reklama

Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

Policie plánuje cyklistům vyšší pokuty za alkohol.
Více hlídek bude kontrolovat hladinu alkoholu v krvi cyklistů. Je evidentní, že si nový zákon cyklisté nevzali k srdci a zpřísnění doufejme povede k větší bezpečnosti na veřejných komunikacích a cestách. Mezi největšími hříšníci se našli i tací, kteří měli hladinu i 1,5 až 2 promile a byl jim odebrán řidičský průkaz na motorová vozidla. Policisté na tento fakt upozorní v médiích během příštího týdne. Takže se mějte na pozoru !
Váš tiskový mluvčí MVPČR.

[ Zpět ]
Datum: 27.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Policie ([email protected]))
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    No jéje. Motorkáře nedoženou tak si spraví chuť na kolistech. Je ale fakt a souhlasím s tím, že ožralý kolista na silnici nepatří. V lese na cestě ale není důvod si pivo nedat.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: Majan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

           

      Ale je. MŮŽEŠ potkat maminu s kočárkem nebo ďýýýtě, MŮŽEŠ ji díky snížené rozpoznávací schopnosti přehlédnout a díky zhoršené svalové koordinaci srazit. Stát ví lépe než Ty, že pivo je nebezpečné, tak si ho nedáš a basta.
      Co na tom, že v Rakousku si dám po obědě pivo a řídím zcela běžně, neb je to legální, nespatřuji na tom nic škodlivého ani nebezpečného. Tamtéž ruší povinné celodenní svícení (poněváč zneviditelňuje v provozu chodce a cyklisty).
      Je kolem mě spousta lidí, kteří jsou objektivně daleko nebezpečnější, přestože jsou střízliví a svítí vším, co na autě mají. Ale podle našeho zákona jsou správní, dokud jimi způsobená škoda je do čtvrt mega, nikoho nezajímají. Zatímco ti co si dají jedno pivko jsou hnedle špatní řidiči a patří jim sebrat řidičák, i když jedou na kole, prostě proto že ho mají. Tak pravil moudrý stát.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Zrovna minulou sobotu jsem se doslechl, že policisté číhají na cyklisty v Brtníkách u výjezdu z osady Kopec. To je takový snadný úlovek. Popíšu situaci. Dlouho jedete lesem někde uvnitř skal Českého Švýcarska. Nikde ani chaloupka. Po delším mírném stoupání opustíte les a hned je příjemná hospoda se zahrádkou. A pak pokračujete dál, neb jinudy cesta nevede a tam na vás po 2 km čekají...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Ahoj Jani. Sice nevím, proč se vydáváš za chlapa,ale to je jedno.
    Předevčírem jsem se na výletě, původně zamýšleném jako lehká počátečněsezonní vyjížďka, zřídil jak zvíře, bez jediné kapky alkoholu. Když jsem se, sbíraje poslední zbytky sil, potácel po silnici která mi šířkou stačila tak,tak, přemýšlel jsem, kolik bodů bych za takto nezodpovědné chování mohl obdržet. Ač abstinujíc, jevil jsem známky značné podnapilosti. Počítá se to taky?
    A pak jsem se trochu rozptýlil pozorováním automobilů,které rychlostí více než povolenou ignorují přechody, plné lajny, semafory a další nepodstatná a šikanující omezení řidičů.

    Ale jinak ti Jani povim, že dvě promile na kole, to už je spíš na medaili za jízdu zručnosti než na pokutu :-)))))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Tedy to jsou nám vtípky. Tiskový mluvčí co píše zprávy typu "mějte se na pozoru" a celkově takto výhružně laděný. Nemluvě o tom, že nelze odebrat řidičské oprávnění k řízení motorového vozidla za žádný přestupek, který nespáchá při řízení opět motorového vozidla, což kolo evidentně není :-)))
    A vůbec, když si dá někdo jeden jonťák na 40km, tak o nic nejde. A když je někdo pod vlivem, tak je nebezpečný ať jako řidič, nebo jako chodec či cyklista. Jsem zvědav na ty média :-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Tak to je absolutní nesmysl. Tak, jak nelze ukládat body za "kolo", tak ani nelze sebrat řidičák. Kolo NENÍ motorové vozidlo a k jeho řízení nepotřebuji řidičák. Tečka.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Dobra ptakovina, hihi, jsem se pobavil :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Hele prde, nabuš kola a hoň tydle típky http://www.novinky.cz/clanek/140894-video... , jinak se vyplatí to video zkouknout, fakt hustý :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

           

      Si tu drbu hlavu...ze zrovna honej jenom tohodle troubu. Vzdyt takovyh na silnicich je.... Jo ahaaaa...pani policiste brouzdaji v praci na netu a bavi se podobnejma blaznama na youtube:-) Pak nemaji cas pozorovat, o se deje na silniich. Tak to pak jo:-)))
      Jinak souhlas s tim co uz tu bylo napsano. Jedno pivo snad nevadi. Vozralej cyklista nema co delat na silnici, stejne tak jako zadny jiny vozrala (ale vymlouvejte mu to:-) ). A je to jen buzerace a snadne zasiti a vydelani... Ono capnout takoveho motorkare je koukam slozite. Navic...podle novinek znaji asi jmeno (osmadvacetiletý M. H. z Havlíčkova Brodu), tak co je na tom sakra tezkeho?:-)))) Asi vsehno...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

             

        Co je na tom těžkého? Musejí ho chytnout "za ruku". To že to o něm ví, není nic platné. Jak mi jednou řekl jeden policista na podobnou námitku: "Moc se koukáte na detektivky".

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

               

          Ja se na detektivky moc nedivam. Jen obcas na Kolomba:-) To byl muj clovek:-)
          Kdyby se jim chtelo, tak si na nej posvitej. Kdyby se jim chtelo tenkrat na nasem sidlisti chytit zlodeje kol (nekolik desitek kol za sezonu), tak tam nemuseli po nocich hlidkovat duhodci a delat tak prai za policii (ta sedela na sluzebne a 1-2x za noc jen vyjela a sidlistem projela v aute...to toho chytnou). Podobnych pribehu z meho bujneho mladi, kdy opravdu bylo treba policie par mam...:-(
          Proto teda stoji u tech lesnih cest a chytaji cyklisty? Ono je to opravdu strasne jednoduhe lapat nekoho, kdo je snadno lapitelny. Ale resit nejaky problem...to je uz slozite. A chytit motorkare, ktery se pravdepodobne v rychle jizde vyziva denne mi zas tak slozite neprijde. Ale priznam...je to slozitejsi, nez vytahnout placacku na cyklistu, co si dal po nedelnim obede jedno pivo na osvezeni...:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

                 

            Jo Kolomba taky rád. A ve všem ostatním máš bohužel pravdu. Nejvíc mě fascinuje, jak silniční policie stojí vždy na stejném místě. Asi proto, aby nebyl problém to objet jinou cestou. Ale zrovna na potvoru ve zvrchu zmiňovaných Brtníkách, kde údajně číhala na cyklisty, to na kole jinudy nelze.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2008
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

                   

              Ja teda nevim, jak to u nich funguje, ale pokavad jsou placeni (premie...) za pocet penez, ktere vyberou na pokutach (dost zvrhle, jestli je to pravda), tak se jim nedivim. Proc nasazovat zivot a honit grazly, kdyz si muzou udelat pekne odpoledne nekde za vsi a v klidku vybirat:-)

              Jednou jedinkrat jsem opravdu urgentne potreboval policii (plesati napadli docela hnusne meho kamarada...belocha, pohodare, nekonfliktni lovek...jen se asi blbe podival). Kdyz jsem tomu blbovi na stanici (2minuty autem) rekl, co se deje, tak se mu rozklepal hlas a ze pry je tam sam a ze nemuze. A ze to tam pojedou obhlidnout pozdeji. Tenkrat jsem ho poslal do patricnyh mist. A to te pak nastve, kdyz na tom samem miste (bylo to parkoviste pred kulturakem) a ten samej polda kazdou nedeli vybiral pokuty v okolnich ulicih za nepovolene parkovani. Parkoviste male, kulturak velky a tenkrat tusim kurzy tance... Od te doby mam na ne svuj nazor:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 27.05.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

           

      Ze by na nej doslo?....
      http://www.novinky.cz/clanek/142564-motorkar...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

             

        Jj, jen mě zaráží ten odhad hmotné škody u takovéto srážky. 10 000 je myslím opravdu "odborný odhad" :-)))) na kole bych měl tuším možná větší škodu, ale při střetu motorky s autem jen deset litrů?? neuvěřitelné .-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

             

        On nebo jiný... Hlavní je, že je o blba méně a že se vlastně nikomu nic nestalo...

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2008
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

               

          ????????????????????????????????????????
          to jako myslíš vážně? Cítit uspokojení z něčí smrti, pokud Ti ten člověk nějak osobně staršlivě neublížil, mi nepřijde normální a jsem přesvědčen, že psychicky zdravý člověk, toho není schopen. Toto je moje poslední reakce na Tebe => blacklist

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

                 

            volím stejný postup

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2008
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

                 

            Smrt nikomu nepřeji, ale ten debil zabil naštěstí jen sám sebe. Nikdo ho nenutil jet vysokou rychlostí v protisměru. nebo snad ano? Jak by bylo tobě, kdyby nějaký takový magor smetl někoho z tvé rodiny a zabil ho? Že budu na tvém blacklistu je mi tak nějak šuma fuk. Je to tvá věc...

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2008
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    Jistě, na kole, narozdíl od jakéhokoli několika metrákového (tudíž vlastně motorového) vozidla, totiž těžko někoho zabiju :-) Zatím nevím o jediném případu, kdy by se něco takového stalo... A že by si to média určitě nenechaly ujít :-))) To spíš zmrzačím sebe, i když by např. chodec byl pěkně pomlácený, tak si myslím, že cyklista na tom bude vždy hůře...

    A ani nevím jak by se někdo tak opilý mohl vůbec udržet na kole... A i kdyby, určitě pak nepojede jak debil aby v té "rychlosti" a při tom kličkování mohl do někoho narazit aniž by ho dotyčný včas nezahlédl a nestačil se uklidit z cesty :-)

    Prostě buzerace kvůli jednomu pivu někde na polní či lesní cestě mi připadá jako nehorázná šikana. Pokud se něco náhodou stane, tak v drtivé většině případů si namlátí hubu jen samotný cyklista, i bez pomoci chodců či někoho jiného... A do toho vám, naši milí starostliví orgáni, vůbec nic není !!! Fuck you !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

           

      Stalo se před časem : Sotva jsem do sebe v místním pohostinství nalil desátý kousek byl jsem i s mým spolusedícím pijanem slušně vyprovozen.Tehdá mi bliklo že v sousední vesnici ještě jistě otevřeno bude.Sedli jsme na kola a bez osvětlení vyjeli do temnoty.Ráno jsem se vzbudil doma a nemohl si vzpomenout zda jsme v té hospodě byli či nebyli. Pamatoval jsem si pouze cestu tam,a kousek cesty zpátky.Kolo bylo zaparkováno na svém místě jen ten převod jsem nechápal.Nejtěžší Talíř vepředu,nejlehčí vzadu.Později mi bylo sděleno že jsem kolem restauračního zařízení v sousední vesnici pouze projel a pokračoval v kolečku zpět k domovu.Kamaráda jež tam dorazil chvíli přede mnou jsem vůbec nezaregistroval.A to na mě prý volal a mával.Cestou tam i zpět jsem přejížděl hlavní komunikaci (E461) 52.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

             

        v podobných situacích zapínám autopilota, zřejmě ho máš na kole taky...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2008
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

         

    já jsem z toho varování tak vystresovaný, že si musím akutně jedno kopnout... ostatně teprve jízda s hladinou nad 1 promile má tu správnou dynamiku, to už se pak nechytají ani chemií nadopování borci :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

           

      Toz na zdravi...:-) A nezapomen na druhou nohu...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velký podíl na nehodovosti mají opilí cyklisté

             

        pravda, hlava šedivá už mi občas vypoví službu, ale kulhat mě nenechá

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2008
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024