reklama

Náboje (přední)

Ahoj
chtěl bych poprosit o technickou radu, kamarád si koupil kolo GT a objevil zajímavou věc "podle mého chyba komponentu", že mu náboj na předním kole poněkud drhne, když má kole mimo vidlici, ale jak mile jí upevní není to již moc znatelné, každopádně si myslím, že je chyba. Volal telefonicky do prodejny a tam ho slušně řečeno trochu odsekli, i tak jsem mu radil ať to tam dá a chce nějaké vyjádření.

Chtěl bych se ujistit v mojí teorii, aby jsme se měli o co opřít, až budeme tuto závada reklamovat.
Můj osobní názor je, že by se náboj měl točit s co nejměnším odporem.

Jinak jsme z Liberce, můžete mi někdo klidně i poradit nějakou fakt dobrou pordejnu nebo servis, kde se trochu vyznají a nebudou nás tahat, lidově řečeno, za fusekli.

Značka náboje je Quando, za nějaké informace k tomuto náboji, byhc byl taky moc vděčen, na internetu jsem skoro nic nenašel :-(.

Moc vám děkuji Bičiště Lukáš.

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2008
Autor: Bičík
  • Re: Náboje (přední)

         

    Podle mne to bude klasická chyba jako u Shimana, přetažené kónusy... Zase na druhou stranu, když si to po stažení rychloupínákem sedne, tak by to nemuselo tolik vadit. Ale asi bych to pro jistotu řešil... Ať to zkusí seštelovat sám, nebo jestli neví jak, tak ať s tím jde do servisu k prodejci. Kolo je určitě ještě v záruce, možná dokonce čeká na garanční prohlídku, tak ať to servisáci laskavě srovnají, od toho tam jsou...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Náboje (přední)

         

    Když upneš nábu do vidle, otáčíš kolem jako dlouhou pákou a malý odpor už necítíš, nába je taky napevno. To drobné přidrhování tam bude stále.
    Jak psal už kolega, budou asi trošku přetažené konusy. Ideální si to seřídit podle sebe. Druhá možnost (možná neochotný) servis. Třetí možnost počkat, až si kuličky najdou cestu. Pokud je to kolo nové a přidrhování opravdu malé, tak by to snad ani příliš vadit nemělo. Ale nejlepší je si s tím opravdu pohrát a stopro vyladit. Já měl opačný problém s nábami a pedály u svého kola, drobné vůle. Chvilka trápení a je to tip-ťop...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Náboje (přední)

         

    Náboje od Quanda jsou na trhu vidět buď v pozici úplně základní anebo naopak mírný nadprůměr, chybí jim modely střed typu Deore od Shimana (nebo se moc nedodávají). Dávají se buď jako noname na nejlevnější kola (Quando alloy), anebo jsou zase naopak k dostání kvalitnější verze na průmyslových ložiscích. Já je mám - ty obyčejné alloy - na jednom levnějším authoru a jsou zatím spolehlivé, jen se odvalují přijde mi o něco hůře oproti obyčejným shimano. Prodávají se třeba na tandem-bike.cz

    Pokud jde o servis, nevím jak v létě s koly, ale mám dobrou zkušenost s Nyč sport Liberec v zimě přes běžky a v létě dělají kola (doufám, že mi nenapíšeš, že to je ten protivný servis :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa_77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Náboje (přední)

         

    to Pepa_77: ne ne Nič to není :-)

    Jinak vám moc děkuji za poradenství, ještě nemám zprávu jak to dopadlo, pak to sem případně napíšu, taky jsem mu radil ať to dá do servisu a už to tam snad mají od pátku, tak by to už mohlo snad i být.

    Ještě jednou díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2008
    Autor: Bičík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

554 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024