reklama

České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

České dráhy, rozšíří od 12. června své služby cykloturistům. Umožní rezervaci míst pro přepravu kol ve více než stovce vlaků s úchovou během přepravy.

Datum: 08.06.2005
Autor: Redakce
  • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

         

    V elektronických jízdních řádech je možné pomocí nastavení programu vybírat pouze určité druhy vlaků. Postrádám ale možnost nastavení podle způsobu přepravy kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ll)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

           

      Nuz idos asi tuto sluzbu nema, ale da sa najst spojenie na www.oebb.at aj s podmienkou fahhradmitname. A samozrejem sa da najst vlak napriklad z Brna do Prahy, ktory vyhovuje podmienke.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

         

    Smutné je, že v Rakousku je rezervace místa pro kolo zdarma, u nás se za to bude platit.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

           

      Ještě smutnější je to, že když si necháte kolo přepravit jako spoluzavazadlo a nenaložíte ho osobně do vlaku, tak vám ho odřou, kde se dá. Když jsem si kolo nechával přepravit naposledy (a opravdu to bylo naposledy!), všechna exponovaná místa rámu jsem zabalil, našlo se jen pár mezer, ovšem zdatným železničářům se je podařilo plně využít a mého vcelku drahého miláčka mi trochu zohyzdit. Oni si řeknou jen pár škrábanců, ale nový lak ve stejné kvalitě by stál několik tisíc. Sepsal jsem s nimi nějaký protokol, ale jejich byrokracie mě odradila od dalšího vyřizování, je vidět že stylem ozvěte se za měsíc odradí hodně lidí a pak s těma kolama můžou vesele házet. Takže pokud máte trochu dražší kolo, nebo kolo na kterém vám záleží, raději jim ho nesvěřujte.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

             

        Snažím se dopravovat kolo pouze ve vlacích, kde ho mám u sebe. Mám zkušenost i rozcentrovaným kolem dopravovaným jako spoluzavazadlo. Takový cyklovýlet si člověk užije. Proto bych uvítal, abych mohl vybírat vlaky podle možnosti a způsobu přepravy kola.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ll)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

               

          Jak poznám, kde můžu mít kolo u sebe a kde musí být ve služebním voze?
          U sebe to jde v tzv. pantografech, který jezděj třeba na trati Praha Čerčeny, ale jde to nějak poznat v jízdním řádu?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

                 

            Právě ve svém prvním příspěvku kritizuji, že není možné nastavit v elektronickém jízdním řádu pouze spoje s vybraným způsobem přepravy kol.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (ll)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                 

            U sebe můžeš mít kolo ve všech osobních a spěšných vlacích na představku v prvním a posledním vagoně, ale zde je omezená kapacita. Jinak můžeš využít přepravu kola jako spoluzavadlo ve vlacích, které jsou v záhlaví jízdního řádu označeny symbolem kola. Stalo se mi, že v rychlíku, byť byl označen symbolem jízdního kola vagon s vyhraženým místem pro jízdní kola, tento vagon nebyl, tak jsem musel kolo dát do služební vagonu. Ten naštěstí nechyběl.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Plukovník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                   

              A co je představek? To jsou ty prostory mezi dveřma?

              [ Zpět ]
              Datum: 09.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                     

                Jo, v prvním a posledním vagonu tam kolo nebrání průchodu mezi vagony.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.06.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Plukovník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

         

    O Českých dráhách a cestování s kolem už nechci ani slyšet.Abych platil při každém přestupování 20 kč za kolo,to mohl opravdu vymyslet někdo z modré armády.40km s rodinou mě stálo 366Kč,2 hodiny jízdy.19.6.2005 Hejnice-Raspenava-Liberec-Jablonec n/N.Díky za zážitek České dráhy!!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vladimír Kraus ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

           

      Myslím, že chyba nebude v drahách. 40 km se přece hravě ujede na kole.
      ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

         

    Nevim, jestli jste to jiz stihli zaregistrovat, ale dle predpisu Ceskych drah musite v pripade uschovy kol behem prepravy zaplatit zvlast take za brasny, ktere mate na kole. Nejenze tedy zaplatite 20 Kc za kolo, ale i 20 Kc za brasny. Kdyz nahodou prestupujete, muze vas to prijit na celkem dost penez.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fortal ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

           

      Platit taky za brašny na kolo? Co je to za nesmysl? To se platí za každý batoh či větší tašku? Že by si všimli že jim nevydělávají ty síťovky na zavazadla?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

             

        Brašny s kola přece sundáš, vezmeš si je k sobě a nic neplatíš. Zjednodušeně, cokoliv co nacpeš nad sebe nebo pod sebe neplatíš. A samozřejmě neplatíš třeba lyže i když ty zaberou více místa než jen prostor, co máš nad hlavou.
        Naštěstí vlak není autobus, takže je jedno jestli mám kabelku nebo narvaný 90L batoh.
        Ještě k těm cyklo brašnám, pokud si kolo nedáš do pojízdné úschovny, ale jen ho budeš přepravovat jako spoluzavazadlo, za brašny neplatíš ani když je na kole necháš.
        Viz Smluvní přepravní podmínky a TR10 na stránkách ČD.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2007
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

             

        Jen tak sem pročítal starší články a na tu hlášku že někdo platí i za brašny sem koukal jak sůva z nudlí- no to byla jen asi něčí dezinformace :) Hele takže když si kolo složím a vleze se na držáky nad hlavou tak sem z obliga? Nebo kolo kamuflovat jako kočárek na dítě? Kočárky sou pokud vím přepravovány zdarma(což o to, někdo může místo kočárku používat dětskou sedačku na kole-je to kočárek nebo je to kolo?).

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2007
        Autor: šmudla
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

               

          Jezdim vlakem bezne (teda ted uz 7 mesicu ne, takze nevim o nejnovejsich zmenach)...ale... Nikdy jsem ve vlaku za brasny neplatil...myslim tim v te jejich uschovne. Je fakt, ze jsem tam nikdy nemel cele kolo "natezko"...to bych tam tech pul metraku na ten hak ani nedostal:-) Brasny jsme vzdy brali do vlaku, kde nic neplatis...at mas pul metraku nebo vic. V uschovne platis tusim dvacku....Kdyz si to chces zabookovat, tak musis neco priplatit. Vlak jsem si booknul jen jednou, to kdyz jsme jeli na dovolenou a ja chtel mit jistotu. Jinak nam kolo vzdy vzali (jezdime hodne Praha-Budejky, Praha a nekam na sever).
          Pak existuji vlaky s jednodusenou prepravou kol... (oznacene na dverich kolem a v jizdnim radu je taky nejakej symbol...ale ted nevim jakej...tusim, ze taky kolo). Tady se o kolo staras SAM, ale jeste si za to musis zaplatit...zvlastni:-) A tady musis platit za kazdy vlak:-) Takze kdyz 2x prestupujes, musis 3x platit po dvacetikorune. Ted jsem slysel, ze to snad zvedli. Samozrejme ze jde (slo) si koupit za 60kc nejakou multi jizdenku na kolo....behem dne jsi mohl prestupovat nekolikrat.
          Jen pripominam, ze nemam uplne cerstve informace, protoze vlak jsem pouzil naposledy v loni v srpnu. Ale pisu to, protoze jsem ho pouzival pomerne hodne....
          Hlavne se nebat:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

               

          Jo, můj kolega jezdí občas se skládačkou pod sedadlem aby nemusel nic platit. On je tedy hrozná tlama, dodržuje přesně to co tady padlo, nebojí se jít do sporu. Sedačku na kole jsem nikdy neřešil, nikdy po mě nic nechtěli.
          Ještě k té přepravě se samobslužným provozem a placení za ní (tuším, že je to dneska 24 Kč, ještě jsem to letos nepotřeboval) -
          zase tak divné mi to nepřipadá, když v autobuse musím za batoh zaplatit, tak mi ho ani řidič nepomůže sundat ze zad. U nás mi to kolo často pomůže i dát do vlaku. A za dcerku musím taky zaplatit a nechtějí se mi o ní starat :))
          ---------------------------------------------------
          Z předpisu TR10:
          Kapitola II
          Ruční zavazadla
          200. Cestující s platným jízdním dokladem může vzít s sebou do vozu bezplatně jako ruční zavazadlo věci snadno přenosné, které lze umístit nad a pod místem, které cestující zaujímá. Zavazadlo, které nelze mimořádně umístit nad a pod místo, které cestující zaujímá, ale nepřekročí ani jeden z rozměrů 900 x 600 x 400 mm, se také považuje za ruční zavazadlo, v rámci IDS platí v ostatních prostředcích veřejné osobní dopravy rozměry v souladu s cenovým výměrem Ministerstva financí ČR. Pokud cestující nemůže umístit ruční zavazadlo nad a pod místem, které zaujímá, uloží ho vhodně tak, aby nepřekáželo dalším cestujícím, popř. postupuje podle pokynů pověřeného zaměstnance ČD. Zajišťování bezpečné manipulace s ručním zavazadlem a dohled nad ním přísluší cestujícímu. Odpovídá rovněž za případnou škodu vzniklou z toho, že vzal ruční zavazadlo s sebou.
          201. Mezi ruční zavazadla patří také pár lyží s holemi, snowboard a boby.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2007
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                 

            A jeste jedno....nasnasej, kdyz si ty zavazadla davame na sedadla:-) Ono by se to spravne delat nemelo, ale clovek zapomene, nebo ho to jednoduse nenapadne. Uz parkrat na me nadrazak nechutne vyjel:-) A pak chce zaplatit snad uplne za vse:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                   

              Stejně jako policajt: jak se mu nelíbíš tak si něco na pokutu taky najde. Kdo chce psa bít, ten si hůl vždy najde. A kdo má hůl, ten si svého psa taktéž vyhlídne :-)
              Sem docela zvědavý na výsledky sociologických experimentů v praxi jakým způsobem oni řeší konflikty s jinak nekonfliktním cestujícím. Pacifisté by jistě řekli že násilí plodí další násilí ale aspoň bude sranda.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                     

                No...ne vsici nadrazaci jsou zli:-))) Znam i jednoho cyklistu...takovy stary pan....vzdycky pokecame. Ale loni uz moc nejezdil. Asi kasle na stiplistkovani a nekde drandi na kole po Sumave:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                   

              Občas tenhle paragraf, že nemůžeš obložit další místo používám i proti cestujícím, když nastoupím do vlaku a lidi stojí v uličce a přitom se tam roztahují "babky s nákupy". Tak jim slušně nabídnu, že jim tašku pomůžu dát nad hlavu a já si budu mít kam sednout. A když se brání, začnu jim vyhrožovat, že na ně poštvu průvodčího a bude to za 500 Kč podle TR10. Já osobně to taky nerad vidím, protože mě to přijde stejné, jako po těch sedadlech hamtat v botách.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2007
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                     

                Ja te uplne chapu....:-) Ale spolehni se, ze kdyz se zeptas me, tak te bez remcani pustim:-) Obcas me taky stve, kdyz jedu treba do Adrspachu a vlak je narvanej (primej jezdi asi jen 2x za den, tak proto). Jenze spousta lidi miva kramy na sedadle...proto je plnej. Ale ja vetsinou nemam nervy se s nekym dohadovat:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

               

          Petrp: děkuju za rady:-) Po včerejší a dnešní komplikaci tak nějak bohužel došlo k situaci že smírnou cestou s nádražákama všeho druhu sem se osobně rozhodl skoncovat. Když chtějí válku tak ji mají mít, budu si stěžovat a stěžovat dokud buď ty zkurvený předpisy nezmění, zatím z jejich strany na moje stížnosti reagovali zvýšenou agresivitou a ani náznak k ochotě nějak se dohodnout, takže můj malicherný problém nechcou řešit ale demonstrovat svoji politiku(jednoho nespokojeného zákazníka odradíme a zbytek exemplárně odpudíme od případných obdobných snah "něco změnit k lepšímu"). Vím že to slabší proti silnějšímu a že moc velkou šanci nemám ale doufám že se nevzdají bez boje. Slušným a ochotným nádražákům se tímto dopředu omlouvám, když se kácí les létají třísky.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2007
          Autor: šmudla
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                 

            To ti jenom chválím. Ještě ti poradím zaklínadlo "Odúčtovna přepravních tržeb v Olomouci". To používám, když se mi snaží někdo nanutit jízdenku v jiné ceně než si myslím, že má být.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

                   

              S olomouckým nádražím a lidičkama odtamtud mám veskrze pozitivní zkušenosti, lezou mi krkem moji místní. Nejezdí tak jak mají(ani jednou za tři měsíce nepřijeli na čas- každý den nastávají "záhadné události" kvůli kerým sou na mě naštavní v práci že tam zase já nejsem kdy tam mám být) a ještě mě budou buzerovat mimo rámec zajištění bezpečnosti provozu nádraží, tak to už opravdu přehnaly a ohánět se nějakým neexistujícím nařízením (že to se asi výpravčímu nebude líbit kam si můžu a nemůžu zamčít kolo a že prý podnikne kroky). Korunu tomu nasadila pokladní když mi ke knížce přání a stížností odmítla dát propisku že to prý nemusí (čím tak asi mám napsat stížnost???) Fakt zmrdi zajebanci jeden jako druhej si navzájem kryjou záda a ješte se mi budou smát do ksichtu. Nemusí mě mít rádi, ale budou se ke mě chovat slušně, tak jak já si můžu vybrat jesti budu jezdit vlakem nebo neexistujícím odpovídajícím spojení autobusem, tak stejně tak oni si mají sypat popel na hlavu nebo stoupnout frontu na pracák(když je ti cestující tak obtěžujou).

              [ Zpět ]
              Datum: 24.03.2007
              Autor: šmudla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízdních kol

         

    Z předpisu TR10:
    Kapitola II
    Ruční zavazadla
    200. Dík Petře. A já si vždycky myslel, že když si dám práci, koloběžku rozeberu, abych ji naskládal do držáku, že ještě musím narazit na benevolentního nádražáka. Přitom jsem přesně v souladu s předpisy. No prima.
    (V tom je také jedna z výhod koloběžky. Kolo by se asi nahoru nevešlo ani bez kol.)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České dráhy rozšiřují služby při přepravě jízd

           

      Nejezdí náhodou koloběžka větší průměrnou rychlostí než průměrný "kodrcák pomalík"? Jestli ne tak to je možná důvod proč zatím nediskriminují i koloběžky :) Kolo pokud se vleze nahoru na držák nebo je ve vlaku dost místa by mělo být normální kategrie ručního zavazadla.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024