reklama

Altus STEF29 x Alivio ST-M410 - rozdíl v chodu?

Ahoj. Prosím o radu: máte někdo zkušenost s integrovanými brzdovými pákami s řazením Altus STEF29 (jedno jestli verze 7 či 8 kolo)
http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...+-brzdove-paky-stribrne_2061.html
versus Aliviio ST-M410?
http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...
Zajímá mne, zda je znatelný rozdíl kvality a chodu řazení, případně pevnosti brzdových pák.

Měním na trekovém Authoru komplet lanka, koncovky bowdeny prachovky kvůli neustálému zasírání + nové gripy a nový řetěz. Uvažuju tedy, když to je vše sundané a bude se komplet seřizovat, zda rovnou nepřejít na 8kazetu, která už se dnes shání levněji než sedmička a doinvestovat těch cca 6 stovek do lepších pák Alivio, nebo to teď neměnit, nechat dojet kazetu a pak vyměnit pouze pravou páku Altus za stejný typ místo 7st na 8st. Proto mě zajímá rozdíl v chodu pák.

Chodit to bude s přehazovačkou Acera, přesmykačem Deore a brzdami Tektro V-brake, zadní kolo bez dalších investic, nába osmikolo vezme.

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa_77)
  • Re: Altus STEF29 x Alivio ST-M410 - rozdíl v chodu

         

    Nába osmikolo vezme ? Tím bych si nebyl tak jistý... Pokud tam už teď nemáš nábu na 8mi nebo 9ti kolo, tak ta sedmička tam asi jentak nepůjde. Bude na ni moc úzká...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Altus STEF29 x Alivio ST-M410 - rozdíl v chodu

         

    Mám ALIVIO (8 kol)a naprostá spokojenost,jsem s ním spokojenější než s DEORE.
    Myslím ale že ta nába to nepobere,musel bys vyměnit ořech,

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2008
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Altus STEF29 x Alivio ST-M410 - rozdíl v chodu

           

      Máte oba pravdu, napsal jsem blbost. Je tam vzadu obyčejný náboj Quando alloy, který se dělá jak ve verzi 7speed tak 8/9speed, takže stačí za malé peníze prohodit ořech a dovymezit - furt lepší/levnější než přeplétat. Jinak to co píšeš o Aliviu si právě myslím, že co se pák týče, starší model 06 je v podstatě stejná úroveň s Deore a provedení řazení také.

      Ty Altus páky nechápu, pokud jsou bez lanek tak jdou naprosto hladce jak brzdové páky tak řazení, jakmile je zapojím, jde řazení ztuha zejména levá na převodnících. Zkusil jsem na to kolo hodit svoji Deore páku s řazením a s tou to jde hladce - nechápu. Proto zjišťuju ten chod Alivia a možnou výměnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa_77)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024