reklama

Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpřeži mihlchlapík, k

Ahoj,

v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpřeži mihl
chlapík, který, pokud jsem dobře únavou po výšlapu
viděl, šlapal dozadu (ale jel dopředu). Je to možné,
znáte to někdo ?

[ Zpět ]
Datum: 10.06.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrl)
  • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

         

    Při jízdě setrvačností nebo z kopce dělám totéž-procvičuji si nohy.Doba torpéd již zapadla do propadliště dějin.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

           

      Jednou jsem na nějaké recesistické akci podobné kolo viděl. Mělo překřížený řetěz. Je to ovšem vysloveně na prd.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

           

      Tak tak, až na to, že ten člověk šlapal do kopce, kde by
      mu setrvačná síla k dopřednému pohybu již zdaleka
      nestačila.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrl)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

             

        Tak to ano.Pak souhlas s předchozím-náramnej recesista.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

         

    Nedávno jsem viděl u Šírera v ČB kolo z přelomu století, které jelo vpřed při šlapání dopředu a dozadu. Brzdy byly ráfkové.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

           

      To kolo, co šlape dopředu nebo dozadu obvykle bývalo osazeno primitivní převodovkou, při šlapání dopředu to bylo dorychla, při šlapání dozadu to bylo pro jízdu do kopce. Zkusím někde najít schéma.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

             

        Takže ač mám ten obrázek v hlavě, v knihovně jsem ho nenašel. Zato jsem v časopise "Z říše vědy a práce" z roku 1899 našel popis odpružené zadní vidlice v podstatě odpovídající dnešnímu provedení. Jen válec+píst byl bambusový. Ve stejném časopise, ale o rok později je popis plynulé změny převodů na kole. To muselo být hrozné monstrum, šroubovým mechanismem se rozevíralo přední ozubené kolo složené z několika segmentů a protože bylo samozřejmě nutno řešit změnu délky řetězu, spřaženým mechanismem se posouvalo zadní kolo vpřed či vzad.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

         

    a nebylo to tak, že šlapal dopředu a jel dozadu?
    http://lehobrno.borec.cz/b2b_brnobent-012.jpg

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj,v neděli se kolem mě pod Ještědem na Výpř

         

    Ahoj!
    Ten chlapík je v Liberci celkem známý borec. Má po obrně jednu nohu postiženou a přišel na to, že se mu lépe jede když šlape dozadu. Kolo má upravené tak, že přehazovačka
    je namontována nahoru a pravděpodobně bude i předělaný volnoběh v náboji. Dále má pro postiženou nohu namontovaný kufr na patě tretry. Jede ale jak ďábel, kam se hrabou mnozí zdraví!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hobík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024