reklama

Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

Chci si koupit cross za cca 17 tisíc. Padly mi do oka tyto modely:

FELT XQ 90
http://www.tvorbawebovychstranek.eu/dobrakola...

4EVER Compact
http://www.tvorbawebovychstranek.eu/dobrakola...

SUPERIOR RX 630
http://www.tvorbawebovychstranek.eu/dobrakola...

ACSTAR TRX-XROSS SX
http://www.tvorbawebovychstranek.eu/dobrakola...

MERIDA TSF 500-V Sport
http://www.merida-bike.cz/prodej/crossway-tfs...

Je mi jasné, že všechny mají víceméně podobné vybavení, že záleží na mém jízdním pocitu atd. Spíš mě zajímají vaše zkušenosti s těmito koly, kvalita výroby, atd. Děkuju!

[ Zpět ]
Datum: 10.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pekosek ([email protected]))
  • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

         

    hm, hm, nuz pekná škala osobne by som ti asi doporučil ten superior. tak sa mi zdá pomer cena/výkon najlepšia, lenže medzi nam kamarátmi keď už si kupujem bicykel tak si ho najprv ošahám a povozím sa na ňom. predsa len geometria je veľmi doležitá v podstate doležitejšia ako vzľad. vo všeobecnosti sú superiory hodnotené vtomo smere veĺmi pozitívne to však platí aj o meride. ostatné až tak moc nepoznám a nikdy som ich nevidel naživo...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasený jurki)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

           

      dobré skúsenosti mám stým Leader Foxom Paradox.je to velmi pohodlný stroj a do tej tvojej kategórie tiež zapadá.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasený jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

             

        Opět zdůrazňuju, že mi jde o kvalitu a spolehlivost, kola si samozřejmě projedu... Ale dík za tip, jen pro mě jsou to úplní outsideři, takže zase nevím...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pekosek ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

           

      Když už se to tady řeší- máte někdo zkušenosti s Pells
      Crono Elite.Přijde mi poměrně příjemně levný vzhledem k osazení.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nebiker)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

         

    Máme zkušenosti s Meridama. Dvěma staršíma asi po 10t km naprosto bez problémů a bez závad, teď má brácha tuhle pětistovku a cca 1600 km, taky bez problémů. Takže spolehlivost podle mě dobrá.
    K současným trekovým rámům od Meridy mám ale jednu výhradu, už jsem to někde psal - pro uchycení klasického nosiče a blatníků se vzpěrami je na zadní vidli jen jeden bod pro uchycení se závitem M5 do hliníku. Takže pro turistiku natěžko se mi to zdá jako slabší místečko. Ale třeba je to v pohodě. Pokud tohle nevadí, tak jinak pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2008
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

           

      Diky!
      O crossech od Meridy se vsude pise jen v dobrem, takze je to pro mne zhavy kandidat. A dekuju za info o problemu s blatniky

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pekosek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

           

      Mohu přidat svoji zkušenost s Meridou Crossway model 2003. Tehdy to bylo kolo koupené z 20tkč ve slevě za 17tkč, vzhledem k ročníku postavené na Deore a přehazka XT, vidle tehdy ještě bez LO a šlape výborně, kromě řetězů, kazety a špalíků po mě doposud nic nechtěla a jezdí se mi na ní výborně.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jose77)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

         

    Někteří jistě potvrdí, že co musí moje Merida občas překousnout je hodně drsný :)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

           

      Tak to každopádně:))
      Moh bys fungovat jako tester:)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

         

    Kvalita vybavení je u všech v podstatě stejná, protože jsou osazené téměř stejnými díly od Schimana. Takže kvalita výroby je taky stejná.
    Spíš bych se ptal na kvalitu přední vidle.
    A jestli nechceš honit vodu, tak je jedno jestli je tam nálepka Merida, Author nebo něco jiného.
    P.S.
    Ve čtvrtek jsem jel s kámošem, který stejně vybavené kolo na podzim koupil za 13 000.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte vybrat cross - máte zkušenosti?

         

    na 630 už jezdím druho sezónu a jsem spokojený, pouze sedlo bych možná vyměnil za nějaké jiné, občas nepříjemně vrže a ne jen u mého kusu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: DoubleP
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

286 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024