reklama

Další kolo otázek

Zdravím povaleče a měl bych pár dalších dotazů:
Začínám realizovat spodní řízení a chci se zeptat, kde se dá sehnat vhodné táhlo pro tento druh řízení. V Mototechně mi ukázali stabilizační tyče, ale ten kloub byl vhodný tak leda pro lehotank. A dají se k tomu sehnat i ty čepy co jsou upevněny ve vidlici a na řidítkách? Nebo se to musí vyrábět?
A jak řešíte upevnění toho čepu na vidlici. Budu tam mít pravděpodobně vidlici Epicon ze svého horáka a prozatím marně vymýšlím funkční a zároveň i trochu estetické řešení. Máte někdo zkušenosti? Pokud by bylo možné foto, tak budu rád. Díky!

[ Zpět ]
Datum: 10.06.2008
Autor: Zden42
  • Re: Další kolo otázek

         

    myslím že nejjednodušší je si přidělátor na vidlici i kulové čepy objednat u Azubu, teďka už to dělají celkem důvěryhodně. Já jsem kovové kulové čepy kupoval u TEA Technik v Modřicích (v době, kdy Azub ještě dělal plastové). Tyčku mezi čepy asi není problém udělat, asi by se dala použít i normální závitová tyč, pro odlehčení se dá použít hliníková tyčka s vyvrtanými závity, případně cokoliv jiného.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Další kolo otázek

         

    já použil jako táhlo závitovou tyč M8 a kulové klouby mi "koupil" kamarád v práci. může se to zdát zbytečně robustní a těžké, ale u takovéto důležité součásti není místo na kompromis. jestli chces fotku tak si napis

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Další kolo otázek

           

      Tu fotku bych rád viděl. Pošli mi ji na mejl - mám ho v profilu. Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Další kolo otázek

         

    Ahoj, jako řídíci tyč jsem použil ocelovou trubku 10 x 1 mm a kulové klouby jsem pořídil ve firmě prodávající ND na náklaďáky, jakmile najdu adresu, pošlu ti ji.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Další kolo otázek

           

      Ta jsem to našel na první pokus. jmenuje se to Kloubek úhlový a firma je ADIP, spol.s r.o. ww.adip.cz,
      e-mail:[email protected] a najdeš to tady: http://www.adip.cz/WebShop/Default.aspx

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Další kolo otázek

             

        www.adip.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2008
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Další kolo otázek

               

          Já ještě dodám že ty klouby tam vyjdou na cca 50,-

          [ Zpět ]
          Datum: 10.06.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Další kolo otázek

         

    Nevím jak přesně je to spodní řízení provedeno, já preferuji horní, ale co jsem zahlídnul, je tam tyčka , jejíž konce sou nacvaklé na kuličku, na jedné straně na řídítkách na druhé na vidlici. Možná by tě mohlo pro inspiraci zajímat, že na Citroenech je podobný system použit u hydraulického odpružení . To plastové táhlo musí vydržet rozhodně hodně velkou sílu.
    Něco málo fotek:
    Na prvních dvou je samotné plastové táhlo, na poslední je vyfocené upevnění na podvozku
    http://www.xantiaclub.cz/image/200406051419...
    http://www.xantiaclub.cz/image/200406051420...
    http://www.xantiaclub.cz/image/200406040039...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024