reklama

kvalitní zadní kolo co vydrží

Zdravíčko, chtěl bych poradit ohledně výběru zadního kola (možná i předního). Jezdím na crossovi většinou jako cykloturista, čili hodně těžké brašny :) a na kila rozhodně nehledím. Zatím jsem natěstí neměl prasklej ani jeden drát a to jezdím nejen po asfaltu. Kolo má už docela dost najeto, ráfek místy od špalků ohoblovaný a tak se pomalu rozhlížím po výměně.
Samozřejmě potřebuji aby kolo sneslo co nejvíce, takže bych se chtěl zeptat: jaký ráfek by jste doporučili, tlouštku drátů a v neposlední řadě kvalitní náboj nejlépe s průmyslovými ložisky. Jaké nejtlustější špice se vyrábí, které jdou použít s kvalitním nábojem? díky za info

[ Zpět ]
Datum: 11.05.2008
Autor: Edas
  • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

         

    vseobecne od dt swiss. trekingový rafik a naboj moze byt aj zakladny model tusim 240-ka, ale v kocke vydrzi to vse. jam mam od nich rafky a maximalna spokojnost.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasený jurki)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

         

    To zalezi kolik chces investovat. Ted o vikendu jsem ale videl jeden rafek od Remerx-e a i pri pouziti na tandemu vypadal dosti zachovale a odolne. Draty se delaji nejsilnejsi (pominu-li specialni vyplety na zapletenych kolech) okolo 2,7 mm, ale nemyslim, si ze to potrebujes. Podle mne, na turistiku, nejlepsi obycejne nerezove 2 mm draty, 36 v kazdem kole. Jo, ten rafek se jmenoval myslim Grand Rock, nebo Grand Hammer. V kazdem pripade, jeden typ byl na tom tandemu a ten druhy jsem zapletl pred tydnem sve drahe polovicce a take na mne pusobil velmi solidnim dojmem. Hmotnost o cca 10 dkg vyssi nez je zvykem u drahych znackovych rafku, cena cca 1/3 tech drahych... Dobre se centroval a dobre vypada. A je cesky :-)
    Ad naboje, to je tezke. Ja mam DT Swiss Onyx, ale ty nebyly lacine. Ovsem starat se o ne netreba, je to spolehliva a v mem pojeti jizdy na kole zcela bezudrzbova vec.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

           

      Ja mam taky na kole vzadu Remex Grand Rock, a jsem s nim celkem spokojeny.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

           

      Grand Rock, 2mm draty a muzu s bagazi jezdit sjezd:-)
      Tyhle rafky bych urcite nedoporucoval na nejake MTB. Jsou pevne, ale hlavne tvrde. Ale na cykloturistiku jsou uzasne. Ja sve kolo na cykloturistiku ani po cca 8tis km nemusel nejak docentrovavat, menit drat....nic. Spokojenost maximalni a cena uzasna:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

             

        ja mám záujem taktiež o remerx. zháňam panthera, ale akosi sa mi nedarí, neviem či ho prestali vyrábať, alebo čo...ak máte nejaký link na nete tak mi ho prosím tu šupnite. ak sa mi ho nepodarí zohnať, tak pojdem asi do typu grand rock. máte niekto skúsenosti s typom hammer, resp. porovnanie phanter, grand rock hammer. mám na mysli vlastné skuseosti. vďaka

        [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (miso ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

               

          http://www.bike-eshop.cz/rafky-mtb-bmx-dh/rafek...
          je to sice v čechách, ale to by nemělo vadit.
          Na sovenském webu jsem je nenašel.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2008
          Autor: Bejbís
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

                 

            vdaka, ale ja práve zháňam rozmer 622X19 a ten akosi nemôžem zohnať.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.05.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (miso ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

                   

              Tos neřek :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2008
              Autor: Bejbís
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

           

      Potvrzuji, na tom tandemu je Grand Rock.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

         

    mám velmi dobré zkušenosti s ráfky Remerx Grand Rock (vysoké aerodynamické bez kalíškování), kola si vyplétám sám (nejsem žádný odborník) a přesto nejsou potřeba centrovat i přes hrubé zacházení (natěžko v terénu) (i když je pravda, že mám full, což je na ráfky a výplet asi menší záhul).

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

         

    Díky všem za postřehy a info, máte někdo zkušenosti s ráfky mavic? Jak je to s nábojem - s velikostí děr na dráty? Pasují tam všechny nebo se může stát, že bych tam nedal silnější dráty? Ten náboj Onyx má průmyslová ložiska? Do nového zadního kola bych chtěl investovat tak cca 3-4tisíce. Zatím jezdím na remerxech 719, zadní náboj Shimano FH-MC18, za 3 roky žádný prsklý drát ani nebylo třeba centrovat, ale ráfek dosluhuje a jsem ochoten investovat do něčeho lepšího tak, aby to opravdu vydrželo a byl na to spoleh.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: Edas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

           

      S rafky Mavic mam dvoji zkusenosti - dobre a spatne. Dobre v tom smyslu, ze jsou to lehke a pevne a odolne rafky, navic znacka Mavic byla v obdobi kdy se na kola Favorit staly fronty pred obchodem celou noc, skutecnym pojmem. Spatna zkusenost: Dva kusy, jedno kolo, jeden jezdec - jeden mam dosud, druhy po cca 10 kkm dopadl takto: http://www.damika.cz/foto/2007_10_18/index.php
      Ad diry v rafku - neni treba resit.
      Onyx ma prumyslova loziska, uz si nepamatuji kolik presne stal, ale tusim kolem 3 tisic to bylo. Zadni. Predni stal kolem tisicovky. Pokud Ti tedy nevadi investice cca 3 -4 tisice do zadniho kola, doporucil bych ti Onyx s 36 draty, rafek ale ten Remerx - prijde mi, ze pri srovnatelne kvalite je cena mene nez polovicni oproti Mavic. Ale ani s tim asi chybu neudelas, pokud nebudes mit vylozene smulu na vadny kus. Uz jsem tech rafku Mavic nekolik oijezdil a praskl mi prvni, takze to rozhodne neni znamka spatne kvality.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

         

    Náboj mám DT Swiss na průmyslových ložiscích, špice nerez 2 mm (mám DT Swiss, ale kvalitní a levnější jsou i hvězdonické), ale hlavně hodně tvrdý výplet, křížení klasické. Ráfky vysoké Remerx Grand Rock.

    Nikdy ani jeden prasklý drát, přitom o dovolených silně natěžko.

    http://www.volny.cz/olla/14mil.jpg

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kvalitní zadní kolo co vydrží

         

    Jezdím na Remerxu Grand, brašny nabité k prasknutí, že kolo nenazdvihnu a ráfky drží.
    A ze zásady nekupuju drahé věci, ale ani nejlevnější.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2008
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024