reklama

Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště mohu nasadit na ráfek

Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště mohu nasadit na ráfek, když stávající plášť je rozměru 700x35C (plášť je dosti úzký a do terénu se nehodí), nebo je-li nějaká tabulka, kde bych to vyčetl? Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (JirkaM ([email protected]))
  • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště mohu nasadit na r

         

    Asi záleží jen na rámu, aby ti široký plášť prošel vidlicí. Já mám zadní 700x42 (622-42) a je má vůli. nejširší se dělají asi 50mm.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště mohu nasadit na r

         

    Důležitější je jaký je rozměr ráfku. Podívej se po nějaké nálepce s nápisem 622 x něco, tak to "něco" je nejdůležitější údaj. Pokud to nezjistíš, tak přesně změř vnitřní šířku ráfku (vzdálenost mezi ploškama o který se opíraj patky).
    Bude to třeba 14mm, 17mm, 19mm nebo tak něco. Pak víš, že máš ráfek 622x19 (třeba). Podíváš se na web výrobce či prodejce nebo se zeptáš v obchodě, který plášť je vhodný pro daný ráfek.
    Případně sem hoď ten rozměr, zamýšlené použití pláště přední/zadní, kolik silnice/cesty/terén/v mokru/v blátě/na sněhu, svou váhu, jestli jezdíš s bagáží, představu o ceně. Uvidíš, jaká se tu rozpoutá diskuse;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

           

      Myslim, že vnitřní šířku ráfku vůbec řešit nemusí. Stejně tam tak široké pláště, kde by byla malá šířka ráfku nenacpe vůbec.
      Problém s šířkou ráfku začíná až někde od 2,1" plášťů a spíš až 2,25.
      Pod 17mm vnitřní šířku se ráfky téměř nedělají a 17mm šířka stačí bez problémů na 2,1" pláště.

      Pro výrazně širší plášť musí spíš řešit, zda se mu vejde do rámu a vidlice a to si musí změřit.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

             

        Teoreticky by moh mít na crossu 14mm ráfky... vozil jsem 37mm slick na 14mm ráfku.
        Zkušenost... kdykoliv si podobně nepravěpodobnou eventualitu neověřím, tak nastane. Poradíme mu nějaký drahý pláště, koupí dva a vyhodí dva litry z okna:-/

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

               

          Tak možné to je. Zatím jsem na tak úzký nikdy nenarazil, ale je fakt, že s crossy se nesetkávám tak často.
          Tak aspoň když koupí dva pořádný pláště, tak k nim pak případně dokoupí i dva pořádné ráfky, no :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

         

    Na svým treku jsem přešel v pohodě z 700x35C na 700x40 (i se špunty to ma šířku 42mm). Do rámu i pod blatnik se to vešlo, vnitřní šířku ráfku jsem neřešil.
    Pokud to budeš vyměřovat tak pomni, že širí plášť může být i vyšší.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

           

      Děkuji moc všem za radu, pokusím se to tedy vyřešit

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JirkaM)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

         

    Většina moderních crossových rámů si podadí i s šířkou do 2,1". Já tuhle šířku vozím běžně a nemám žádný problém :
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/MTB_221...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj. Poradí mi někdo, jaké rozměry pláště moh

           

      Cosi prohnilé je na tomto webu :-)))
      Myslel jsem plášť MTB WTB Nano Raptor 29x2,1 za 360,-

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024