reklama

Správná délka řetězu

Ahoj, koupil jsem nový řetěz který byl delší, zkrátil jsem ho podle délky původního, ale zajímalo by mne jak se určuje správná délka řetězu.

[ Zpět ]
Datum: 07.06.2008
Autor: Čochtan
  • Re: Správná délka řetězu

         

    http://nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=3342#d57437

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správná délka řetězu

         

    Velká/velká + 2 články. Všechny ostatní metody jsou špatné a nedocílí ideálně krátkého řetězu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Správná délka řetězu

           

      A co delka voditka saltru?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Správná délka řetězu

             

        Ta na to přeci nemá žádný vliv. Tedy pokud někdo neřeší situaci typu, že si schválně pořídí kratší vodítko než potřebuje pro rozsah všech převodů s tím, že je některé obětuje.
        Ale i v takovém případě, je lepší obětovat převody u malá/malá, než dávat kratší řetěz než dle toho pravidla a riskovat problém při omylem zařazení velká/velká.
        Tedy maximálně ještě použít v takovém speciální případě velká/velká + třeba jen jeden článek (když to tak zrovna vyjde, aby se nedávali články navíc 3).
        Kdo ale tohle dělá, tak si dokáže určitě ideální délku řetězu sám.

        Ale jinak pravidlo velká/velká platí vždy nezávisle na délce ramínka.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správná délka řetězu

         

    Já znám způsob, že při zařazení největšího převodníku a nejmenšího pastorku (prostě nejtěžší převod) by měly osy kladek přehazovačky být kolmo k zemi.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2008
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Správná délka řetězu

           

      To je právě jeden ze způsobů, který někdy určí délku řetězu úplně blbě. V některých případech se trefí, ale někdy ne (zvláště pro kratší vodítka se netrefí téměř nikdy).
      Tohle určitě nepoužívat.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Správná délka řetězu

             

        Na všech silničkách jsem měl krátké vodítko a na všech to bylo v pořádku :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2008
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Správná délka řetězu

               

          To proto, že silničky jsou primárně konstruované pro krátké. To kratší jsem myslel pro biky.
          Tam tohle pravidlo prostě velmi často vůbec nefunguje. Mě to tak nesedí ani na jednom ze čtyř kol, co máme doma.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správná délka řetězu

         

    Všem díky za rady, zase jsem o něco chytřejší :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2008
    Autor: Čochtan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

334 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024