reklama

Magnetka k tachometru

Ahoj, ztratil jsem z drátů magnetku k tachometru. Chci se tedy zeptat, jestli je nutné sehnat originální magnet (mám VDO MC 1.0 - má hodně blbě řešené uchycení) nebo můžu koupit nějaký jiný na prodejně (třeba CAT EYE) a mělo by to šlapat? Díky za rady a případné vaše zkušenosti.

[ Zpět ]
Datum: 12.05.2008
Autor: Jarinek82
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    Může být naprosto kterýkoli - je to fuk. Klidně i ten z ledničky:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    No ja nasel nahradni magnetky na VDO:
    http://www.progresscycle.cz/cenik.asp?ID=210...

    4412 snímací magnet pro dráty 3,2 / 5,5 mm 100Kc

    To by snad melo byt ono. Takze bych se poptal po cykloservisech.
    No a magnet z jineho computeru? Magnet jako magnet... Pokavad to pujde nejak dobre nastavit k cidlu, tak by to snad nemelo vadit. Zkus to....

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    VDO jsem neměl ale co mám zkušenost Sigma, Cateye, Echo, a další no name, tak je jedno jaká magnetka dokonce jsem to zkoušel obyč magnetem a funguje to, v čidlu je totiž normální mag. spínač.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    Je to jedno, staci jakykoliv magnet.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    Resilo se tu uz taky. Jak rikaji uz ostatni- jedno jaky magnet. Nejlevnejsi reseni bude zajit do jakehokoli cykloservisu, kazdy mechanik bude mit v "kouzelnem sufliku" nekolik nahradnich magnetek pasujicich na vsechny druhy dratu.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    Ve snímači tachometru (computeru) je jazýčkové relé. Když si v prodejně půjčíš vybraný magnet a zakmitáš jím v těsné blízkosti čidla (= jazýčkového relé), na computeru uvidíš rychlost (při rychlém kmitání i kolem 90 km/hod.). Podle toho poznáš vhodnost magnetu. Za ticha se ani nemusíš dívat na computer, protože je slyšet slabé cvakání spínaných kontaktů.

    Slyšel jsem, ale v praxi se mně to nepotvrdilo, že údajně některá čidla reagují na jiný pól magnetu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetka k tachometru

         

    Hmm, tak jsem koupil magnet CAT EYE http://www.cykloexpert.cz/tachometry/cateye... a ani ťuk. Ani v nejbližší možné blízkosti si tacháč ani neškrtne. Takže asi fakt musí být origoš :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2008
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetka k tachometru

           

      Tak to není magnetem.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2008
      Autor: jinec
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetka k tachometru

           

      No nevim. Zatim mne na vsechny cyklokompy fungovaly vsechny magnetky (a ze uz jich peknych par bylo). Nema se treba ten cyklokomp pred merenim nejak zapnout? Nemas ve vedeni od snimace na vidlici poskozeny drat(y)?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetka k tachometru

           

      Tak jsem si právě na svém VDO náhodně zvoleným magnetem ze své sbírky nakmital skoro stovku.
      Vzhledem k tomu, že dole jako snímač je cívka a té je jedno od jakého magnetu je magnetické pole a vesele si při změně mag. pole indukuje napětí (zkoušel jsem obě strany magnetu), hledal bych problém v přerušených drátech od snímače, jestliže nemáš bezdrát.
      A jestliže máš bezdrát, mrkni se ještě na baterky jestli nejsou vybité.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2008
      Autor: Bejbís
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Magnetka k tachometru

             

        nechci vam do toho kecat ale jako snimac u cidla je jazyckovy kontakt a to i u dratu i bezdratu mel jsem jich nekolik rozebranych asi jde o vzdalenost mezi magnetem a cidlem cca5 mm samozrejme u bezdratu dole baterka jak je natom je vylozene slyset jak ten spinac cvaka

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Magnetka k tachometru

               

          To je možné, čidlo jsem ještě nerozebíral.
          Ale nic to nemění nic na tom, že je jedno jaký magnet se použije jako čidlo, což je asi hlavní téma.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2008
          Autor: Bejbís
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetka k tachometru

           

      je pravda, že magnetky jsou u všech tacháčů jednotné- jde o obyčejný magnet-liší se jen provedení úchytu. pokud nefunguje, je závada jinde- ne v magnetu.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Magnetka k tachometru

             

        mě přestal právě fungova t tach. z obchodáku a vše jakoby chodilo i vysílač blikal ale nic se nedělo dokonce i jiný bezdrát chodil /půjčený/ tak ser asi p...... něco mezi

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetka k tachometru

           

      O něco výš jsem popsal, jak magnet vyzkoušíš, takže se nebudu opakovat.

      Computer vyzkoušíš tak, že kovové vývody na jeho spodní části opakovaně zkratuješ (např. patřičně otevřenými nůžkami) a musí ukazovat nějakou rychlost.

      S největší pravděpodobností bude někde přerušený vodič od čidla (jazýčkové relé) k držáku computeru.

      Magnet NEMUSÍ být vždy originální. Jestli máš doma nějaký silnější magnet, zkus výše popsaný způsob zkoušky napřed jedním pólem, potom druhým. Každopádně tuto zkoušku udělej před koupí magnetu.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2008
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024