[ Zpět ]
Datum: 24.06.2008
Autor: AV
  • Re: Lehotrénink

         

    Bohužel nevím žádné spešl cviky.
    Co se týká stylu jízdy tak tam bych doporučil do toho kopce myslet na to, že výkon je lepší dodat menší silou většími otáčkami než naopak. Prostě podřazovat na lehčí převody a pokud se snažíš udržet určitou rychlot, dělej to spíš soustředěním na roztáčení pedálů do kruhu co nejrychleji než zuřivým dupáním nebo velkým tlakem na těžký převod. Podle mě si tak svaly zvyknou rychleji.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2008
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehotrénink

           

      a ten upravený rotoped se ti neosvedcil? ja o tom premyslim na zimu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2008
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lehotrénink

             

        Použává se, ale já na to lezu málokdy. Jedině snad kdyby zima byla opravdu taková, že by se nedalo vyjet. Jinak jsem celou zimu jezdil denně na kole do práce, takže rotoped zatěžoval akorát tatík.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2008
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehotrénink

         

    jak říká Jiří, stačí naučit se využívat lehké převody, šlapat skoro "naprázdno".

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehotrénink

         

    Tak se pochlub, na čem se budeš válet. :o) S tréningem neporadím, asi se to musí odjezdit.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2008
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehotrénink

           

      Na čem? Na břehu Berounky ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lehotrénink

             

        Ah so! To musíš potrénovat bicepsy, abys mohl oslňovat mladé roštěnky. :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehotrénink

         

    Vzhledem k tomu, že při jízdě na leháči do kopce tlačíš do pedálů, používáš teoreticky stejné svaly, jako by jsi dělal dřepy. Ale stejně si myslím, že daleko příjemnější je si to poctivě odjezdit, a to už jen pro ten zážitek a pohodu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehotrénink

           

      Souhlasím s Tebou, že "příjemnější je si to poctivě odjezdit, a to už jen pro ten zážitek a pohodu."

      Ale přemýšlím o lehorotopedu... Někdy prostě nemám čas na dlouhou projížďku a když mám jen hodinu, tak se dostanu jen někam, kde jsem byl tisíckrát a nokonec často nejedu... Pak taky často nejedu, protože chci být s manželkou, jelikož si po večerech přividělává tancem a tak se nevidíme každý den... Na lehorotopedu bych si mohl šlapat a zároveň s ní povídat. No a někdy je v zimě tak hnusně, že se jet nedá nebo se mi do toho počasí prostě nechce. A tady by ten rotoped taky bodnul....
      Zatím na něj nemám, ale přemýšlím o tom, že bych rodince řekl, že nic k vánocům nechi, ať mi přispějí na tohle.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024